שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 314
מאי 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

מבצע לשנתיים בלבד!
 
מבצע חם שרץ ברשתות החברתיות


 

מזל שהוא נשאר בחוץ
 
כמעט כל הסקרים, שנערכו לקראת הבחירות הארציות האחרונות, ניבאו למפלגת "זהות" של משה פייגלין, לפחות 6-5 מנדטים, עד כדי כך, שלרגע היה נראה, כאילו זו תהיה הפתעה מרעישה, אם היא לא תעבור את אחוז החסימה. גם בריאיון שנערך עימו ב"חדשות הקריות", ימים ספורים לפני הבחירות, הוא נשמע זחוח ובטוח בעצמו ("אנחנו נהיה הפתעת הבחירות", גיליון מס' 313, אפריל 2019). מיד לאחר הבחירות, חזר פייגלין למימדיו הטבעיים, וטוב שלא נכנס עם מפלגתו המוזרה לכנסת. 

לרגע נחשבה "זהות", לטרנד מרענן, עם אג'נדה ליברלית המדברת על לגליזציה לסמים קלים והפרדה בין דת ומדינה, כאשר פייגלין ניסה בכל כוחו לטשטש את עמדותיו הימניות הקיצוניות, ואת דיעותיו הבלתי שיגרתיות לגביי הר הבית. 
הרבה יותר חבל לי, שמפלגת "גשר" של אורלי לוי-אבקסיס, שדיברה רבות על סוגיות חברתיות בוערות, כמו בריאות, זכויות ילדים, דיור ציבורי בר-השגה ומצוקת הקשישים, נשארה מחוץ לכנסת, ותקנו אותי אם אני טועה. 


 
בני מנחם
רח' נפתלי 3
קרית ביאליק

געגועים להרצוג
 
טוב יעשה יו"ר מפלגת "העבודה", אבי גבאי, אם יודה בכישלון המהדהד ויתפטר מתפקידו, בעקבות הכישלון המחפיר של המפלגה, שגירדה בקושי 6 מנדטים בבחירות האחרונות. במקום לאחד את המפלגה, שבמשך עשרות שנים היתה מפלגת השילטון של המדינה, הוא הביא לפילוגה, תוך שהעיף את ציפי ליבני בצורה מכוערת, ותחת הנהגתו קיבלה "העבודה" את כמות המנדטים הנמוכה ביותר בתולדותיה, 6 מנדטים בלבד. פתאום 24 המנדטים שהיא קיבלה לפני הבחירות הקודמות, תחת הנהגתם המשותפת של בוז'י הרצוג וציפי ליבני, נראים כמו הישג גדול. גבאי אינו מתאים להיות יו"ר מפלגה גדולה, ובוודאי שלא ראש ממשלה, מכיוון שאין לו את הכריזמה ואת הניסיון המתאימים.
אם גבאי אינו מוכן להתפטר, על ראשי "העבודה" להוביל מהלך לסלקו מראשות המפלגה, תוך מינוי אדם מתאים ומנוסה, כמו השר לשעבר עמיר פרץ, שיוכל ללכד את השורות ולאחות את השברים, ויפה שעה אחת קודם.


 
גל אחימאיר
רח' זבולון המר 6
קרית מוצקין

פלופ הבחירות
 
לא ברור על מה חשבו השרים נפתלי בנט ואיילת שקד, כאשר החליטו יום אחד לערוק ממפלגת "הבית היהודי", ולהקים מפלגה חדשה בשם "הימין החדש", ואני שמחה מאוד, שהבוחרים הראו להם עד כמה טעו, תוך שהשאירו אותם מתחת לאחוז החסימה ומחוץ לכנסת. צריך להיות אדם מנותק מהמציאות, הלוקה בחטא ההיבריס ובשחצנות, כדי לעזוב מפלגה מבוססת, אותה הם עצמם הובילו להישג גדול בעבר, ולהקים הכל מאפס. 
בנט ושקד הובילו מהלך מסוכן, מכיוון שאם "הבית היהודי" לא היה מתאחד עם כמה מפלגות ימין נוספות, היה ככל הנראה נוצר מצב, בו הציונות הדתית היתה נמחקת לחלוטין ממפת הפוליטיקה בישראל, כאשר גם מפלגתם של בנט ושקד וגם "הבית היהודי", לא היו עוברים את אחוז החסימה. כעת יצטרכו בנט, שהיה שר חינוך מהגרועים בהיסטוריה, ושקד, שהיתה שרת משפטים מסוכנת ובעייתית, לחשב מסלול מחדש, ואולי זה טוב, שייקחו פסק זמן מהפוליטיקה, כדי לעשות חשבון נפש.


 
גלית עמית
רח' המייסדים 2
קרית אתא

המהפכה שהחלה בקרית מוצקין
 
כיו"ר וועד ההורים המוסדי של תיכון "אורט" קרית מוצקין וכתושב העיר, אני גאה בראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, שהוביל, כחלוץ העומד בפני המחנה, את המהפכה הארצית להוזלת מופעי האמנים ביום העצמאות. אין שום סיבה, שרשות מקומית תשלם סכומים כל כך גבוהים לזמרים במופעי יום העצמאות, על חשבון דברים אחרים, חשובים הרבה יותר. 

שמעתי ברדיו את השדר נתן זהבי, בתוכניתו "זהבי עצבני", מפרגן לצורי, על התנהלותו זו, ואני גאה בכך שהמהפכה הזו החלה כאן, אצלנו, בזכות ראש העיר האהוב שלנו. יישר כוח.


 
דני הורוביץ
יו"ר וועד ההורים המוסדי
ביה"ס התיכון "אורט" קרית מוצקין

הלכה המדינה
 
הבחירות האחרונות הוכיחו, שעם ישראל מפולג. השיסוי של האחד בשני, היה המוטו המרכזי. מישהו מאוד בכיר כיוון את ההסתה, הימין נגד השמאל, הדתיים נגד החילונים והיהודים נגד הערבים. במקום לאחד את העם, הפכו את אנשי השמאל לבוגדים, פגעו בדרוזים, בחוק הלאום, ומקדמים חוקים כדי לפגוע בבתי המשפט, רק כדי לסייע לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לשר הפנים, אריה דרעי, לשר העבודה והרווחה, חיים כץ, לסגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, ולחבר הכנסת דוד ביטן.

בדרך זו הופכים את הדמוקרטיה לדיקטטורה. מקריבים את המדינה כדי לסייע לאנשים שסרחו, שלא יעמדו למשפט. הלכה המדינה.


 
אלי ערן
שד' ההסתדרות 11
קרית ים

ילד המעברות שהגיע לגדולה
 
נהניתי לקרוא את הריאיון עם ראש העיר קרית ים לשעבר, שמואל סיסו, שמילד קטן שעלה ממרוקו למעברה, נשלח לבית הספר למחוננים "בויאר" בירושלים, משם למד באוניברסיטה העברית בירושלים והפך לעו"ד. אחר כך שימש ראש עיריית קרית ים, קונסול ישראל בניו יורק, חזר לקדנציה נוספת כראש העיר קרית ים, אחר כך הפך למנכ"ל "אורט" העולמי שמקום מושבו בלונדון, והיום הוא משמש יו"ר הוועדה הקרואה ביישוב המבוסס תל מונד, כשעל הדרך הינו קצין רפואה בדרגת סרן, נפגש עם נשיא ארה"ב טראמפ במשרדו, וכל השנים שמר על צניעות. נעים לראות שאחד משלנו הגיע לפסגות הגבוהות ביותר.


 
דוד שגב
רח' פיקסו 18
קרית אתא


לזכור ולא לשכוח
 
ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, שהתקיים בשבוע שעבר, ערכה עיריית קרית מוצקין, בהובלת העומד בראשה, חיים צורי, אירוע מרגש ומכובד, תחת הכותרת "מצעד הגבורה", שמטרתו להעצים ולהוקיר את גבורת הניספים שנפלו בשואה, כמו גם את ניצולי השואה, שהצליחו לשרוד את התופת. 

במהלך האירוע המרשים השתתפנו בצעידה שלושה דורות: אימי, אני ובני, והרגשנו תחושה של התרוממות רוח, שלמרות הכל, "עם ישראל חי". אני משוכנעת, שסבא וסבתא שלי זיכרונם לברכה, שהיו ניצולי שואה, אשר איבדו את רוב בני משפחתם שניספו שם, היו גאים בנו מאוד על המשך המורשת. מגיע כל הכבוד לצורי ולעירייה, על הרגישות ואירגון האירוע המכובד והמרגש עד דמעות.


 
רביד פלד ברקוביצ'י
רח' ורד 29
קרית מוצקיןתגובות:
5: נראה לי דוד שגב הוא הביוגרף של סיסו - כהן
איזה ידע. ממש מלחיץ :-))

8/5/2019    10:16

4: אלי ערן אתה כל כך צודק - מנור
הלכה המדינה
אין דרך אחרת להסביר את מה שקורה כאן

8/5/2019    10:03

3: בנט ושקד אכלו אותה - ריבו
חשבו שהם גדולים מהמשחק וקיבלו מקלחת קרה

7/5/2019    17:05

2: מה רוצים מאבי גבאי - אליהו
הבנאדם ניצח בפריימריס ונבחר כחוק
הוא אשם שפתחו לו מפלגת אווירה שנמצאת על המשבצת שלו?

7/5/2019    14:26

1: בהחלט חבל על אורלי לוי - ירין
היא באמת אישה שנלחמת עבור החלשים והגיע לה להיכנס. אבל מה לעשות שהחלשים טיפשים והיה חשוב להם להצביע ביבי במקום לדאוג לעצמם

7/5/2019    10:30שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר