שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 310
פברואר 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

תעתועי עיניים
 
זה לא צפרדע ולא קרפדה. הסתכלו טוב ומיצאו את הסוס


 

מנוחתו עדן
 
 אבל כבד ואווירה קשה בבית הכנסת "נחלת אבות" בקרית ביאליק, לאחר פטירתו של רב בית הכנסת, הרב יצחק קדוש ז"ל, שנדרס ע"י אופניים חשמליים בצומת "צבר", בדרכו לתפילה.
אלפים ליוו אותו במוצ"ש שעבר, עת נטמן בבית העלמין בצור שלום. הרב קדוש, היה החזן, הפייטן, נושא הדרשות והדמות התורנית הגדולה ביותר בבית הכנסת מזה עשרות שנים.
תאונת הדרכים הקטלנית אירעה ב-12 בדצמבר, בשעה 05:40, בעת שהרב קדוש ז"ל (72), חצה את צומת "צבר" לתפילת שחרית. שלושה נתינים זרים ממולדובה, נעצרו ע"י המשטרה, בחשד שהיו מעורבים בפגיעה ברב קדוש, עם אופניים חשמליים, תוך שעזבו את זירת התאונה, לא הושיטו עזרה ולא המתינו להגעת המשטרה וצוות רפואי. במשך שבועיים נלחם הרב קדוש על חייו בביה"ח רמב"ם, כשהוא מורדם ומונשם, בהמשך נשלח לשיקום ב"בית לווינשטיין", וכשמצבו החמיר, הובהל לביה"ח "מאיר" בכפר סבא, שם נפטר.
מנוחתו עדן. זכותו תגן על משפחתו, מכריו ומתפללי בית הכנסת "נחלת אבות", שינקו ממנו את אהבת התורה, אהבת המדינה ואהבת האדם.

יוסי דואק
 
הרב קדוש ז"ל: מוות אכזרי מאופניים חשמליים. אובדן גדול לקהילה גדולה

אנשים טובים באמצע הדרך
 
בתחילת ינואר 2019, החל בננו, יהלי, את לימודיו במכללת "אורט" קרית ביאליק, במסגרת תוכנית "מגמה לעתיד". מאז שיהלי החל את לימודיו, הוא הפך למאושר, לומד בעניין רב, הכיר ילדים חדשים, ואף נסע לבלות יחד עם חבריו החדשים, בשעות אחר הצהריים, במסגרת התוכנית הנפלאה הזו. המאמץ, ההבנה, ההתחשבות והאנושיות שיהלי מקבל מכל הגורמים השונים, אינם דבר המובן מאליו. בשמנו ובשם יהלי, חשוב לנו להודות לגורמים שונים שאיפשרו זאת, וביניהם ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, מנהל אגף החינוך, עמי ראובן, מנהל קרית החינוך, רמי פורת, מנהל המכללה, אשר קריסטל, ורכזת "מגמה לעתיד", שירז שבירו. כמו כן, אנו מודים למנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, לראש אגף חינוך מיוחד במשרד, מימי פלאצ'י, ולאסנת אלנתן מתוכנית "מגמה לעתיד". אשרי המדינה שיש לה אנשים כאלו.  


 
אייל ואסנת שפיצר
רח' גביש 24
שמשית

הימין הישן
 
המהלך של השרים נפתלי בנט ואיילת שקד, לפצל את מפלגת "הבית היהודי", ולהקים מפלגה חדשה בשם "הימין החדש", אחת ממפלגות רבות חדשות שהוקמו לאחרונה, תגרום לכל הצדדים לצאת קירחים מכאן ומכאן. מצד אחד, "הבית היהודי" תרד בצורה דרסטית בכמות המנדטים בבחירות הקרובות, אם בכלל תעבור את אחוז החסימה, ומפלגתם של בנט ושקד, כנראה לא תגיע לכמות המנדטים בהם זכה "הבית היהודי" בבחירות הקודמות (8 מנדטים). כפי שזה נראה כרגע, מפלגתם החדשה של בנט ושקד, לא מביאה בשורות טובות, והיא הוקמה בשל תאוות כוח ומאבקי אגו, ולא בגלל אג'נדה חשובה. הטעות הזו, שעשו בנט ושקד, תעלה להם ביוקר, ואולי טוב שכך.


 
גל אחימאיר 
רח' זבולון המר 6
קרית מוצקין

אסולין נשאר בחוץ
 
הצטערתי לקרוא ב"חדשות הקריות", שראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, לא קרא לחבר המועצה הוותיק, ציון אסולין, להצטרף לקואליציה, ואפילו לא טרח לזמן אותו לפגישה מקדימה ("יעקב פרץ דפק ברז לציון אסולין", גיליון מס' 310, ינואר 2019). ציון אסולין הוא אחד מחברי המועצה הוותיקים ביותר בקריות (6 קדנציות), והוא פועל בלי סוף למען הקהילה. עדיין לא מאוחר לתקן את העוול הזה, וטוב יעשה ראש העיר אם יקרא לאסולין להצטרף לקואליציה, כדי שיהיה אף הוא במעגל העשייה וההשפעה.


 
גלית עמית
רח' המייסדים 2
קרית אתא

מודל לדוגמא
 
כיו"ר מועצת הנוער העירונית ויו"ר מועצת התלמידים בביה"ס "אורט" קרית מוצקין, אני תמיד מתמלא השראה, כשאני פוגש את ראש העיר, חיים צורי, כפי שהיה בכנס האחרון של מועצת הנוער, בו הוא כיבד אותנו בנוכחותו ופירגן לנו, בני הנוער. כל פעם אני נפעם מחדש לראות עד כמה צורי לא נח לרגע כדי שתושבי העיר ייהנו ממקום מגורים הכי איכותי שיכול להיות. אנו, בני הנוער, לומדים המון מראש העיר, המהווה עבורנו מודל לדוגמא, ואין לנו מילים כדי להודות לו על שיתוף הפעולה המבורך.


 
עדן בן מוחא
רח' מנחם בגין 25
קרית מוצקין

עבר את המבחן
 
לפחות את המבחן הראשון שלו, עבר הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, בכבוד רב, לאחר שנשא נאום ממלכתי החותר לאיחוד ולפיוס. גנץ דיבר על כל מה שמפריע לו, ובעצם מה שמפריע למיליוני תושבים במדינה: על הפילוג והשיסוי מצד נתניהו והממשלה, על שילטון מנותק שעסוק רק בעצמו, על הקיפאון המדיני, על יוקר המחייה ואפילו על איראן. כנראה שגנץ ידע מה הוא עושה, לאחר שבמשך תקופה ארוכה העדיף לשתוק ולהכין את עצמו לחיים הפוליטיים. משהו בהתנהלות שלו במהלך נאומו, הזכיר לי את נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון. ממש כמוהו, גם גנץ הוא אדם מצודד מראה, מרשים וגבה קומה, הנוטף כריזמה, מדבר בצורה ממלכתית ומנסה להביא עתיד טוב יותר לתושבי מדינתו. באופן טבעי, למחרת הנאום, העניקו לו הסקרים יותר מ-20 מנדטים. למרות זאת, אסור לו ולמפלגת "חוסן לישראל", להסתנוור מכך יותר מדי, מכיוון שללא איחודים נכונים עם מפלגות מגוש המרכז-שמאל, יהיה לו קשה מאוד לנצח את "הליכוד" ולהדיח סוף סוף את נתניהו מהשילטון.


 
בני מנחם
רח' נפתלי 4
קרית ביאליק

האבא של החיילים
 
כמי שמשמש יו"ר אירגון "יחד למען החייל" בקרית מוצקין, אני מוצא לנכון להודות לראש העיר, חיים צורי, על הסיוע שהוא מעניק לנו, היוזמות הרבות ושיתוף הפעולה המבורך והחשוב. זה לא מובן מאליו, שראש העיר שלנו פועל באינטנסיביות כזו למען שיתוף פעולה מירבי בין העירייה וצה"ל, תוך שהוא נענה לכל בקשותינו. בשמי ובשם כל המתנדבים באירגון, חשוב לנו לומר מילה טובה לצורי, ואנו מאחלים לו עוד המון שנים של בריאות ועשייה למען כולנו.


 
דורון וירט
רח' יגאל אלון 5
קרית מוצקין

טעויות בלי סוף
 
אמנם אני לא מתגוררת בקרית חיים או בחיפה, אבל צריך להיות עיוור כדי לא לראות, שראש העיר החדשה של חיפה, ד"ר עינת קליש-רותם, מביאה את חיפה למקומות מאוד לא טובים ("ד"ר קליש רותם והטעויות", "חדשות הקריות", גיליון מס' 310, ינואר 2019). בפרק זמן כל כך קצר, קליש-רותם עשתה טעויות, שיכולות להספיק לקדנציה שלמה, כמו השארתן של מפלגות גדולות ואיכותיות כ"ליכוד" ו"הירוקים", מחוץ לקואליציה, ניסיונה למנות את רג'א זעתרה, לסגן בשכר ורצונה להקים שדה תעופה בינלאומי בחיפה, בניגוד לדיעותיהם של ראשי הערים בקריות. מרוב הבטחות שהיא פיזרה לכל עבר לפני הבחירות, היא כבר לא מצאה את הידיים והרגליים ביום שאחרי, כשנכנסה ללשכת ראש העיר. העובדה, שכמעט כל כתבה העוסקת בחיפה, נענית מטעם העירייה ב"אין תגובה", במקרה הטוב, או שלא נענית כלל בתגובה, במקרה הפחות טוב, רק ממחישה את הזילזול של קליש-רותם. אמנם בדרך כלל נהוג לתת 100 ימים של חסד לאדם חדש אשר נכנס לתפקידו, אבל במקרה של קליש-רותם, גם 400 ו-500 ימים לא יעזרו לה.


 
מאיר קקון
רח' הגליל 10
קרית ביאליקתגובות:
6: ימין חדש ימין ישן - פרי
זה נבלה וזה טרפה
שום דבר טוב לא יצא מהמפלגה המחור-בנט החדשה
גם שקד מסתבר נגועה בכל הזבל

6/2/2019    12:18

5: יפה שעיריית מוצקין עוזרת לאירגון "יחד למען החייל" - שמעון
בכלל זה יפה וטוב לתמוך באירגונים וולנטרים שכל מטרתם היא לעשות טוב

5/2/2019    14:54

4: ת.נ.צ.ב.ה. - בס"ד
הרב יצחק קדוש ז"ל איך הלכת ממנו
למה הגורל כזה אכזרי
ועוד על מה...

5/2/2019    13:01

3: הנאום של גנץ היה על כלום - שטרית
הוא רק עבר ליד הדברים ולא אמר כלום על כלום
זה לא יספיק

5/2/2019    12:33

2: ציון אסולין עשה את שלו - תושב אתא
ציון אסולין יכול ללכת
אין לנו צורך בו לשום דבר
סוס מת

5/2/2019    12:22

1: בנט ושקד יוכלו קש - קורל
הם יגרדו את ה-5-6 מנדטים ולא יהיו פקטור בממשלה

5/2/2019    12:12שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר