שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 309
ינואר 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

מסגרת אשראי מפנקת
 
הגדלתי לאישתי את מסגרת האשראי


 

מענה מהיר ומקצועי
 
באחרונה נתקלנו במפגע בטיחותי ואסתטי ברחוב הפטל שבקרית ביאליק, בסמוך למספרי הבתים 19-17, במסגרתו נעקרו גומות של עצי דקל. פנינו לראש העיר, אלי דוקורסקי, שהבטיח לטפל בבעייה במהירות. ואכן, ראש העיר קיים את הבטחתו, ועובדי העירייה הגיעו למקום במהירות רבה וטיפלו במקצועיות במפגע. בשם דיירי הבניינים, ברצוני להודות לראש העיר ולאחל לו עוד שנים רבות של עשייה ברוכה למען התושבים.


 
מרים שכנר
רח' הפטל 19
קרית ביאליק

כל תושב נחשב
 
בכניסה לבניין בו אנו מתגוררים בקרית מוצקין, נתקלנו במפגע בעייתי, שחייב את התערבות העירייה. שוחחנו עם ראש העיר, חיים צורי, שמיד גייס את עובדי האחזקה, אשר הגיעו ופתרו את הבעייה במהירות. כפי שצורי הבטיח לא פעם בעבר, שוב הוכח, כי עבורו כל תושב נחשב. אנו מודים לראש העיר על האוזן הקשבת והאיכפתיות. הלוואי שכל ראשי הערים במדינת ישראל, ייקחו ממנו דוגמא וינהגו כלפיי התושבים בצורה שבה צורי נוהג, עם כל הלב והנשמה.


 
ישראל שרון
רח' יעל 25
קרית מוצקין

עשתה את הבלתי ייאמן
 
נהניתי לקרוא את המדור "אישית לוחצת", עם הילה רובין-שלם, שנבחרה באחרונה למועצת העיר קרית אתא ("אישה קטנה גדולה", "חדשות הקריות", גיליון מס' 309, דצמבר 2018). רובין-שלם מוכיחה הלכה למעשה, שאין דבר העומד בפני הרצון, ושלמרות שהיא אינה אדם פוליטי ונקודת הפתיחה שלה היתה נמוכה יחסית, היא הצליחה לעשות את הבלתי ייאמן ולגרוף 3 מנדטים, וכך הפכה סיעתה לסיעה השנייה בגודלה במועצת העיר. אין לי ספק, שהיא מביאה משב רוח צעיר, מרענן ושונה למועצת העיר, שם התרגלנו כמעט תמיד לאותן דמויות. בנוסף, מצא חן בעיניי, שהילה הודיעה מראש, כי היא מוותרת על תפקיד סגן ראש העיר בשכר, למרות שכמעט כל אדם עם 3 מנדטים בעיר קטנה יחסית כמו קרית אתא, היה מבקש אותו באופן אוטומטי. דבר זה רק ממחיש עד כמה היא אדם חסר אגו, שפניו אך ורק למען העשייה עבור התושב. אני מאחלת להילה המון הצלחה בהמשך דרכה, ואין לי ספק, שאם תמשיך לגלות רצינות ולעבוד קשה, היא תגיע רחוק.


 
גלית עמית
רח' ההגנה 28
קרית מוצקין

מודל לדוגמא
 
בכל מדינה מתוקנת, אדם עם ניסיון עשיר ורקע ביטחוני כמו ח"כ משה מזרחי, היה מוצא את עצמו מזמן במוקד קבלת ההחלטות, כשר בכיר בממשלה ("הממשלה נכנעה לחמאס", "חדשות הקריות", גיליון מס' 309, דצמבר 2018). אלא שלמרבה הצער, ח"כ מזרחי חבר במפלגת "המחנה הציוני", הנמצאת באופוזיציה, וכך הוא רחוק מאוד מהצלחת ואינו יכול באמת להשפיע על נושאים ביטחוניים ומדיניים. לא נותר אלא לחשוב מה היה קורה לו ח"כ מזרחי, היה משמש היום בתפקידו מהעבר, כראש מחלק החקירות של המשטרה, ואם הוא אינו יכול לעשות היום "בית ספר" לנתניהו בזירה הפוליטית, ודאי היה עושה זאת כחוקר מצטיין. אני מאחל לח"כ מזרחי שימשיך בעשייה הברוכה, ומי ייתן ומהר מאוד ימצא את מקומו בספסלי הממשלה, כפי שמגיע לו.


 
בני מנחם
רח' נפתלי 3
קרית ביאליק

אישה נדירה ומופלאה
 
אפילו השמים בכו, כאשר רונה רמון הלכה לעולמה לאחר מאבק במחלה קשה. הלב מתקשה להאמין לטרגדיה המשפחתית הזו, וכאילו לא הספיקו מותם של האב, אלוף משנה (במיל') אילן רמון ז"ל, שהיה האסטרונאוט הישראלי הראשון, והבן סרן אסף רמון ז"ל, כעת נפטרה גם אם המשפחה, שבאצילותה, מסירותה וחריצותה הרבות, הקדישה את חייה להנצחת זכר יקיריה האהובים ולחינוך וקידום בני נוער. לא אשכח לעולם את רונה המופלאה, וטוב עשה ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, שהחליט לקרוא על שמה את פארק המדע החדש שיוקם בעירו.


 
מאיר קקון
רח' הגליל 12
קרית ביאליק

החלטה מרגשת
 
שמחתי מאוד לשמוע, שראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, החליט לקרוא לפארק החדש שהוקם בשכונת "משכנות אמנים", על שמו של הזמר יגאל בשן ז"ל, ששם קץ לחייו. אין לי ספק, שבהחלטתו זו, ריגש ראש העיר את קרית מוצקין כולה. גם אני גדלתי על שיריו של יגאל בשן ז"ל, והתרגשתי לשמוע, ששמו יונצח בעיר שבה אני מתגוררת.


 
רותי וילק
רח' דבורה 36
קרית מוצקין

משדה קוצים לחניון
 
לאחר שבמשך שנים רבות היה בסמוך לביתנו שברחוב רקפות בקרית ביאליק, שדה קוצים שומם, החליט ראש העיר, אלי דוקורסקי, להפכו למגרש חנייה, המשרת נאמנה את תושבי המקום. בנוסף, ראש העיר דאג, באמצעות עובדי העירייה, להתקין תאורה ולהקפיד על חזות הבניין, באמצעות עבודות גינון. חשוב לנו, שראש העיר יידע, כי אנו מעריכים מאוד את עבודתו המסורה והאיכפתית למען התושבים.


 
דודו מעוז
רח' רקפות 9
קרית ביאליק

אותה גברת בשינוי אדרת
 
אחרי שסיימו להלך אימים על בית המשפט העליון והיועץ המשפטי לממשלה, פעלו למען הדתה במערכת החינוך ושברו כמה שיותר ימינה, במטרה לספח עוד ועוד גושי התנחלויות, החליטו השרים נפתלי בנט ואיילת שקד, שמפלגת "הבית היהודי" כבר לא מתאימה יותר לאג'נדה שלהם. שני ה"גאונים", שניסו לאיים על נתניהו והציבו אולטימטום, לפיו או שבנט יקבל תיק הביטחון או שיפרשו מהממשלה, נבהלו מהרעש שעשו ומיד חזרו בהם. עכשיו, לאחר שנתניהו הכריז על בחירות ופיזור הכנסת, החליט הצמד-חמד הזה להקים מפלגה חדשה, לה הם קוראים "הימין החדש", אבל זה הולך להיות אותו ימין ישן, חשוך ומשיחי. ניסיונם הפתטי של בנט ושקד, לברוח מהתדמית הקיצונית של ח"כים מ"הבית היהודי", כמו בצלאל סמוטריץ', ולנסות לגייס כמה שיותר חילונים, לא תעזור להם. לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין, שההחלטה שלהם להתפצל מ"הבית היהודי", נובעת בעיקר מסיבות אישיות ואופורטוניסטיות, ולא באמת מתוך תחושת שליחות ואיכפתיות. כפי שזה נראה כרגע, בנט ושקד הם קוסמים, כיוון שתוך שנייה הם הצליחו למחוק גם את "הבית היהודי", וגם את מפלגתם החדשה, שייתכן מאוד, שכלל לא תעבור את אחוז החסימה.


 
דוד שגב
רח' פיקסו 15
קרית אתאתגובות:
6: שאפו על החנייה - רחמים
מחזק את דודו מעוז בעניין שדה הקוצים שהפך לחנייה. מצטרף לתשבוחות לראש העיר דוקורסקי ולצוות העירייה

6/1/2019    12:11

5: דוד שגב אתה כל כך צודק - ברק
איילת שקד ונפתלי בנט מחפשים רק את טובתם האישית

3/1/2019    15:50

4: יגאל בשן ז"ל - לינוי
בהחלט ראוי להנצחה מכובדת
חבל על הדרך שבא הלך לעולמו

2/1/2019    17:15

3: רונה רמון ז"ל - צדיקה
אחת האבדות הגדולות של השנה. איזו אישה מופלאה, כמה כוח ואצילות נפש
אחת למיליון

2/1/2019    16:48

2: משה מזרחי משכמו ומעלה - יהודית
מסכימה עם בני מנחם
מזרחי איש למופת

2/1/2019    15:22

1: הילה רובין שיחקה אותה בגדול - יפית
מה שהאישה הקטנה (אבל גדולה) הצליחה לעשות במו ידיה הוא בלתי נתפס
מקור השראה לכולנו

1/1/2019    16:27שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר