שנה עשרים ושש
גיליון מס' 307
אוקטובר 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

רחוב מבוקש
 לתשומת ליבה של המשטרה. שאלתם איפה הוא גר, לא?
 

מה שהיה הוא שיהיה
 
בחודשים האחרונים עקבתי אחר סקר עיתון "חדשות הקריות", ממנו עולה, כי לפחות בכל הקשור לקריות (קרית מוצקין, קרית ביאליק, קרית אתא וקרית ים), מה שהיה הוא שיהיה, וכל ראשי הערים ימשיכו בתפקידם לאחר הבחירות, שיתקיימו בקרוב (סקר הבחירות של "חדשות הקריות", גיליון מס' 306, ספטמבר 2018). כמי שמאמינה בביטוי "סוס מנצח לא מחליפים", אני יכולה להבין למה אף אחד אינו מתמודד מול חיים צורי בקרית מוצקין ואלי דוקורסקי בקרית ביאליק, שהינם ראשי ערים מאוד פופולריים ואהובים, שמשדרגים ומפתחים את הערים שלהם בצורה מדהימה. לעומתם, אני לא מבינה למה אף אחד לא מתמודד מול ראש עיריית קרית אתא, יעקב פרץ, שלמרות היותו מועמד יחיד, בקושי מגרד את 70-65 האחוזים, וכשליש מבעלי זכות הבחירה אינם מעוניינים בהמשך כהונתו, או שמעדיפים מועמדים אחרים, כך עפ"י הסקרים השונים. בקרית ים, אמור דוד אבן צור, להמשיך קדנציה נוספת, לאחר שביסס את מעמדו כראש עיר מוצלח, ולגבור על המועמד השני, שלומי טל.

להערכתי, העיר היחידה בה עשויה להיות הפתעה, היא חיפה, בה ראש העיר המכהן, יונה יהב, זוכה ל"פייט" רציני מהמועמדים ד"ר עינת קליש-רותם ועו"ד דוד עציוני, ואולי הגיע הזמן שהשילטון שם יתחלף בדם צעיר.


 
גלית עמית
רח' ההגנה 28
קרית מוצקין 
עשייה מבורכת בכנסת

עשייה מבורכת בכנסת
 
כמי שעוקב מזה זמן רב אחר ח"כ יעל כהן פארן ("המחנה הציוני"), ומחובר מאוד לתחום איכות הסביבה, במיוחד באיזור הקריות ומפרץ חיפה, שמחתי לקרוא ב"חדשות הקריות", ריאיון מקיף עימה, בו הסבירה את האג'נדה החשובה שלה ("הח"כים הדתיים שכחו מה זה להיות יהודים", גיליון מס' 306, ספטמבר 2018). בנוסף, אני מאוד יכול להתחבר לכעס של ח"כ כהן פארן, על חברי הכנסת הדתיים, שחלקם חושבים, שיש להם מונופול על הדת, ובמיוחד אני מתחבר לחילוקי הדיעות הקשים שהיו לה עם ראש עיריית חיפה, יונה יהב, בנושא הטיפול במפעלים המזהמים, ובמיוחד בתי הזיקוק. אני מחזק את ידה של ח"כ כהן פארן ומאחל לה, שתמשיך לפעול ללא הפסקה מהכנסת למען תושבי הקריות ומטרופולין חיפה, כדי להביא לצימצום זיהום האוויר במפרץ חיפה ולעשות הכל כדי שהתעשייה המזהמת לא תהיה יותר ליד בתי התושבים.

 
בני מנחם
רח' נפתלי 3
קרית ביאליק

פיגוע נתעב
 
הלב נשבר לראות את תמונותיהם של זיו חג'בי וקים לבנגרונד-יחזקאל זכרם לברכה, שנרצחו בפיגוע המתועב באיזור התעשייה "ברקן", והותירו אחריהם משפחות וילדים קטנים, שלא יראו אותם עוד לעולם. זה לא מפתיע, שלאחר הרצח הנורא, חילקו אנשי "חמאס" סוכריות לתושבים ברצועת עזה, שהרי לא מדובר בבני אדם, אלא במפלצות, איתם אי אפשר לעשות שלום גם לא בעוד 100 שנה. אם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, היה נמצא באופוזיציה, הוא ודאי היה יוצא בחריפות נגד נתניהו והממשלה הרופסת, שאינה עושה דבר למען ביטחון התושבים, אלא שכעת הוא נמצא בקואליציה, ועליו להתנהג בהתאם. ברגע שהמחבל הנתעב יידע, שצה"ל יהרוס את בית משפחתו ויגרש אותם, הוא היה חושב עשר פעמים אם לעשות זאת. כל עוד ישראל תמשיך לנהוג באסירים בכפפות של משי ולא תפעיל יד קשה באמת נגד הפורעים, הכל ימשיך להתנפץ לה בפרצוף.


 
מאיר קקון
רח' הגליל 10
קרית ביאליק  

בדיחה ושמה טראמפ
 
לאחר שלעג למכסיקנים ולספרדים, לאנשים עם מוגבלויות, לעיתונאים, לנשים ולמי לא, ממשיך נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, לשבור את השיאים של עצמו, כאשר לעג לכריסטין בלייזי פורד, האישה שהתלוננה נגד מועמדו לבית המשפט העליון, השופט ברט קבנאו, שתקף אותה מינית בעת לימודיהם בתיכון. בשיא חוצפתו דיבר טראמפ על כך, שחייו של השופט וחיי משפחתו נהרסו, אבל מה עם אותן נשים, הטוענות כי אותו שופט תקף אותן מינית? האם חייהן שלהן לא נהרסו? יש תחושה, שבתקופת כהונתו של טראמפ, אין דין ואין דיין, וכל אדם הישר בעיניו יעשה. כנראה שטראמפ עדיין חושב, שהוא משחק בתוכנית ריאליטי, בה בכל פרק הוא מפטר מישהו אחר. זה לא ייאמן, שכך מתנהג מי שעומד בראש המדינה החזקה בעולם, ואוי ואבוי אם זהו חברו הטוב ביותר של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק...


 
גל אחימאיר
רח' זבולון המר 6
קרית מוצקין

סיוע במקום תפילה
 
מדי שנה מתכנסים עשרות משתתפים תושבי קרית מוצקין, יוצאי מרוקו, טוניס ואלג'יר, לתפילה משותפת בנוסח מרוקאי, בראש השנה וביום הכיפורים, לרגל הימים הנוראים. השנה, לאחר כ-30 שנים, בהן ערכנו את התפילה המשותפת, התגנב בליבנו חשש, כי לא נוכל לארגן את המניין לתפילה, כפי שעשינו בעבר. לשמחתנו, ראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, התערב בנושא וטיפל בו באופן אישי, תוך שנתן הנחיה לשריין את אולם מתנ"ס "גושן" שבקריה, עבור מטרה חשובה זו. בעקבות זאת, יכולנו להמשיך גם השנה במסורת המבורכת, שפרט למניין המסורתי, כללה גם עשרות משתתפות בעזרת הנשים. אין לנו ספק, שלולא צורי, היה לנו קשה מאוד לארגן את המניין השנה, ואנו מעריכים ומוקירים מאוד את ראש העיר על כך. כמו כן, מגיעה תודה גדולה לראש מחלקת תרבות תורנית בעיריית קרית מוצקין, יצחק כהן, על הסיוע בקידום הנושא, כמו גם על מאמציו בהסדרת הובלת ציוד הקודש למתנ"ס "גושן". אחרונים חביבים הינם עובדי המתנ"ס, שמגיעה גם להם תודה על הסיוע הלוגיסטי.


 
אלי אביטן, מרדכי חזן ושלמה אלגרבלי  
בשם מתפללי "המניין המרוקאי"
קרית מוצקין

אומץ הלב של בן ארי
 
נהניתי מאוד לקרוא את הריאיון עם ח"כ מירב בן ארי ממפלגת "כולנו", שבגיל 41 ילדה את בתה הבכורה, שנולדה לה מחבר קרוב, הנמצא בזוגיות עם גבר ("להיות אימא", גיליון מס' 306, ספטמבר 2018, "חדשות הקריות"). הסיפור האישי שעבר על ח"כ בן ארי, ממחיש ולו במעט את הדילמות שיש לאדם, ובמיוחד נבחר ציבור, שמצד אחד, מחוייב במשמעת קואליציונית, ומצד שני, רוצה להישאר נאמן לערכיו ולהשקפת עולמו. לזכותה של ח"כ בן ארי ייאמר, שלפחות במקרה של חוק הפונדקאות, היא הלכה עם האמת שלה עד הסוף, והצביעה באומץ נגד עמדת הקואליציה, מכיוון שהיא כל כך מכירה ומבינה את עמדת ההורים היחידנים, חברי הקהילה הלהט"בית, שאינם יכולים להביא ילדים לעולם. מצד שני, במקרים שפחות חשובים לה, ח"כ בן ארי בולעת את הצפרדע ונאלצת ליישר קו עם עמדת מפלגתה והקואליציה, אבל כנראה שבפוליטיקה אף פעם אי אפשר להישאר נקי לגמרי... כמי שקראה בשקיקה כל מילה בכתבה, אני מאחלת לח"כ בן ארי, שיהיו לה האומץ, האיכפתיות והרגישות להמשיך ולהילחם למען הדברים שמפריעים לה, גם אם לעיתים מדובר בהחלטות שאינן פופולריות או נוגדות את רוח סיעתה. 


 
שושנה מיכאלי
רח' המייסדים 2
קרית אתאתגובות:
4: הבדיחה שנקראת טראמפ - אופיר
עוד עלולה להביא שלום ויציבות במזרח התיכון. צריך משוגע כדי לכונן פה שלום אמיתי. אנשים נורמטיבים יודעים שזה אבוד מראש.
או שלחילופין הוא יביא על כולנו את מלחמת העולם השלישית (גוג ומגוג)...

6/11/2018    12:32

3: גלית עמית צודקת - בירן
מה שהיה הוא שיהיה, והסיבה פשוטה, ברוב הערים נעשית עבודה טובה על ידי ראש העיר אז אין טעם להחליף. מלבד חיפה, שיש שם משקל גדול של איכות הסביבה וזיהום אוויר (שזה מוזר, כי אחנו בקריות לא סובלים פחות אולי יותר ואף ראש עיר לא נוגע בעניין).

25/10/2018    10:45

2: נתנו בערבי אמון - סולי
ובתמורה נתן להם 2 גופות
אין אמונה

24/10/2018    16:19

1: יעל פראן היחידה שנלחמת למען הסביבה - גילי
וכמה שיונה יהב לא סובל אותה
היא עוד תעשה לו את המוות

24/10/2018    15:54שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר