שנה עשרים ושש
גיליון מס' 306
ספטמבר 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

עובדים עלינו
 עבדו קשה, הגאולה בקרוב... שלט בדרך לירושלים
 

הבית השני של ניצולי השואה
 
כניצול שואה, שעלה ארצה מרומניה, חיפשתי מקום בו אוכל להעביר חלק מהזמן בפעילויות שונות, לאחר ששימשתי איש מכירות במשך קרוב ל-50 שנה, וכך הגעתי לסניף קרית מוצקין, של עמותת "עמך". מדובר בעמותה בפריסה ארצית, הקיימת מזה 30 שנה. העמותה הוקמה ע"י ניצולי שואה, בעזרת תרומות של גופים ומוסדות שונים, ופועלת ללא כוונת רווח. לסניף "עמך" קרית מוצקין, מגיעים ניצולי שואה מכל הקריות, ובין השאר ניתן לקבל סיוע נפשי מאנשי מקצוע מוסמכים וליהנות ממועדון עם מגוון רחב של פעילויות, ובהן הרצאות, טיולים, משחקי חברה ומוסיקה. אחת הפעילויות המרגשות ביותר במסגרת המועדון, הן פגישות בין ניצולי השואה וחיילים ממשמר הגבול וחיל הים. במהלך המפגשים, מספרים ניצולי השואה לחיילים על עברם, כמו גם על חייהם היום, ואילו החיילים מספרים להם על פעילויותיהם בצבא, במסגרת המגבלות. בנוסף, נערכות פגישות ופעילויות משותפות עם תלמידים מביה"ס "אורט" קרית מוצקין. 

המועדון הפך עבור הניצולים למעין בית שני, בו אנו יכולים לספר על כל מה שעברנו במהלך השנים, ועל כך שלמרות הכל, הצלחנו להקים משפחות לתפארת מדינת ישראל, ואף עזרה בבניית הארץ ופיתוחה. חשוב לי גם להדגיש, שעמותת "עמך" עוזרת לניצולי השואה לקבל את הזכויות המגיעות להם. איני יכול לסיים את מכתבי מבלי להזכיר את צוות העובדים של "עמך", ובמיוחד רכזות המועדון ומנהלת הסניף בקרית מוצקין, שלא חוסכות זמן, מאמץ וידע, כדי שאנו, ניצולי השואה, נקבל את השירות הטוב ביותר ואת תשומת הלב המירבית. הרבה מאוד בזכותם, אנו יכולים להעביר את שארית חיינו בנעימים ובאושר, ועל כך מגיעה להם המון תודה. כולנו תקווה, שסניף "עמך" קרית מוצקין, ימשיך להתרחב ולהתפתח לטובת ניצולי השואה.


 
יוסף רוזנר
רח' הרב קוק 26
קרית מוצקין

מפלגה חברתית וממלכתית
 
למרות שבבחירות הארציות האחרונות לא הצבעתי עבור מפלגת "כולנו", במהלך הקדנציה הנוכחית של הכנסת ה-20, התרשמתי מאוד מפועלם של חברי הכנסת של המפלגה והעומד בראשה, השר משה כחלון. מי שהפתיע אותי במיוחד הוא יו"ר הסיעה בכנסת, ח"כ רועי פולקמן, אותו לא הכרתי לפני כן ("חוק וסדר", גיליון מס' 305, אוגוסט 2018, "חדשות הקריות"). מהריאיון שנערך עימו ב"חדשות הקריות", קיבלתי את הרושם שח"כ פולקמן, הינו כוכב עולה בשמי הפוליטיקה הארצית, ובמיוחד התרשמתי מהחריצות, מהאג'נדה החברתית-כלכלית המאוד מגובשת, שעומדת בראש מעייניו, ומהלויאליות הרבה שהוא מפגין כלפיי השר כחלון. ברמה הפוליטית-מדינית, אני רחוק מאוד מהעמדה הימנית של חברי "כולנו", אך אני מעריך אותם מאוד על היותם מצד אחד, ימין ממלכתי ומוסרי, שחשוב לו לשמור על שילטון החוק, דמוקרטיה ומינהל תקין, ומצד שני, על כך שהם מפלגה עם אג'נדה חברתית, הפועלת למען נושאים חשובים, כצימצום פערים ויוקר המחייה. טרם החלטתי אם להצביע למפלגה זו בבחירות הקרובות, אך נראה לי, שהם בהחלט ראויים להמשיך ביתר שאת בקדנציה הבאה, ואם השר כחלון יחליט יום אחד להתמודד על ראשות הממשלה, ישנם סיכויים גבוהים שאתמוך בו.  


 
בני מנחם
רח' נפתלי 3
קרית ביאליק

האמירה הקיצונית של זנדברג
 
למרות שאני מעריכה מאוד את יו"ר מפלגת "מרצ", ח"כ תמר זנדברג, קשה לי לקבל חלק גדול מהדברים שהיא אמרה בכתבה, שפורסמה בעיתון "חדשות הקריות" ("השם השני של הימין הוא הסתה ואלימות", גיליון מס' 305, אוגוסט 2018). ראשית, איני מוכנה לקבל את המילים הקשות שהיא אמרה על הימין. הכללה היא דבר רע מאוד, וכפי שהיא לא היתה רוצה, שיאמרו על כל השמאל שהוא בכיין וחובב ערבים, כך גם בימין לא יאהבו לשמוע, שהגברת זנדברג מקטלגת אותם כמסיתים ואלימים. מה שזנדברג עשתה כאן, הוא להדביק סטיגמה מאוד מסויימת לקבוצה גדולה של אנשים, וזה דבר שאסור לעשות. מעבר לכך, אני לא מבינה מהיכן שואבת ח"כ זנדברג, את האופטימיות שלה. אם יו"ר "מרצ" סבורה, שבעוד מספר שנים תהיה מפלגתה חלק מממשלת שמאל-מרכז, כפי שאמרה בכתבה, ראוי שהיא תגיד מי לדעתה יעמוד בראש ממשלה שכזו. למרות שאני רחוקה מאוד מעמדות הימין, איני רואה אדם אחד מגוש שמאל-מרכז, שיש לו סיכוי לגבור על נתניהו, בדרך לראשות הממשלה, ואני אומרת זאת בתחושה קשה של עצב.


 
גלית עמית
רח' ההגנה 28
קרית מוצקין

מענה מהיר ומקצועי
 
בעקבות מצוקת חנייה, שהיתה קיימת ברחוב הגפן בקרית ביאליק, בו אני מתגוררת, פניתי לראש העיר, אלי דוקורסקי, כדי שיפעל לצימצום אורך הפס בצבע "אדום-לבן", במטרה שניתן יהיה לאפשר חנייה לשני כלי רכב. לשמחתי הרבה, דוקורסקי, שהיה אמפטי וקשוב מאוד, עשה הכל כדי להביא לפיתרון הבעיה. אין לי מילים כדי להודות לראש העיר, ששוב גילה עד כמה חשובה לו מצוקת האזרח הקטן.


 
תמר שטינלאוף
רח' הגפן 15
קרית ביאליק

כל תושב נחשב
 
כיליד קרית מוצקין, שלא עזב את הקריה מעולם, אני מוצא את עצמי לא פעם מתפעל ומשתאה אל מול הקריה, שהפכה לנגד עיניי לספינת הדגל של הקריות ולאחת הערים היפות במדינה, עם כיכרות עוצרות נשימה, גן חיות היפה ביותר במדינה והיכל תיאטרון, שלא מבייש את הערים הגדולות ביותר. מגיע שאפו גדול לראש העיר, חיים צורי, אותו אני רואה כממשיך דרכו של בונה הקריה, משה גושן ז"ל. איני מכיר הרבה ראשי ערים במדינה, שכבר בסביבות השעה 6:30 בבוקר מסתובבים בעירם, כדי לבדוק שהכל בסדר. איני מכיר הרבה ראשי ערים, ואולי בעצם אף אחד, פרט לצורי, שמתקשרים מדי יום לתושבי העיר, כדי לאחל להם מזל טוב ליום הולדתם. הסיסמא "במוצקין כל תושב נחשב", כבר מזמן הפכה בעיר למטבע לשון ולחלק בלתי נפרד מחיי התושבים. אני מאחל לצורי, שימשיך בתפקידו עוד שנים רבות, תוך המשך פיתוח הקריה.


 
גל אחימאיר
רח' זבולון המר 6
קרית מוצקין

לינץ' בחוף הים
 
כאשר שמעתי על כך, ששלושה צעירים ערבים, תושבי שפרעם, הותקפו בחוף קרית חיים, וכמעט איבדו את חייהם רק בשל מוצאם, לא ידעתי איך לכבוש את כעסי. בין שלושת המותקפים היו רופא בבית החולים "איכילוב" ואח מוסמך בבית החולים "שיבא" תל השומר, שמתוקף תפקידם, מטפלים גם ביהודים, ללא הבדל דת, גזע ומין. מה שהרגיז אותי במיוחד, הוא שבחוף הים היו באותה העת עשרות אנשים, ואף אחד מהם לא ניסה להציל את שלושת הצעירים מניסיון הלינץ', פרט לשני יהודים, שאלמלא הם, שלושת הערבים, שהותקפו באמצעות סכינים ושרשראות ברזל, ככל הנראה היו נרצחים. שינאת החינם הזו בקרב חלק מהתושבים, מפחידה אותי הרבה יותר מהמצב הביטחוני ומכל דבר אחר. אם לא נפתור קודם כל את הבעיות בינינו, לא נוכל לעולם לעשות שלום עם שכנינו, ויפה שעה אחת קודם.


 
מאיר קקון
רח' הגליל 10
קרית ביאליק

עיר ללא אופוזיציה
 
אמנם איני מכירה את יו"ר סיעת "העבודה" בקרית אתא, אריה נחום, אך אהבתי מאוד לקרוא את כותרת הריאיון עימו, בה התייחס לישיבות מועצת העיר, ואני מאחלת לסיעתו ולו הצלחה רבה ("לא ייתכן שישיבות המועצה יינעלו אחרי 15 דקות", גיליון מס' 305, אוגוסט 2018, "חדשות הקריות"). כתושבת הקריה, אף פעם לא הבנתי למה ישיבות מועצת העיר, שחלקן עוסקות בהעברת תקציבים בסכומים של מיליוני שקלים ואף מעבר לכך, ננעלות כעבור דקות בודדות, וראש העיר, יעקב פרץ, מעביר כל הצעה שנראית לו, ככל העולה על רוחו. אופוזיציה בונה, כזו שמטרתה להעביר ביקורת ולפקח על מינהל תקין ושקיפות, מבלי להשמיץ ולקלל, הינה דבר חשוב מאוד בכל רשות מקומית, ולא יעלה על הדעת, שבקרית אתא, כמעט ואין חברי אופוזיציה. עצם המחשבה, שראש העיר הנוכחי ייבחר בקלילות לקדנציה נוספת, רק מכיוון שאף אחד אינו מעז להתמודד נגדו, מעציבה אותי מאוד.


 
שושנה עמית
רח' המייסדים 2
קרית אתאתגובות:
7: "עמך" קרית מוצקין - אושרת
מחזקת את יוסף רוזנר מגיע לכם את הטוב ביותר
אתם הסיבה שכולנו כאן מלכתחילה


20/9/2018    10:48

6: עבדים היינו... ועדיין - אוהד
עד שהממשלה הזאת לא תוחלף במשהו שפוי נישאר עבדים של החרדים ומפלגות הסחטנות השונות

12/9/2018    15:43

5: בני מנחם שלא יעבדו עליך - זוהר
מפלגת כולנו אומנם עם אג'נדה חברתית, אבל כחלון מקורב להרבה עשירים שהוא חייב להם וצריך לשמור עליהם (ע"ע מתווה הגז), אז אל תמהר להסיק מסקנות

6/9/2018    16:15

4: אנחנו עובדים קשה יותר - נדב
אבל לחרדים זה לא מספיק
המיסים רק עולים כדי להשאיר אותם בשילטון

6/9/2018    14:51

3: שושנה היקרה - אורי
את לא מתארת לך אפילו מה קורה במועצה בקרית אתא. זה הכי קרוב שיש לשילטון מלוכה

6/9/2018    12:46

2: עובדים בשביל החרדים - אפרת
התמונה ששמתם ממצא את ממשלת נתניהו. מעמד הביניים עובד והחרדים לוקחים כדי לשמר אותו בשילטון

5/9/2018    15:21

1: חולים בראש - אבנר
מה אתם תוקפים ערבים סתם ועושים בהם לינץ'?
אתם לא מבינים שהמותקפים לא אשמים בכלום
ובזה שהתנהגתם כך הראתם שאתם לא טובים מהפלסטינים שעשו לינץ' בחיילים הישראלים

5/9/2018    12:24שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר