שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 304
יולי 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

כיוון אחד, שתי אפשרויות
 
לכו לפי מה שהלב שלכם אומר
 

שחצנות וזחיחות ב"ליכוד"
 
כאשר קראתי בגיליון הקודם של "חדשות הקריות", את הריאיון עם שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס, לא ידעתי אם לצחוק או לבכות, מכיוון שאני לא מבין את השחצנות והזחיחות של אנשי ה"ליכוד" ("בבחירות הקרובות נגיע ל-40 מנדטים", "חדשות הקריות", גיליון מס' 303, יוני 2018). לא ברור לי על מה מתבסס השר אקוניס, כאשר הוא משוכנע, ש"הליכוד" יצליח להגדיל את כוחו בצורה משמעותית בבחירות הקרובות, ולהגיע ל-40 מנדטים, למרות שראש הממשלה, בנימין נתניהו, מסובך בפרשיות שונות ומשונות, ונחקר ע"י המשטרה. עם כל הכבוד לשר אקוניס, שמגן בכל הזדמנות על ראש הממשלה בחירוף נפש כאילו היה ה"פודל" שלו, יש לי תחושה, שהחודשים הקרובים יהיו שירת הברבור של נתניהו. אני מתכוון במיוחד לכל הפרשיות ש"נדבקות" אליו ללא הפסקה, יחד עם הנהנתנות שלו ושל רעייתו שרה, עם כל הסיגרים, השמפניות הוורודות והחופשות היוקרתיות בחו"ל על חשבון המדינה, שכבר מתחילות להימאס על הציבור. 


 
גלית עמית
רח' ההגנה 28 
קרית מוצקין

עיר הספורט והבריאות 
 
כמי שמקפיד להשתתף מדי שנה בצעדת קרית ביאליק, חשוב לי להעלות על הכתב כמה מילות תודה, בשמי ובשם משפחתי, לעירייה ולעומד בראשה, אלי דוקורסקי, כמו גם למנהל הצעדה, יוסי דואק, שעושה זאת בהתנדבות מזה שנים רבות. אין זה דבר של מה בכך, שעיר קטנה יחסית, מצליחה לערוך מדי שנה שלל אירועי ספורט לכל המשפחה, כאשר מירוץ קרית ביאליק, הינו רק אחד מהם. השנה שמחתי לגלות, שלמרות תנאי שרב, הקפידו המארגנים לערוך את הצעדה כסידרה, תוך הוספת עוקבי מים וסככות, כדי שאף משתתף לא יסבול חלילה ממכת שמש. ואכן, כמו תמיד, גם הפעם האירוע, אליו הגיעו כ-9,000 משתתפים, הוכתר בהצלחה גדולה, ולא נותר למשפחתי ולי אלא להמתין לצעדה ה-35, שתיערך בשנה הבאה. 


 
בני מנחם
רח' נפתלי 3
קרית ביאליק

כל תושב נחשב
 
באחד הימים, בעת שטיילתי עם המטפל שלי, נכנסתי לבניין עיריית קרית מוצקין, שם פגשתי את ראש העיר, חיים צורי, אותו אני תמיד נרגש לפגוש. סיפרתי לראש העיר, כי ב"פארק המסילה" שבקריה, ישנם קשישים רבים, שאוהבים לטייל ולצעוד, ולמרבה הצער, אין שם ספסל, בו יוכלו לשבת ולנוח. ראש העיר, שהקשיב קשב רב לדבריי, אמר לי שיטפל מיד בבעיה והתקשר בנוכחותי לאחד מעובדי העירייה, ממנו ביקש שידאג להתקין ספסל במרכז השדרה. לאחרונה, כאשר הגעתי שוב לפארק, גיליתי שצורי קיים את הבטחתו, ואכן בלב הפארק היה ספסל, בדיוק כפי שביקשתי.
שוב הוכח, שהסיסמא "כל תושב נחשב", מהווה מוטו ודרך חיים עבור צורי, שהוא איש יקר, שקשוב מאוד לתושבים ועושה הכל כדי לשדרג ולפתח את העיר. בהזדמנות זו חשוב לי להודות לראש העיר, ואני מאחל לו בריאות, אריכות ימים ושימשיך בתפקידו עוד שנים רבות.


 
יעקב בזק
רח' רש"י 3
קרית מוצקין

קצין וג'נטלמן
 
מזה שנים שאני עוקב אחר פועלו הפוליטי והציבורי של חבר מועצת העיר קרית ביאליק, אל"מ (במיל') ד"ר צביקה ברקאי, שאף התמודד פעמיים בעבר לראשות העיר ("אני שלם עם כל מה שעשיתי כחבר מועצת העיר", גיליון מס' 303, יוני 2018). גם אם איני מסכים עם כל דיעותיו, אי אפשר שלא להעריך את ברקאי, על יושרו הציבורי ועל הדברים הרבים שהוא עושה בהתנדבות למען הקהילה. אין ספק, שהוא היה יכול להמשיך עוד שנים כחבר מועצה, אך החליט לפרוש ולפנות מקום במועצת העיר לדור הצעיר, בדמותו של ד"ר גל הדרי. מהיכרות עם ד"ר ברקאי, אין לי ספק, שגם מחוץ למועצת העיר, הוא ימשיך לתרום למען הקהילה, הן בתחום השחמט, במסגרתו הוא משמש כיו"ר האיגוד הישראלי, והן בהרצאות שהוא מעניק עבור בני נוער ותושבי העיר.


 
מאיר קקון
רח' הגליל 10
קרית ביאליק

מאבטח עם תושייה
 
לפני כמה ימים, בעת שהלכתי לסניף הדואר בקרית מוצקין, הסמוך לבניין העירייה, איבדתי צרור מפתחות, שהיה מאוד חשוב לי. כאשר הבחנתי בכך, שצרור המפתחות אינו אצלי, ניגשתי לבניין העירייה, שם פניתי למאבטח בשם אמיר כהן, ומסרתי לו את פרטיי, כדי שיהיה ניתן להשיג אותי, אם מישהו ימצא במקרה את צרור המפתחות וייתן להם אותו בעירייה. למחרת התקשר אליי המאבטח וסיפר לי, שברשת החברתית "פייסבוק", הוא נתקל בפוסט של תושבת הקריה, שמצאה צרור מפתחות בסמוך לבניין העירייה. בעקבות זאת, הוא יצר עימה קשר, פעל להחזרת המפתחות והתקשר אליי, כדי ליידע אותי שהם נמצאו. מיותר לציין איזו עוגמת נפש חסך לי המאבטח, אבל מה שחשוב לי במיוחד הוא התושיה והאיכפתיות שהוא גילה, ולדעתי, מגיע לו לקבל אות הוקרה על תיפקודו. 


 
שרה לוין
רח' הרב קוק 87
קרית מוצקין

עם כל הלב והנשמה
 
לאחרונה נפגשתי עם ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, ממנו ביקשתי שיסייע לנו בבעיה שהיתה לנו. שמחתי מאוד לגלות, שראש העיר היה מאוד אמפטי, קשוב, רגיש ואיכפתי. לשמחתי, הוא הוכיח שאינו חזק רק בדיבורים, אלא גם במעשים, וסייע לנו להביא לפיתרון מהיר של הבעייה, במטרה שהסביבה שלנו תהיה נעימה ושקטה ככל האפשר. התחושה שלי היא שזכינו בראש עיר מקצועי ורציני, עם המון לב ונשמה, שדואג לתושבי עירו לפני הכל, וזה לדעתי הדבר החשוב ביותר בניהול עיר.


 
דגנית דריי
אילון 9
קרית ביאליק

למה לי פוליטיקה עכשיו
 
נמאס כבר לשמוע את השרה מירי רגב, שכמעט מדי יום יש לה איזו פליטת פה מגוחכת. לאחר שהחליטה להעביר את משחק הכדורגל של ישראל נגד ארגנטינה, לאיצטדיון "טדי" בירושלים, ובעקבות זאת הצליחה להכעיס כמעט את כל העולם, החליטה רגב, שגם תחרות האירוויזיון הקרובה, חייבת להיערך בירושלים. אמנם נכון, שכבירת ישראל, זה טבעי והגיוני לחלוטין, שהתחרות תתקיים בירושלים, והיא כבר התקיימה שם בעבר. אלא שההתעקשות האובססיבית של רגב, תוך קריצה לתומכי "הליכוד", כמו גם העובדה, שהיא נוטה להסתבך בפליטות פה, עלולה לגרום נזקים למדינה, וכפי שמשחק הכדורגל בוטל, גם תחרות האירוויזיון עלולה לעבור למדינה אחרת. נראה לי, שבמקרה הנוכחי עדיף להיות חכם ולא צודק. כפי שלא היה צריך לערב פוליטיקה וספורט, במקרה של נבחרת ארגנטינה, ממש כך לא צריך לדעתי להכניס פוליטיקה לתחרות האירוויזיון. בסופו של דבר, מדובר בתחרות מוסיקה אירופאית, ועדיף שכך היא תישאר.


 
גל אחימאיר
רח' זבולון המר 6
קרית מוצקיןתגובות:
5: מירי רגב שוברת כל שיא - שני
לא יכולה לראות אותה
לא יכולה להריח אותה
לא יכולה לסבול את העובדה שזו שרת התרבות שלי

9/7/2018    14:37

4: אחלה צעדה שבעולם - דבורה
צעדת ביאליק היתה מצויינת
הילדים והנכדים נהנו וקיבלו תעודות ומדליות
כל הכבוד לכם המשיכו במסורת

8/7/2018    14:04

3: התמונה למעלה זה גדול - מיטל שטרית
איפה זה נמצא?


8/7/2018    11:48

2: כל הכבוד למאבטח - נאור
זה בן אדם !!!
דאג להשיב את המפתחות
כמה היו משקיעים ככה?

8/7/2018    11:26

1: רחוב יוסף אלמוגי 8 קרית מוצקין - זאב פלדמן
תמונת השער בחורה עם ביקיני להפסיק עם זה לשמור על צניעות אפשר לשים משהו יפה יותר

4/7/2018    16:25שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר