שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 301
אפריל 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 


אחד מי יודע? אחת אני יודע

 


 

משטרת זבולון לא עונה
 
כשצריך את המשטרה, היא לא עונה. ניסיתם פעם להשיג את משטרת זבולון בשעות היום? חבל לכם על הזמן, אל תנסו בכלל. הם לא עונים בטלפונים. בשבוע שעבר ניסיתי 12 פעמים להשיג את המשטרה, אך כלום. נאדה, גורנישט. לא עונים במשרדו של מפקד התחנה, לא עונים אצל מזכירתו, לא עונים במשרד החקירות, ואם במקרה הגעתם למזכירות תחנת זבולון, יעבירו אתכם לטלפונים הללו, בהם ממילא לא עונים.

בסוף עוד יגידו במשטרת זבולון, שהם עובדים קשה. שטויות. הם עובדים עלינו בעיניים. הכל חארטה. יש להם טלפונים במשרדים כדי שיענו בהם לאזרחים, לא כדי שישמשו ליופי על השולחן.

משטרת זבולון פשטה מזמן את הרגל, בכל מה שקשור ביחסה לאזרחים. זו לא משטרה, אלא משטרע. 
אבי מור
ת.ד 5400
קרית ביאליק

הוקרה מרגשת מהעירייה
 
באחרונה נערך בקרית מוצקין, טקס הוקרה למען נשים מובילות בקהילה, במסגרת אירועי יום האישה הבינלאומי בקריה. הטקס, בו היה לי הכבוד להיכלל ברשימת הזוכות, היה מאורגן להפליא ובטוב טעם. במהלך השנים, השתדלתי לסייע בקהילה לתושבים הזקוקים לכך, ובמיוחד לעולים חדשים. עשיתי זאת מתוך רצון להקל על מצוקתם ולהביא לשיפור התאקלמותם במדינה, באופן הטוב ביותר, כאשר כל זאת עשיתי שלא על מנת לזכות בהערכה כלשהי. עם זאת, אין לי מילים לתאר את ההתרגשות של בני משפחתי ושלי, על כך שהעירייה זיכתה אותי בהוקרה כאישה מובילה בקהילה. יתרה מכך, עוד יותר התרגשתי, כאשר נקראתי לעלות ראשונה לבמה. מגיעה מילה טובה לראש העיר, חיים צורי, וליועצת ראש העיר לשוויון מגדרי ומעמד האישה, שרית בן שושן, על האירוע המרגש וההוקרה המכובדת.


 
אילנה הראל
רח' עלוני נח 1
קרית מוצקין


ברית ערים תאומות

 
ברית ערים תאומות בין קרית ביאליק והעיר איסמעילי מאזרביג'ן

יוצאי קווקז בקרית ביאליק יכולים לחייך, לאחר שמשלחת מהעירייה, שכללה את ניומה רצ'בסקי, עו"ד בן אסבן ויוסי דואק, חתמה על ברית ערים תאומות עם העיר איסמעילי מאזרביג'ן. טקס החתימה נערך במעמד שגריר ישראל, דן סתיו החיפאי.למשלחת מקרית ביאליק, הצטרפו גם נציגי עמותת "אזיז", השומרת על הקשר בין מדינת ישראל ואזרביג'ן. בין המצטרפים למשלחת, היו גם שני תושבי קרית ביאליק שגדלו בקווקז, אדיל דנילוב ויצחק חנוכייב, שתפקידם יהיה לרכז את הנושא בקרית ביאליק, מטעם עמותת "אזיז"

משלחת קרית ביאליק באזרביג'ן לאחר הטקס. מימין לשמאל: השגריר דן סתיו, יוסי דואק, ראש העיר המארח וחבר המועצה בן אסבן


 

אין עתיד
 
למרות שאני מעריך מאוד את ח"כ עפר שלח, המשמש יו"ר סיעת "יש עתיד" בכנסת, יש לי תחושה, שהוא נמצא במפלגה הלא נכונה ("נתניהו צריך להתפטר", גיליון מס' 300, מרץ 2018). אני מסכים כמעט עם כל מילה של ח"כ שלח, בריאיון שנתן ל"חדשות הקריות", ויחד עם זאת, איני רואה את מפלגת "יש עתיד", מצליחה לזכות בבחירות הבאות. ראשית, יש משהו בעייתי במפלגת מרכז, שעדיין לא החליטה אם היא ימין או שמאל, ומה לעשות שרוב המפלגות שזכו בבחירות עד כה, הן "הליכוד" ו"העבודה" (פרט למקרה של מפלגת "קדימה", שהינה יוצאת מן הכלל ושאינה מעידה על הכלל). שנית, גם אם "יש עתיד" תזכה בבחירות, איני רואה את ראש המפלגה, יאיר לפיד, לו אין ניסיון פוליטי עשיר, מצליח להרכיב ממשלה. לפיד אולי מתאים להיות שר חוץ, אך לא ראש ממשלה, והלוואי שאתבדה. כדי לנצח את נתניהו, בהנחה שיעבור בהצלחה את מכשול החקירות ויתמודד בבחירות הקרובות, יצטרך גוש המרכז-שמאל להתאחד. רק אם יאיר לפיד, אבי גבאי, בוגי יעלון, גדעון סער, אורלי לוי-אבקסיס ומנהיגים איכותיים נוספים, ירוצו יחד, אפשר יהיה לנצח את ה"ליכוד". 


 
בני מנחם
רח' נפתלי 3
קרית ביאליק

שינויים בהרגלי התנועה
 
בעבר פניתי לראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, בשל בעיות תחבורה והסדרי נסיעה בעייתיים באיזור רח' קרן היסוד ומרכז "סביניה". כעבור פרק זמן קצר, עליתי על האוטובוס בתחנה ברח' קרן היסוד, בה עליתי פעמים רבות קודם לכן, ולשמחתי, גיליתי מראה שונה לחלוטין. בעקבות שיחתי עם ראש העיר, התברר לי, כי הסדרי הנסיעה שונו, ונוסף מעבר חצייה בין הכניסה ל"גן מרים" למרכז "סביניה", דבר המעניק מענה מושלם עבור התושבים, והאוטוסטרדה הלא מוסדרת שהיתה בעבר, הפכה לדבר הרבה יותר בטיחותי. אני מודה, שהייתי סקפטי לגביי השינוי הצפוי שהבטיח לי ראש העיר, מכיוון שמדובר בסוגייה מורכבת, אך אני חייב לומר, שהעבודה בוצעה במהרה וברמה גבוהה, ועל כך מגיע קרדיט לראש העיר ולעובדי העירייה.


 
אורי ראובן
רח' השקדים 2
קרית ביאליק

מריח כמו עלילת שווא
 
איני מכיר את אילן סרדל, ששימש מפקד תחנת זבולון, אך אם נכון הדבר, שהוא סבל מהתנכלות ושקידומו נעצר מסיבות לא מקצועיות, הרי שזהו דבר חמור מאוד, ומגיע לו לקבל כל שקל מהתביעה בסך 5 מיליון ש"ח, שהוא הגיש ("תביעת מיליונים של קצין המשטרה נגד מח"ש", "חדשות הקריות", גיליון מס' 300, מרץ 2018). במח"ש (המחלקה לחקירות שוטרים) יצטרכו לבדוק היטב את תביעתו של סרדל, שנחשב לקצין משטרה מוכשר ומבטיח מאוד, ואם אכן יתברר, שמישהו העליל עליו עלילות שווא, יהיה עליו לשאת בכל חומרת העונש. בהנחה שמאבקו של סרדל צודק ושהוא דובר אמת, אני מאחל לו שיצליח במאבקו, מכיוון שהמאבק נגד השחיתות צריך להיות אינטרס של כולנו כחברה. אסור שמדינת ישראל תהפוך לרפובליקת בננות.


 
גל אחימאיר
רח' זבולון המר 6
קרית מוצקין 


הניתוח הצליח, החולה מת
 
ימים ספורים לפני שפרשה מהריצה לראשות "מרצ", התראיינה זהבה גלאון, מעל דפי "חדשות הקריות", והודיעה, שתזכה בבחירות ותמשיך לכהן כראש המפלגה ("השמאל יחזור בקרוב לשילטון", גיליון מס' 300, מרץ 2018). מצד אחד, אי אפשר שלא להעריך את גלאון, על כך שהתפטרה מהכנסת, כדי לפעול למען עריכת פריימריס פתוחים, דבר בו הצליחה מעל למשוער. מצד שני, נראה כי היא החליטה לפרוש מהמשך המירוץ, מכיוון שהבינה, כי אין לה סיכויים לנצח, וביקשה לחסוך מעצמה השפלה. המקרה של גלאון, מזכיר לי את המימרא "הניתוח הצליח, אך החולה מת", מכיוון שהמהלך בו היא החלה זכה בהצלחה רבה, אך מצד שני, נראה שבוחרי "מרצ" אינם מעוניינים בגלאון, אלא בהנהגה צעירה, ואולי עדיף שכך, מכיוון שהעולם שייך לצעירים. אמנם איני תומכת "מרצ", אך כמי שמאז ומתמיד הצביעה למפלגת "העבודה", נראה לי שבחירתה של תמר זנדברג לראשות המפלגה, תביא משהו חדש ומרענן ל"מרצ", ובשילוב עם התפקדותם של כ-30,000 חברים חדשים, נראה ש"מרצ" עשויה להיות הפתעה נעימה בבחירות הקרובות.


 
גלית עמית
רח' ההגנה 28
קרית מוצקיןתגובות:
7: מרצ עוכרי ישראל - אודי
מאחל להם שלא יעברו את אחוז החסימה

29/3/2018    17:05

6: הסדרי תנועה - יותם
בהחלט שיחקו אותה בעירייה עם השינויים בקרן היסוד ומרכז "סביניה"
הרבה יותר נוח עכשיו

29/3/2018    15:45

5: אילן סרדל זך כשלג - חכו בסבלנות
עלילת דם של שוטרים מושחתים
בסוף האמת תצא לאור

28/3/2018    14:46

4: להשיג את המשטרה זו כמו להשיג את hot - נועה
וגם שהם עונים זה לא עוזר
יושבים שם חסרי השכלה ורגישות מינימליים

28/3/2018    14:04

3: איך הגענו ל-איסמעילי? - מאיר
בכל מקרה, כל הכבוד למשלחת על הקמת קשרים עם ערים תאומות

28/3/2018    12:13

2: כל הכבוד אילנה הראל - סיגי
מחמם לראות אנשים שנותנים מעצמם

28/3/2018    11:14

1: אין עתיד ליש עתיד - חכם
ועופר שלח יכול במקסימום להצטרף לעבודה
כשיגמר הבלוף של יאיר לפיד

27/3/2018    12:29שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר