שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 293
אוגוסט
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

כשרות דלוקס!
 כשרות דמיקולו. בתיאבון 

כבר לא אלמונית
 
נהניתי לקרוא את הריאיון שנערך עם ח״כ איילת נחמיאס-ורבין, שעד מהרה הפכה מחברת כנסת אלמונית לפרלמנטרית מצטיינת, תוך שזכתה באות הפרלמנטר המצטיין מטעם המכון הישראלי לדמוקרטיה (“אשת עבודה״, גיליון מס׳ 292, יולי 2017). הופתעתי לגלות בכתבה, שח״כ נחמיאס-ורבין, היתה העוזרת של יצחק רבין ז״ל, בטרם נבחר לראשות הממשלה, ואי אפשר שלא להעריך את העובדה, שלמרות הניסיון הפוליטי שרכשה באותה התקופה, היא הרגישה שעדיין אינה מספיק בשלה, העדיפה להתמקצע בתחומים נוספים, ובעיקר בתחום התעשייה, והגיעה בסופו של דבר לכנסת כעבור 20 שנה, כשהיא בשלה ומוכנה לחלוטין. על רקע הדברים הללו, אי אפשר שלא לחשוב על כמה חברי כנסת, בעיקר מהצד הימני של המפה הפוליטית, שהיה מוטב לו היו ממתינים גם הם ולא ממהרים לקפוץ היישר אל זירת הכנסת, תוך שהם לעיתים עושים מעצמם צחוק. אני מאחל לח״כ נחמיאס-ורבין, שתמשיך עוד שנים רבות בשליחותה הציבורית והפוליטית, ומי ייתן שיום יבוא ותגיע עד לשולחן הממשלה, מכיוון שהמדינה זקוקה לאנשים כמוה במוקד קבלת ההחלטות.

 
מאיר קקון
רח׳ הגליל 10 
קרית ביאליק
האנרגיה של שטייניץ
 
בכל מדינה מתוקנת, אדם בעל שיעור קומה כמו ד״ר יובל שטייניץ, היה מתמנה לתפקיד בכיר כמו שר חוץ, אלא שנתניהו, שהעדיף לשמור את תיק החוץ קרוב לחזה, בסופו של דבר “פיצה״ אותו בתפקיד שר האנרגיה, אותו אני מחשיב לתיק שולי יחסית (“אנרגיה טובה״, חדשות הקריות, גיליון מס׳ 292, יולי 2017). מזה זמן רב, שאני עוקב אחר השר שטייניץ, שנזרק ע״י נתניהו למים העמוקים, כאשר כיהן כשר האוצר, ומילא אותו בצורה הטובה ביותר, למרות שמדובר בתפקיד קשה ואפילו כפוי טובה, ועל אף העובדה שהיה עד אז טירון פוליטי. במקביל, אני עוקב אחר הצבעותיו של השר שטייניץ במליאת הכנסת, שם הוא מקפיד להצביע עפ״י צו מצפונו, ולעיתים בניגוד לעמדת רוב חברי סיעתו. אני מאחל לשר שטייניץ, עוד שנים רבות כשליח ציבור, והלוואי שיקבל בממשלה תפקיד ההולם את כישוריו ומעמדו.

 
גל אחימאיר
רח׳ זבולון המר 6 
קרית מוצקין
האומץ של נפתלי
 
אני לא מכירה הרבה אנשים אמיצים כמו מני נפתלי, שעבד כאב הבית במעון ראש הממשלה, הסתכסך עם בני הזוג נתניהו, והחליט להסיר את הכפפות ולהילחם נגדם בכל דרך אפשרית, משפטית וציבורית, עד שהאמת תצא לאור. מדי מוצאי שבת מגיע נפתלי, יחד עם עשרות מפגינים, ליד ביתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בפתח תקווה, וזועק את זעקת האדם הפשוט, המייחל לצדק ולביעור השחיתות. לא מעט בזכות פעילותו אמיצה זו של נפתלי, אנו רואים לאט לאט עוד ועוד הפגנות שמתקיימות בערים נוספות בארץ, וכולם יחד קוראים למיצוי הדין עם נתניהו ולהביא לצדק. אני מאחלת למני נפתלי, שיהיה לו את הכוח להמשיך ולפעול בצורה אמיצה זו, עד שחומות השחיתות יתבקעו. אם היו לנו עוד כמה מני נפתלי במדינה, מצבנו היה טובה בהרבה.

 
גלית עמית
רח׳ ההגנה 28 
קרית מוצקין
עבודה מהירה ויעילה
 
בעקבות פנייתי ללשכתו של ראש עיריית קרית ביאליק, אלי דוקורסקי, החלו בימים אלה להתבצע עבודות שיפוץ ושידרוג ב״גן סביון״ הסמוך למקום מגוריי. כחלק מהעבודות הוחל בגיזום עצי הברוש הצמודים לבניינים מספר 1 ו-3 ברחוב הגנים. אין לי די מילים כדי להודות לראש העירייה על כך שנאות להיפגש עימי, תוך שעמד במילתו למצוא פיתרון מהיר ויעיל לבעיית העצים הגבוהים בסמוך לביתי, שהיוו סכנה של ממש, במיוחד במקרה של שריפה או כל בעיה אחרת שהיתה עלולה לצוץ. מאז שהוחל בעבודות ברחוב מגוריי, אני מרגישה תחושה נפלאה של סיפוק וביטחון, כאשר לפתע הנוף נפתח בפניי. אני מאחלת לדוקורסקי, בריאות ועוד המון שנים מוצלחות בתפקידו.

 
רבקה כספי
רח׳ הגנים 1
קרית ביאליק
נתניהו הביתה
 

“באדיבותו״ הרבה של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הפכה מדינת ישראל, לבדיחה הגדולה של “פת״ח״ ו״חמאס״, שחגגו את ניצחונם על ישראל, לאחר שבהר הבית הוסרו “גשרי המצלמות״, גדרות הביטחון והמגנומטרים. כמו אדם שמקבל סטירה בצד אחד של הלחי, כך נתניהו מיהר להגיש את הלחי השנייה, ולא ידע כיצד להתמודד עם הפיגוע הנורא, בו נהרגו שני שוטרים. מי שהודבקו לו בעבר כינויים כמו “מר ביטחון״, רחוק מאוד היום מהביטוי הזה.


נמאס כבר מנתניהו, שלא מצליח להרגיע את השטח ברמה הביטחונית, מסתכסך עם כל העולם, עסוק בעיקר בהישרדותו הפוליטית, ובמקביל נתון בחקירות משטרה וחשוד בפרשיות שונות, שכל אחת מהן לבדה מהווה עילה לסילוקו מהחיים הפוליטיים, ואולי אף להגשת כתב אישום נגדו. ראש הממשלה המנוח, יצחק רבין ז״ל, שבקדנציה הראשונה שלו בתפקיד לקח אחריות והתפטר בגלל עניין פעוט יחסית, חשבון הדולרים של רעייתו, בוודאי מתהפך בקברו. 
בני מנחם
רח׳ נפתלי 3 
קרית ביאליק
ראש עיר וג׳נטלמן
 
לא מעט פעמים נוכחתי לגלות, שראש עיריית קרית מוצקין, חיים צורי, הוא “מענטש״ (בן אדם), ורק אחר כך ראש עיר למופת. למרות שלחץ את ידי אינספור פעמים, אין סיכוי שיזכור או יכיר אותי, מכיוון שכל כך הרבה תושבים בקריה מבקשים ללחוץ את ידו, ובצדק. יותר מ-20 שנות בנייה ופיתוח העיר תחת הנהגתו, הציבו את קרית מוצקין, בפיסגת הקריות, לפחות עפ״י ראות עיניי. כמי שמתגורר בקריה מזה קרוב ל-40 שנה, השתוממתי לנוכח השינויים האדירים שחוותה הקריה, עם כניסתו לתפקיד. צורי הצעיד אותנו למחוזות בהם גם ערים גדולות כחיפה, ת״א וירושלים, עשויות להתגאות. כשהייתי תלמיד תיכון, שמעתי לראשונה את סיסמתו, “כל תושב נחשב״, וראיתי אותה כתובה על קלסרים שמסר לבוגרי בית הספר, וכעת אני חושב לעצמי, כמה נכונה אמירה זו. בכל פעם שנזקקנו לדבר מה, פנינו ישירות לראש העיר, ומעולם לא קרה, שהשיב פנינו ריקם. כשנזקקנו לעזרה בהכנסת בתנו לגן, התערב ראש העיר לטובתנו. כשביקשנו להתקבל לביה״ס “קורצ׳אק״, גם אז סייע בידינו. בנוסף, חיממה את ליבי העובדה, שתלונתנו הפעוטה לגביי אי הרשמה לקייטנת המדע, הגיעה עד לצורי, שטיפל בה אישית. ראש העיר מצליח להדהים אותי כל פעם מחדש במידת האיכפתיות שהוא מגלה כלפיי כל תושב ותושב.

והנה דוגמא נוספת: לאחרונה ישבתי כחלק מהקהל, לצד עשרות משפחות עולים, בטקס לציון 20 שנה למועדון “כלנית״ של העולים החדשים, וראיתי איך ראש העיר עזר, כמו “מענטש״ אמיתי, לחלק תעודות לתלמידים, כמו גם תיקים לילדי כיתות א׳, תוך שדאג שלא יחסר לאף אחד מהם דבר. במהלך האירוע הוא לחץ ידיים והצטלם, בסבלנות רבה, עם כל אחד מעובדי המועדון, ולאחר מכן עם כל אחד מהילדים שעלו לקבל תעודות, ובהם בתי. למרות שהודיע מראש כי זמנו קצר, הוא הואיל להישאר עד הסוף ולחלוק כבוד לכולם, גדולים וקטנים כאחד. כשסיים עם חלוקת התעודות, צפה בריקודים של בוגרי המתנ״ס, ובכך כיבד את עבודתם הקשה. אני מאחל לצורי בריאות, אריכות ימים, ועוד המון שנים של עשייה ברוכה בעירנו היפה.

 

אמיר שמואל
רח׳ עלוני נח 1/14
קרית מוצקין
תגובות:
6: מסכימה.צורי הוא תותח של עשיה.עם עובדות לא מתווכחים - האחרים רק מקשקשים


9/8/2017    12:53

5: נתניהו פסול בעייני,ומני נפתלי והתנהלותו לא פחות. - אין עשן בלי אש.X2


8/8/2017    16:38

4: כשרות דמיקולו?כאילו שהרבנות האמיתי זה לא סתם חותמת - שנקנתה תמורת כסף רב


8/8/2017    16:36

3: שטייניץ הוא עוד בובה של ביבי - שלמה
עם כל הכבוד לכישוריו הוא עדיין פוליטיקאי צייתן שעושה מה שביבי אומר לו. סוג של דוד ביטן רק הרבה יותר מעודן

8/8/2017    14:36

2: אין על הרבנות בכפר קאסם - מאור
שמה מקפידים למהדרין ולא מקבלים בקשיש
חחחחחחחחחחחחח

8/8/2017    14:07

1: מני נפתלי צריך להדליק משואה - מיכה
על כל מה שהוא עושה ועשה לזוג נתניהו
(שיש לי בחילה מהם כבר)

8/8/2017    12:41שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר