שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 291
יוני
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

מנפלאות החיים
 
 

‎שירות לאזרח אעלק
 

‎ניסיתם פעם לקבוע תור לרופא מומחה בשירותי בריאות כללית? גם אם אתם קרי מזג, אדישים ומפוכחים, הייתם מתפוצצים מכעס לנוכח הטימטום ואוזלת היד, של אלו האמורים לתת שירות במוקד לזימון תורים של כללית.

למה ככה, אתם שואלים? כי האפסונים הללו, לא יודעים מהו תפקידם ומהו מתן שירות. קבלו מקרה מאחד הימים האחרונים: קשישה בת 95 הפסיקה לפתע לראות. התקשרתי למוקד זימון תורים של כללית, שם ניתן לי תור עבור הקשישה, לעוד חודש. אתם מבינים? קשישה שחדלה לפתע לראות, צריכה להמתין חודש ימים עד שרופא עיניים יראה אותה.

הרמתי קול צעקה, איימתי שאפרסם זאת ברבים, וראו זה פלא - ניתן לקשישה תור לאותו היום. הקשישה הגיעה למרפאה עם הליכון ועם העובדת הזרה, אך שם הסתבר, שבמוקד לזימון תורים לא עידכנו את הרופא ומזכירתו, בשליחתה לטיפול.

במרפאה עצמה לא היה לקשישה מקום לשבת והיא נאלצה לעמוד ולהישען על מכשיר ההליכה. המזכירה הצעירה כלל לא מצאה לנכון לחפש לה כיסא.

סוף דבר, לאחר שהמתינה עד לסיום התור, לאחר כשעה ורבע, התקבלה הקשישה לבדיקה אצל הרופא, שהאשים את המרכז לזימון תורים, בכך שלא הודיעו לו. כך זה במדינת ישראל מודל 2017. אין תודעת שירות ואין את חוק ההיגיון.

טפו, כולירע. אפסונים שמקבלים כסף ועושים טובה שהם נותנים שירות. לכו לעבוד בחזירייה בעיבלין, אולי שם הנורמה הזו מקובלת. לא בטוח. 
יוסי דואק
רח׳ התאנים 20
קרית ביאליק
ריאיון מקיף ורציני
 
לרגל מועמדותי לראשות מפלגת “העבודה״, ערך עימי גל זייד, ריאיון מקיף, בו סיפרתי, כי אני רואה עצמי רץ למרחקים ארוכים, והוספתי כי חיי סובבים במעגלים של 15 שנים, אם זה בצבא, בעסקים או בתחום החברתי, כאשר מעגל חדש נפתח בעת שהחלטתי להמשיך את העשייה כנבחר ציבור. אני מודה לעיתון “חדשות הקריות״ על הריאיון המקיף והרציני, כמו גם על הבמה שניתנה לי להביע את עמדותיי בנושאים שונים. אשמח לעמוד לרשות העיתון ככל שיתאפשר לי בעתיד, לאחר שאבחר לתפקיד יו״ר מפלגת “העבודה״, בבחירות שייערכו ב-4.7.

 
ח״כ עומר בר-לב
כנסת ישראל
ירושלים
מודל לדוגמא (1)
 

כחברת מפלגת “העבודה״, נהניתי מאוד לקרוא את הריאיון שנערך עם ח״כ עומר בר-לב, שהינו אחד המועמדים לראשות המפלגה (“המעז מנצח״, “חדשות הקריות״, גיליון מס׳ 290, מאי 2017). אהבתי את התשובות הממוקדות והכנות שלו, תוך שהוא נמנע מדיבור בקלישאות, וגם לגביי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, טען בצורה שאינה משתמעת לשני פנים, כי הוא מעריך, שנתניהו לא יתמודד בבחירות הקרובות, בשל הגשת כתב אישום נגדו. אין לי מושג אם ח״כ בר-לב, הינו האדם המתאים לעמוד בראשות ה״עבודה״, וכחברת מפלגה, אני מתלבטת האם להצביע לו או לעמיר פרץ, אך אני משוכנעת, שיש לח״כ בר-לב את המנהיגות, היושר וההגינות, כמו גם את הטיקט הביטחוני והחברתי, כדי להיות במוקד קבלת ההחלטות, ואולי אף לקבל תפקיד שר בכיר ולמעלה מכך. אני מאחלת מכל הלב בהצלחה לח״כ בר-לב, מכיוון שהפוליטיקה הישראלית משוועת לאנשים הגונים ומנוסים כמוהו. 
גלית עמית
רח׳ המייסדים 2
קרית אתא
מודל לדוגמא (2)
 
מזה זמן רב, שאני עוקב אחר שר התחבורה, ישראל כץ, הנחשב בעיניי לאחד הפוליטיקאים הבכירים והאיכותיים ביותר בישראל (“הבולדוזר״, “חדשות הקריות״, גיליון מס׳ 290, מאי 2017). מעבר לדברים הביצועיים הנפלאים שהוא עושה במסגרת תפקידו כשר התחבורה, הנוגעים גם לכל תושבי הקריות, כמו פרוייקט המטרונית, כביש 6 וכביש “עוקף קריות״, השר כץ גם משמש כשר לענייני מודיעין וכחבר בקבינט המדיני-ביטחוני, ואין לי ספק, שבעתיד הוא יוכל להיות אחד המועמדים הבולטים לראשות הממשלה. אהבתי לקרוא בכתבה, שהשר כץ אינו מתבייש לומר, כי בכוונתו לרוץ, עם תום עידן נתניהו, לראשות “הליכוד״, ולאחר מכן לראשות הממשלה, ואני מאחל לו בהצלחה.

 
בני מנחם
רח׳ נפתלי 3
קרית ביאליק
זה רק ספורט
 

הזדעזעתי לראות את תמונותיהם של אוהדי מכבי ת״א בכדורגל, שחגגו את ירידתה של היריבה העירונית, הפועל ת״א, לליגה הלאומית, בשריפת בובה, נשיאת ארון קבורה וביצוע שירי נאצה נגד היריבה השנואה. איני מסוגל להבין, לאיזו רמה נמוכה וירודה הגיעו אוהדי הכדורגל בהתנהגותם. במינהלת הליגה ובהתאחדות לכדורגל, מנסים לשדרג את מיתקני הספורט, תאי השירותים ודברים טכניים נוספים, אך בינתיים, כמעט מבלי שנרגיש, האלימות המכוערת מרימה את ראשה. לא ברור לי לאן נעלמו נבחרי העם, מינהלת הליגה, ההתאחדות לכדורגל, משטרת ישראל ומערכת המשפט? מדוע אף אחד אינו פוצה פה ומצפצף על המקרה הנורא של אוהדי מכבי ת״א, כמו גם על מקרים נוספים שהיו באחרונה? הוכח בעבר, שאלימות מילולית עלולה להפוך עד מהרה לאלימות פיזית, ולהגיע אף עד לניסיון רצח. הדרך הקלה ביותר לטפל בנושא, הינה להעניש את בעלי הקבוצות. לכולם נוח לומר, שמדובר ב״קומץ״, וכך עוברת האחריות מהאחד לשני כתפוח אדמה לוהט. לעניות דעתי, גיזענות ושינאה בין אזרחים ואוהדי כדורגל מכל לאום ודת, מהוות אסון להמשכה התקין של המדינה. כולם יודעים, שיום אחד יהיה אסון ואוהד כדורגל יירצח, ואז כולם יגידו ש״הכתובת היתה על הקיר״, ותוקם וועדת חקירה, שרק תטייח את המצב הבלתי נסבל בו אנו נמצאים.

כאוהד כדורגל וותיק, שעבר דבר אחד או שניים בחייו, איני מוכן לקחת את נכדיי ונכדותיי לשדה הקרב של הכדורגל, שהפך למקום אלים ומסוכן. נשגב מבינתי, איך הפך העם הנבחר, לאספסוף אלים ובלתי נסבל? על כולנו לקחת את הדברים בפרופורציות, ולזכור שזה רק ספורט, בטרם יקרה כאן אסון. 
ראובן אסף
רח׳ זבולון המר 3
קרית מוצקין
נמאס מבנק לאומי
 

שבוע רודף שבוע, חודש רודף חודש, ובבנק לאומי ב״סביניה״ קרית ביאליק, העסקים כרגיל. הכספומטים לא עובדים, המכונות לקבלת צ׳קים לא עובדות, וההתייחסות ללקוחות לא קיימת, כאילו שמדובר בלקוחות שבויים.

לא בטוח שסניף לאומי ב״סביניה״, טוב יותר מהסניפים בעזה. כמות התקלות במכונות לקבלה והוצאת כסף, היא כה רבה, עד שנדמה שהדברים נעשים במכוון, כדי שציבור הלקוחות יבצע את פעולותיו באינטרנט ולא יבוא לסניפים.

מה יעשו אלו שאין להם אינטרנט? מה יעשו הקשישים? מה יעשו נתמכי הביטוח הלאומי? היחס הזה נמאס. הוציאו את הפקידות (טלריות) מהאשנבים בסניפים, ושלחו את הציבור לדבר למכונות, שממילא מקולקלות פעמים רבות.

העיקר שהבנק מרוויח מיליארדים ומנהליו מרוויחים עשרות מיליונים. השאר לא חשוב. מושחתים, נמאסתם. 

אבי מור
ת.ד 3918
קרית ביאליק
תגובות:
5: בחור טוב אבל לא מתאים - אילנה
ח"כ עומר בר-לב הוא אדם ישר וטוב, עם רקע ביטחוני עשיר, אבל למרבה הצער, הוא לא פוליטיקאי, וגם אם יקרה נס והוא יזכה בראשות המפלגה, אני לא רואה איך הוא יוכל לאחד את השורות במפלגתו המתפוררת ולהנהיג אותה לניצחון מול נתניהו, שהוא שועל פוליטי ותיק שיאכל אותו בלי מלח

10/6/2017    22:27

4: המקרוני הזה טיפש.הבדל כ"כ גדול של שנים - לא הגיוני


7/6/2017    17:45

3: ירין אתה אהבל- הוא הכיר את אשתו כמורה בתיכון - טמבלים לא מתים


7/6/2017    17:45

2: זה באמת נשיא צרפת ואישתו - ירין
או שאתם מסטלבטים

6/6/2017    14:17

1: ישראל כץ הוא ראש הממשלה הבא - ובצדק


5/6/2017    13:19שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר