שנה עשרים ושלוש
גיליון מס' 290
מאי
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 

.
 
 

ביזבוז כספי ציבור
 

כל שנה באירועי יום העצמאות ובחגיגות הקיץ, הסיפור המטורף הזה חוזר על עצמו. מדוע האמנים מרוויחים מאות אלפי שקלים ביום עבודה אחד, והרי מדובר בכסף ציבורי, שמשולם דרך המיסים העירוניים? לא ייתכן, שאייל גולן ירוויח 175,000 ש״ח להופעה, ועל 4 הופעות ירוויח באותו יום 700,000 ש״ח.

משה פרץ ירוויח על 4 הופעות 680,000 ש״ח, שרית חדד, שלומי שבת, עומר אדם וליאור נרקיס, ירוויחו 160,000 ש״ח להופעה אחת, ואילו סטטיק ובן אל תבורי, ירוויחו באותו היום כ-500,000 ש״ח. נראה שהשתגענו. לחם ושעשועים. תוסיפו לכך את עלות זיקוקי הדי-נור, הקמת במות, תאורה ופירסום, ויוצא שכל עירייה משלמת כמיליון שקלים על יום אחד. חלם זה כאן. 
יהודה ישראלי
רח׳ דן 3
קרית ביאליק
ריאיון מפרגן
 
נהניתי לקרוא את הריאיון שנערך עימי בעיתון “חדשות הקריות״, ע״י הכתב גל זייד, בו נשאלתי על תפקידי ומטרותיי כשר הכלכלה, כמו גם על דיעותיי בסוגיות פוליטיות, מדיניות וחברתיות (“בגובה העיניים״, גיליון מס׳ 289, אפריל 2017). בריאיון, שהיה הגון ומפרגן, ניתנה לי הבמה להסביר בצורה מפורטת את השקפותיי השונות, בעיקר בתחום המשרד עליו אני מופקד, ושמחתי לגלות, שהכתב עשה עבודת הכנה ראויה, תוך שלא פסח על אף שאלה חשובה. אני מודה לעיתון “חדשות הקריות״, על הבמה המכובדת והכתבה המפרגנת, ואשמח לעמוד לרשותו בכל עת בעתיד.

 
שר הכלכלה, ח״כ אלי כהן
כנסת ישראל
ירושלים
גם מוכשר, גם צנוע
 

מזה שנים ארוכות, שאני עוקבת אחר השחקן והבדרן אבי קושניר, אותו אהבתי מאוד הן בתוכנית “זהו זה״, הן במופעי הבידור שלו והן בסדרות ובהצגות בהן הוא מככב (“משחק חייו״, “חדשות הקריות״, גיליון מס׳ 289, אפריל 2017). בריאיון עם קושניר, אהבתי מאוד את העובדה, שהוא לא נתן את הקלישאות הרגילות של מרואיינים, אלא ניתח בצורה חדה וכנה את מעמדו, ובין השורות אפשר היה לראות, עד כמה מדובר באדם צנוע המדבר בגובה העיניים, שכל ההצלחה אפילו תפסה אותו לא מוכן לכך, במידה מסויימת, והוא כלל אינו רואה עצמו “סלב״. אני מאחלת לקושניר, שימשיך לשחק ולהצחיק אותנו עד שנים רבות, ושהתשוקה שכל כך מאפיינת אותו, לא תיכבה לעולם. 
גלית עמית
רח׳ המייסדים 2
קרית אתא
מודל לחיקוי
 
שר הכלכלה, אלי כהן, מהווה עבורי דוגמא לאדם שבנה את עצמו בעשר אצבעות, לאחר שנקודת הפתיחה החלשה שלו כללה מגורים בשכונת מצוקה בחולון (“בגובה העיניים״, גיליון מס׳ 289, אפריל 2017). אהבתי לקרוא ב״חדשות הקריות״, כי השר כהן ויתר על משכורת של למעלה מ-2 מיליון שקל בשנה, כדי להיות משרת ציבור ולהגיע לכנסת, וגם כאשר הגיע לשם, ויתר על תפקיד סגן שר, כדי להגיע לתפקיד ביצועי חשוב. ברמה האישית, איני מסכים עם רבות מדיעותיו הפוליטיות, ולא הצבעתי למפלגתו, “כולנו״, שהוקמה ע״י השר משה כחלון, ויחד עם זאת, איני יכול שלא להעריך את יושרו הציבורי ואת רצונו להגיע לכנסת, תוך ויתור על משכורת ותנאים גבוהים במיוחד. אם בכנסת יהיו לפחות עוד 6-5 ח״כים כמו השר כהן, מצבנו יהיה טוב בהרבה.


 
מאיר קקון
רח׳ הגליל 10
קרית ביאליק
ביזיון בוועדת הכנסת
 
כאשר צפיתי בחברי הכנסת דוד ביטן, המכהן כיו״ר הקואליציה, ומיקי זוהר, כשהם מתנהגים בצורה גסה וחסרת כבוד כלפיי הורים שכולים, הדבר הראשון שרציתי לעשות, הוא לקבור את עצמי מתחת לאדמה. האם אלו חברי הכנסת, שרצינו שיעבדו למעננו? האם מי שהצביע עבור “הליכוד״, רצה לראות אנשים כאלה במשכן המכובד? כנראה שכל הקווים האדומים נחצו, וכדי להגן על ראש הממשלה, אפשר לעשות הכל, גם אם הדבר מגיע לכדי התנהגות ברברית וחסרת מוסר. לא צריך להיות גאון גדול כדי להבין, שממשלת נתניהו עושה הכל כדי למסמס את ממצאי מבצע “צוק איתן״, וידוע לכל, שכאשר אדם רוצה למסמס משהו ולהעלים אותו, הוא מקים עוד וועדה ועוד אחת, כדי להראות שהוא עושה משהו, אבל בפועל הכל נדחק לפינה ונשכח בין דפי ההיסטוריה. ממשלת נתניהו חייבת להיות הרבה יותר אמפטית כלפיי המשפחות השכולות, לעדכן אותן בכל הפרטים החדשים, אם יש כאלו, ולעשות הכל כדי להחזיר את גופות בנינו, הדר גולדין ואורון שאול, מידי החמאס.

 
בני מנחם
רח׳ נפתלי 3
קרית ביאליק
מסע מכובד לפולין
 
בשמי ובשם כל חבריי המדריכים, שהיו במסע לפולין, אנו רוצים לומר תודה. תודה למנהל קרית החינוך, רמי פורת, תודה לראש העיר, אלי דוקורסקי, ותודה לצוות ביה״ס שהיה עימנו במסע. אין ספק, שהצלחה של מסע, היא שילוב של עבודה משותפת של כולם באווירה נעימה וברוח טובה.

תרומת קרית החינוך “אורט״ ועיריית קרית ביאליק, אינה דבר של מה בכך. אנו גאים להיות חלק מביה״ס ומהעיר, בשל פעילות חינוכית חשובה ורבת שנים.

 
אבי מונצרש
רח׳ קרן היסוד 108
קרית ביאליק
מיכל אמוניה מסוכן
 
מיכל האמוניה מסכן יותר ממיליון תושבים במפרץ חיפה. התערבות ראש הממשלה להמשך פעילות המיכל, גובלת בשערורייה ומסכנת את תושבי חיפה והקריות. אוזלת היד שמפגין השר להגנת הסביבה, זאב אלקין, ממצבת אותו כשר להגנת התעשייה ולא כשר להגנת הסביבה. המשרד להגנת הסביבה מסרב לאפשר יישום חלופות ריאליות אחרות, שהומלצו ע״י מומחים בלתי תלויים, ותחת זאת ננעלו באופן בלעדי על המשך השימוש במיכל המסוכן, תוך כניעה לאינטרס של בעלי חיפה כימיקלים. בכך ייגרם סיכון חיים וודאי ובלתי קביל עבור אלפים רבים של תושבים באיזורנו.

 
אביהו האן
חבר מועצת העיר
חיפה
להציל את הניצולים
 

מדי שנה, לקראת ערב יום השואה, מתפרסמים דו״חות חדשים, קשים יותר מקודמיהם, החושפים את מצבם הקשה של ניצולי השואה. לאחר שלא הצליחו לשרוד את התופת באירופה, הם נאלצים לחיות מקיצבאות מגוחכות ולסבול מיחס משפיל של המדינה. בימים האחרונים נחשף דו״ח חדש של מבקר המדינה, יוסף שפירא, ממנו עולה, כי בשנת 2016 ניצל משרד הרווחה רק כ-4.3 מיליון שקלים להרחבת היקף שירותי הרווחה והחברה למען ניצולי השואה, מתוך תקציב של 40 מיליון שקלים. עוד עולה מהדו״ח, ששרת המשפטים, איילת שקד, לא קבעה כללים באשר להמשך הסיוע לניצולים, למרות שהיתה אמורה לעשות זאת. כאשר הממשלה מעבירה עשרות מיליוני שקלים למען ההתנחלויות, שיפוץ קברי צדיקים והסכמים קואליציוניים, הנגזרים כתוצאה מסחיטה של מפלגות קטנות, אין זה מפתיע, שלא נשאר כסף לניצולי השואה, שקולם לא נשמע.

כאזרח המדינה, אני מתבייש בממשלה וב-120 חברי הכנסת, שלא עושים מספיק, כדי ששנותיהם האחרונות של 200,000 ניצולי השואה שחיים בקרבנו, יהיו נעימות ככל האפשר, כדי שיוכלו לחיות בכבוד ולא לחטט בפחי הזבל או להיאלץ לבחור בין מזון בסיסי ובין תרופות. 
בוריס קיזנר
רח׳ גולדה מאיר 5
קרית ים


תגובות:
4: גם אני אהבתי את הריאיון עם קושניר - שוש
בכלל אני חולה עליו הוא מקסים
שחקן אדיר וגבר נאה מאוד

1/5/2017    10:49

3: כמה שאתם צודקים - בנדה
אם דונלד טראמפ היה נפגש עם שוברים שתיקה נתניהו היה הולך איתו לפגישה

30/4/2017    17:28

2: לשלוח את ביטן וזוהר לחופשה ללא תשלום - רומי
על הביזיון הזה שראינו מהם צריך להעיף אותם לאלף עזאזל

30/4/2017    14:30

1: להעיף את האמוניה - ר"ש
צודק אביהו האן בכל מילה

30/4/2017    14:06שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר