שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 303
יוני 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

תחליטו אתם
רקע: אביחי מנדלבליט, הינו היועץ המשפטי לממשלה מאז פברואר 2016. דוקטור למשפטים, אלוף במילואים, לשעבר הפרקליט הצבאי הראשי. אחרי פרישתו מצה"ל כיהן כמזכיר הממשלה, בממשלתו של ביבי נתניהו.

בכל שבוע מפגינים אלפי אנשים מזה כשנתיים, נגד היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, על גרירת רגליים בתיקי 1000, 2000, 3000 ו-4000. נתניהו טוען, כי עורכים נגדו "מסע ציד", למרות שאינו ראש הממשלה הראשון או השני שהסתבך. המפגינים טוענים, כי מנדלבליט מושך זמן, מנהל מלחמת התשה ודוחה את ההחלטות עד שמשהו יקרה (מלחמה למשל, בחירות למשל, רעידת אדמה למשל), זאת למרות שבידו נמצאים הקלטות, עדויות, מסמכים ועדי מדינה.
בפרק הזמן הזה, מנסים אנשיו של נתניהו, חברי הכנסת דוד ביטן ודודי אמסלם, לקדם חוקים שימלטו את נתניהו מאימת הדין. ה"חוק הצרפתי", "חוק ההמלצות", "פסקת ההתגברות", הכל כדי שיישאר בשילטון, תוך התקפות פרועות על הרמטכ"ל, מפכ"ל המשטרה, הפרקליטות ומערכת בתי המשפט. כמו בכל העולם, גם אצלנו הדג מסריח מהראש, או כמו שנאמר בספר קהלת: "אוהב כסף, לא ישבע כסף", ורק לזכור את חיי הפשטות של מנחם בגין, דוד בן גוריון, לוי אשכול וגולדה מאיר, לעומת חיי הנהנתנות של משפחת נתניהו.

אפילו את פרשת שרה נתניהו, מנדלבליט לא מסיים. אחרי ש"סגר" את תיקי רהיטי הגן לבית הפרטי בקיסריה, שנרכשו בכסף ציבורי, אחרי פרשת החשמלאי שנתן שירותים פרטיים לבית בקיסריה על חשבון המדינה, ואחרי שהשאיר מאחור את הוצאות החזקת המטפלת של אביה ע"ח המדינה, נראה שהיא לא תואשם ולא תעמוד לדין, גם בתיק הארוחות והשפים הפרטיים, שהביאה לביתה ושעלו למדינה 359,000 ש"ח עפ"י הפירסומים.

מדברים על שיוויון? זוכרים את מבחן בוגלו? לא תמצאו אותו כשמדובר במשפחת נתניהו.

...ומנדלבליט? מחזיר טובה למי שמינה אותו... 
"זהו מגש הכסף, עליו ניתנה לך מדינת היהודים".


יוסקה

כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר