שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 302
מאי 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

מפלגת ביבי נתניהו
 ...הוא פגש אותי בסמוך לסניף הדואר, השפיל מבטו ואמר: "ביבי נתניהו עשה עלינו סיבוב. לקח לנו את הליכוד. שדד לנו את הכבוד ואת המפלגה, והקים לעצמו מפלגה חדשה: מפלגת ביבי נתניהו". כך אמר בשקט, תוך שהביט עמוק בנעליו. הסתכלתי על איש שיחי, אדם צנוע, מוכר, מלח הארץ, איש ליכוד גאה, שרצה לפרוק את אשר על ליבו.

הסתכלתי בו, הוא הסתכל בי. לא דיברנו. התבוננו האחד בשני והעיניים דיברו. הבנתי מה אומרות עיניו, והוא הבין שהבנתי. נפרדנו בחיבוק ובלחיצת יד בלי מילים.
למחרת בבוקר התקשר מוקדם וציין, כי לא ישן כל הלילה. "זה בוער בי", אמר. "אני איש ליכוד. גדלתי על תורת ז'בוטינסקי, על אהבת המדינה ואהבת האדם. גדלתי על נתינה ולא על לקיחה. גדלתי על מתן כבוד ולא על לקיחת כבוד. מה ששבר אותי, היה טקס הדלקת המשואות. פתאום הבנתי, שההדר הבית"רי נעלם. ביבי חושב רק על עצמו, לא על העם והמדינה. איפה כל שרי הליכוד שנאלמו דום ולא השמיעו את קולם? איפה שרי הליכוד שלא פוצים פה, לא כשתוקפים את יו"ר הכנסת, בשר מבשרנו, לא כשתוקפים את הרמטכ"ל, המפכ"ל, הפרקליטות, בית המשפט העליון? לא שומעים את השרים על חקירות נתניהו, אך נותנים גיבוי לשיסוי וקרע בעם, ומשנים חוקים שמיטיבים רק עם אדם אחד".

גרונו היה על סף בכי. ניכר היה באיש שיחי, שרצה לפרוק את אשר על ליבו. הוא, שכל חייו נאמן למפלגה ולדרך, הרגיש שגנבו לו את המפלגה ולא יכל עוד. הכבוד האישי הכריע.

די להסתכל על התגובות ברשתות החברתיות כדי להבין, שביבי הקים לעצמו מפלגה, "מפלגת ביבי נתניהו", ומי מהשרים שלא יילך איתו, יילך הביתה. מי שיפתח את הפה נגדו, יהיה כמו הדג על הצלחת.

זאב ז'בוטינסקי, מנחם בגין, יצחק שמיר ואריאל שרון, בוודאי מתהפכים בקברם. כי ביבי נתניהו הוא הגרוע בראשי ממשלות ישראל. מי שנהנתן, גזען, סכסכן, שקרן, חרמן, תחמן ושחקן, לא ראוי להיקרא מנהיג. כי ביבי הוא לא. יש בליכוד טובים ממנו, שפוחדים ממנו, וכאן שורש הבעיה. תקנו אותי אם אני טועה.


יוסקה

כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר