שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 303
יוני 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
ההולנדי המעופף
"אני מרגיש כמו שחקן בית"

המנהיג
"אני שואף לשחק בעתיד באירופה או ב-N.B.A"
"עברתי תהליך התבגרות"
פאנל בנושא אלימות בספורט ייערך בקרית מוצקין
"ייתכן מאוד שהפועל חיפה תישאר בליגה הלאומית"

משמחה אורן ועד אלון תורג'מן
ניצחונה של הפועל חיפה על בית"ר ירושלים, בגמר הגביע, היה הזכייה הרביעית של האדומים בגביע המדינה. אז למה קיבלה הקבוצה הפסד טכני בגמר הראשון בו השתתפה? כמה פעמים היא הפסידה במעמד הגמר? ולמה באחת העונות התקיימו 3 משחקי גמר ברצף?

תורג'מן: שער בגמר הגביעמאת: אורי ירון

כאילו כדי להפוך את העונה הנהדרת שעברה על הפועל חיפה, למתוקה במיוחד, זכתה הקבוצה בגביע המדינה, לראשונה מזה 44 שנה, אחרי שגברה 1:3 על בית"ר ירושלים, משערים של מקסים פלקושצ'נקו, שמואל שיימן ואלון תורג'מן. זו היתה הזכייה הרביעית של הפועל חיפה בגביע, כאשר ב-4 מקרים נוספים הפסידה בגמר. 

הפעם הראשונה בה הופיעה הקבוצה בגמר הגביע היתה בשנת 32', אז שיחקה נגד המשטרה הבריטית. שופט המשחק, שהיה בריטי, קיבל כמה החלטות שנויות במחלוקת, בעיקר לאחר שהאדומים עלו ליתרון 0:1. במהלך המשחק, כאות מחאה על השיפוט הצדדי, נגנב הגביע ע"י אחד משחקני הפועל חיפה, ובעקבות זאת נפסק לקבוצה הפסד טכני. הפעם הבאה בה הצליחו האדומים להעפיל לגמר הגביע, היתה בעונת 1958/1957, אז הפסידו בגמר 0:2 למכבי ת"א.

הפועל חיפה זכתה בגביע הראשון שלה בשנת 63', לאחר שגברה בגמר 0:1 על מכבי חיפה בדרבי, משער של שמחה אורן בדקה השלישית. בסיום העניק ראש עיריית חיפה דאז, אבא חושי, את הגביע לקפטן הקבוצה, יצחק אשכנזי. 
כעבור עונה העפילה הקבוצה שוב לגמר הגביע, הפעם נגד מכבי ת"א. באותה שנה הוחלט לערוך שני משחקי גמר, אלא ששניהם הסתיימו בתוצאה 1:1, כאשר במשחק השני התקיימה הארכה. בעקבות זאת התקיים משחק שלישי, שנערך בקרית חיים לעיני 14,000 צופים, ובו ניצחו הצהובים 1:2. הפועל חיפה הובילה 0:1 משער של יצחק אנגלנדר בדקה ה-53, אלא שמכבי ת"א הפכה את התוצאה בדקות 73 ו-87.

בשנת 66' זכתה הפועל בגביע השני שלה, לאחר שניצחה בגמר 1:2 את שמשון ת"א, משערים של גדעון גולדברג ודוד גביסון. הקבוצה זכתה בגביע השלישי בשנת 74', לאחר שגברה בגמר 0:1 על הפועל פתח תקווה, משער של יוסי ליפשיץ. בעונת 1995/1994 הגיעו האדומים שוב למעמד הגמר, בדרבי נוסף נגד מכבי חיפה, אלא שהפעם הירוקים נקמו בהם על הפסדם הקודם בגמר וניצחו 0:2.
בסך הכל ענדו 45 שחקנים של הפועל חיפה, את מדליית הזכייה בגביע המדינה, כאשר חמישה מהם היו שותפים לזכייה ב-2 גביעים שונים. החמישה הם השוער אליהו בניש, דוד גביסון, גדעון גולדברג, רובי יאנג ואבא גינדין.


תגובות:
2: אחחחח איזה גביע מתוק - סילבן
שנה מדהימה, מקווה שיואב יפתח קצת את הכיס ויעמיד קבוצה תחרותית למוקדמות אירופה

6/6/2018    12:30

1: עשה אקזיט - שחקן בינוני
הולך להרוויח ארגזים בעונה הבאה באירופה

5/6/2018    15:15שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר