שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 293
אוגוסט
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
בלתי שביר
בצעד מזרחי
“אני ראוי להיות שוער ראשון״
“גם אם קרית אתא תהיה בתחתית, לא יקרה כלום״
הכוכבים החיפאים בעלי מספר ההופעות הרב בנבחרת ישראל
“עליית ליגה? בליגה הלאומית הכל אפשרי״
“בטווח הרחוק אני רואה את הקבוצה בליגת העל״
בשם ההגנה
בגיל 27, לאחר ששיחק במכבי נתניה ובמכבי תל אביב, ורשם 15 הופעות במדי נבחרת ישראל, חתם הבלם-מגן עומרי בן הרוש, במכבי חיפה. בן הרוש מסביר מה הדברים שהביא איתו לירוקים, משבח את הקהל ומקווה לעזור לקבוצה לשוב במהרה לצמרת הגבוהה

בן הרוש: הפך לשחקן מוכר בזכות השנים שעבר בקבוצת נעוריו מכבי נתניה, ואף כבש את השער האחרון שהובקע באיצטדיון “הקופסא״. הפך לעוגן בהגנת מכבי תל אביב ומרגיש כבוד להיות במכבי חיפה. מחכה בכיליון עיניים למשחק הבית הראשון ב״סמי עופר״ (צילום: האתר הרשמי)מאת: אורי ירון

לאחר ששיחק במכבי נתניה ובמכבי תל אביב, תוך שרשם 15 הופעות במדי נבחרת ישראל, חתם הבלם-מגן עומרי בן הרוש, במכבי חיפה. “אני מאוד נרגש ושמח להצטרף למועדון ענק עם מסורת. בנוסף, אני מאושר מכך, שהמאמן גיא לוזון והצוות המקצועי, מאמינים בי, ואעשה הכל כדי להוכיח להם, שהם לא טועים״, אמר בן הרוש במעמד החתימה.

עומרי בן הרוש (27), שיכול לשחק הן בעמדת הבלם והן כמגן שמאלי, גדל במחלקת הנוער של מכבי נתניה, בה שיחק מגיל 8. באוגוסט 2009 ערך את הופעת הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת של נתניה, במשחק גביע הטוטו נגד בית״ר ירושלים. את השער הראשון שלו בקבוצת הבוגרים כבש בינואר 2010, בתיקו 3:3 נגד הפועל תל אביב. בעונה שלאחר מכן הפך בן הרוש, לבורג מרכזי בהרכב הקבוצה, תוך שרשם 35 הופעות בכל המסגרות. בסיום אותה עונה כבש את השער האחרון שהובקע באיצטדיון “הקופסא״ בנתניה, שהיה שער ניצחון נגד בני סכנין. בסיום אותה עונה חידש בן הרוש, את חוזהו בנתניה, ל-3 עונות נוספות, ובקיץ 2013 חתם ל-3 עונות במכבי תל אביב, עבור סכום המוערך ב-2.2 מיליון שקל. בתקופתו במדים הצהובים רשם 86 הופעות, בהן הבקיע 4 שערים, תוך שזכה עם הקבוצה ב-2 אליפויות ופעם אחת בגביע המדינה.

בד בבד שיחק הבלם-מגן בנבחרות הצעירות של ישראל, ואף נכלל בהרכב הנבחרת הצעירה במשחק הניצחון היוקרתי 0:1 נגד אנגליה, במסגרת יורו 2013. לאחר שרשם 21 הופעות במדי הנבחרת הצעירה, זומן בן הרוש לנבחרת הבוגרת של ישראל, בה רשם עד כה 15 הופעות.

מה הדברים העיקריים שאתה מביא איתך למכבי חיפה?
אני רק חלק מקבוצה גדולה ושלמה. המטרה שלי היא להשתלב כנדרש במערך האחורי של הקבוצה, אם זה כבלם או כמגן.

ובכל זאת, אלו דברים עיקריים אתה מביא איתך?
יש לי ניסיון עשיר בליגת העל וגם בנבחרת ישראל, ואני מקווה שגם בפרמטר הזה אוכל לתרום את תרומתי למועדון. עקרונית, אני מעדיף לדבר בעיקר במגרש.

ברור לך, שבעונה שעברה הציגה הקבוצה יכולת חלשה בהגנה?
אני מודע לכך ומבטיח שאעשה הכל כדי שמכבי חיפה, תספוג כמה שפחות שערים בעונה הקרובה, אם כי זה לא תלוי רק בי.

אפשר בכלל לדבר על אליפות?
צריך ללכת צעד-צעד ולא לצאת בהכרזות. זה לא יהיה חכם לדבר על אליפות, אבל ברור שקבוצה כמו מכבי חיפה, עם כזו מסורת וקהל כל כך מדהים, צריכה לשאוף להגיע הכי רחוק שאפשר.

למה כוונתך?
עם המסורת המפוארת, התקציב הגבוה והאיצטדיון הנהדר, קבוצה כמו מכבי חיפה, חייבת לשוב במהרה לצמרת הגבוהה, וכמובן להגיע לשלבים הגבוהים של גביע המדינה.

מה דעתך על העונה הקודמת שעברה על מכבי חיפה?
ברור שזו היתה עונה רעה מאוד, אבל מכיוון שלא הייתי אז בקבוצה, זה לא יהיה רציני מבחינתי להתייחס לכך מעבר לתשובתי זו. העבר הוא היסטוריה וצריך להביט קדימה.

אני מתאר לעצמי, שאתה כבר מרגיש את הקהל של מכבי חיפה?
לא הייתי צריך להגיע לפה כדי להרגיש את הקהל, מכיוון שכל משחק באיצטדיון “סמי עופר״, הוא חוויה יוצאת דופן, וגם במשחקי החוץ של מכבי חיפה, אפשר לראות אלפי אוהדים שמעודדים את קבוצתם ללא הפסקה. כבר מהרגע שהגעתי למועדון, קיבלתי המון הודעות ושיחות מאוהדי מכבי חיפה, שנתנו לי תחושה נפלאה, ואני מבטיח לעשות הכל כדי לא לאכזב אותם.


תגובות:
6: קבוצת גביע הטוטו טיפוסית - אדם
מה יהיה בליגה זה מה שקובע

13/8/2017    17:50

5: אך.... איזה דרבי - ניב
כמה זה היה כיף לראות את האדומים האפסים מפסידים כבר בדקה שלישית

9/8/2017    13:21

4: שחקן ענק - מורי
מקצועי, שקט. בהצלחה

8/8/2017    14:49

3: בן הרוש - אביגדור
אני מאמין בך אחי. יש לך נתונים פיזיים נדירים לליגת העל
מאמין שבחיפה תחזור למה שהיית

8/8/2017    14:21

2: בשם ההגנה - נומה ירקת
תעשה טובה תלמד לעשות הגנה
כי במכבי ת"א לא היית כזה להיט

8/8/2017    13:33

1: קונים כל מה שפג התוקף שלו - גורש
הזוי מה שנהיה ממכבי חיפה, כל העודפים של קבוצות אחרות באים אלינו

8/8/2017    12:23שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר