שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 310
פברואר 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
‎עובדי חברת כוח אדם זכאים לפיצויים עם המעבר לחוזה אישי
עו"ד ונוטריון יואב צח ‎על הפרק 2 סוגיות: האם הסכם שנקבע בין חברת כוח אדם ובין מפעל, יכול להביא לביטול הפיצויים שמגיעים לעובד? והאם ניתן לתבוע רשות מקומית, במקרה של פציעה מבור במדרכה?
 


פיצוי כספי לעובדים
בעקבות החוק החדש, של מתן קביעות לעובדי חברת כוח אדם לאחר פרק זמן מוקצב, הנני מבקש לדעת מספר פרטים.האם עובדי חברת כוח אדם, שעובדים במפעל כ-5 שנים והתקבלו אליו בחוזה אישי בתנאי המפעל, זכאים לקבל פיצויים מחברת כוח האדם בה עבדו? האם ישנה אפשרות, שההסכם בין המפעל לחברת כוח האדם מבטל את הפיצויים של העובדים? 

שלמה לריח
רח׳ האורן 101
 קרית אתא


תשובה:
‎זכויותיהם של עובדי חברת כוח אדם, שעבדו במפעל במשך מספר שנים, נשמרות עם המעבר לעבודה במפעל בחוזה אישי, כך שאין לך שום סיבה לדאגה. ההסכם בין המפעל ובין חברת כוח האדם, לא יבטל בשום מצב את קבלת הפיצויים שמגיעים לך או לכל עובד אחר.


מעידה לבור במדרכה
ערב גשום אחד טיילתי ברחובות הקריה בה אני מתגוררת ומעדתי לתוך בור קטן שנפער במדרכה. הדבר אירע בשעות הערב במקום חשוך. בעקבות הנפילה שברתי את כף רגלי וגובסתי לתקופה של חודשיים. יש לציין, כי במקום היה שלט המזהיר מפני עבודות המתבצעות במקום, אך כאמור לא הבחנתי בו בשל החשיכה. האם יש עילה לתבוע את העירייה על רשלנות?

אורנה טולדנו
שד׳ ירושלים 43
 קרית ים


תשובה:
‎אין די בכך, שקיים שלט המזהיר באור יום, שמתקיימות עבודות במדרכה ו/או במקום בו מעדת. בהחלט יש מקום לתבוע את העירייה על כך, שלא דאגה לגדר את המקום ולא התקינה תאורה שתמנע ותרחיק אנשים, אשר עלולים להיפגע מהבור שנפער במדרכה. אין ספק, שאחריותה של העירייה הינה ברורה, בכל הקשור לנזקים הרפואיים שנגרמו לך, ובהם השבר בכף הרגל והכאבים מהם סבלת, כמו גם אובדן ימי העבודה (בהנחה שאת עובדת), ולכן על פניו נראה, שמגיע לך לקבל פיצויים. כהכנה לקראת הגשת התביעה, עליך לקבל אישורים מרופא בגין טיב הנזקים שנגרמו לרגלך. כמובן שגם לשאלה, האם את עלולה לסבול בעתיד ממוגבלות כתוצאה מהפגיעה, ישנה חשיבות רבה לגביי סיכוייך לקבל פיצויים מוגדלים. להערכתי, העירייה תנסה להטיל עליך את מלוא האחריות, ואולי גם על הקבלן המטפל בעבודות שבכביש, אך אינך צריכה להתרגש מכך ולהיבהל, אלא לעשות הכל כדי לממש את זכויותיך ולקבל במלואם את הפיצויים המגיעים לך.


‎״אין לי זיקפה ואני מרגיש כישלון״

הרצלה צח
מטפלת זוגית מוסמכת
‎על הפרק 2 סוגיות: כיצד גבר בן 28 יכול לטפל בבעיית זיקפה, המונעת ממנו קיום יחסים? ואיך יכולה אישה כבדת משקל להתגבר במיטה על תחושת הדחייה העצמית? 

 


‎היעדר זיקפה בגיל 28
‎יש לי חשק מיני, המתבטא בפנטזיות על נשים, אני נהנה לאונן ומגיע לסיפוק מיני. לעומת זאת, כאשר אני עם בת זוגי במיטה, איני מצליח להגיע לזיקפה. כגבר בן 28, ברור לי שיש כאן משהו לא תקין. חשוב לי להדגיש, שגם עם שתי חברותיי הקודמות, היתה לי בעייה דומה. הקשר עם בת זוגי טוב, ואיני רוצה לוותר עליו. אני חש כישלון ורוצה להיפטר מהבעייה. מה עליי לעשות?
 ‎משה א׳ (השם שמור במערכת)
 ‎קרית חיים


תשובה:
‎חוסר זיקפה בזמן קיום יחסי מין הינו דבר נפוץ, שאינו הופך אותך ל״כישלון״, אלא לאדם עם קושי, שאפשר להתגבר עליו. בעייה זו משפיעה על הביטחון העצמי שלך, על איכות החיים ועל הזוגיות שאתה חושש לאבד. ראשית, חשוב לבדוק אם יש סיבה פיזיולוגית להיעדר הזיקפה (בעייה בכלי הדם, שימוש באלכוהול או סמים, עודף משמעותי במשקל). יחד עם זאת, המידע שמסרת על הנאה ושפיכה תקינה באוננות, מוביל לכיוון הפסיכולוגי של חרדה. באופן כללי, סיבות פיזיות ורפואיות שכיחות יותר בקרב גברים מבוגרים, ואילו סיבות נפשיות, כגון חרדה ודיכאון, נפוצות יותר בקרב צעירים. 

‎החיים המודרניים מקשים על הגברים. אם בעבר הם היו יכולים להתמקד רק בהנאה שלהם, הרי שהנורמות היום הינן מלחיצות מאוד, ועליהם לקחת בחשבון גם את הנאת האישה. על כך נוספת הדרישה המלחיצה לפרנס את המשפחה, כמו גם דברים נוספים. הסיבות להיעדר הזיקפה אצלך, יכולות לנבוע מחרדת ביצוע, שגורמת ל״רגליים קרות״. אין ספק, שהכישלונות שחווית עם שתי בנות זוגך בעבר, הגבירו את חרדותיך.

‎אני ממליצה לך ולבת זוגך לפנות לטיפול זוגי מיני, שהינו ספציפי לבעייה ממנה אתה סובל, המשלב טיפול ריגשי בחרדה עם טכניקות ספציפיות של טיפול מיני, כגון דימיון מודרך, “הקשבה״ לפין (בניגוד למוח, איבר המין לעולם אינו משקר), אימוץ סיגנון חיים מותאם, כגון יוגה להפחתת סטרס, וניתוץ מיתוסים, כמו: “אסור לגבר לסרב, הוא רוצה ויכול תמיד״. סיכויי ההצלחה בטיפולים מסוג זה נחשבים לגבוהים ביותר.‎הקשר שבין שומן ומין
‎אני סובלת מאכילת יתר. בעבר המשקל שלי היה  115 ק״ג, ולאחר שעברתי ניתוח לקיצור קיבה, ירדתי ל-83 ק״ג. למרות הניתוח, אני עדיין נראית כבדת משקל, מסורבלת וחשה דוחה. בן הזוג שלי מנסה לנחם אותי ולהראות לי את צדדיי החזקים, כמו חריצות, אינטליגנציה והצלחה בעבודה. יחד עם זאת, איני מתנחמת או חשה עידוד מדבריו. כאישה אני חשה בלתי נחשקת, וגם הירידה במשקל לא העלתה את הדימוי העצמי שלי. אני מתביישת לחשוף את גופי בפני בן זוגי, ומרגישה צורך להימנע מאינטימיות, בשל בושה ותחושת אי נוחות. מה את מציעה לי לעשות?

 ‎דליה ו׳
 ‎קרית אתא


תשובה:
אני מציעה לך לעבור טיפול פרטני, בו ניתן יהיה לגלות מהן הסיבות של אכילת היתר. האם, לדוגמא, גדלת בבית בו, במקום חום ואהבה, העניקו לך מזון לשם “סתימת פיות״? האם עברת טראומה נפשית, פיזית או מינית, שגרמה לאכילת היתר? ואולי הינך סובלת מחרדות ודיכאון, שבאות לידי ביטוי בדפוס התנהגותי של אכילת יתר? לרוב מצביעה הבעיה הריגשית של אכילת היתר, על “חור שחור״, אותו את חשה צורך למלא באופן לא מודע ע״י מזון. כמובן שאין החור מתמלא, אלא להיפך, אכילת היתר גורמת להשמנה, וזו מגבירה את חוויית הדימוי העצמי הפגום. ההשמנה גורמת לך להתבייש בגופך ולהסתיר אותו, כמו גם להימנע ממין. בטיפול טוב ניתן לזהות את מקור הבעיות, לעבד את חוויותיך ולהכיל אותן.


אם יש לך שאלה בנושא משפטי או בנושא זוגיות והינך רוצה חוות דעת? נא לפנות ל"חדשות הקריות", ת.ד. 5777 קרית ביאליק ועורכי המדור ישיבו על שאלתך. כל המידע במדורים אלו הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות חוות דעת. המערכת אינה נושאת באחריות כלשהי והקוראים נדרשים לקבל עיצה מקצועית.


תגובות:
8: גם אני בזמנו נפגעתי מבור ברחוב - ששון
תבעתי את העירייה אבל הוצאתי רק 18 אלף

6/2/2019    12:09

7: בגיל 28 עמד לי מחתולה ברחוב - פיני
איך אין לך זיקפה אח שלי
לך תבדוק את הראש

5/2/2019    15:23

6: אורנה טולדנו תתבעי את העירייה - גיורא
מגיע לך פיצויים בוודאות
יש מספיק תקדימים ופסיקות בנושא

5/2/2019    12:55

5: תתחילי לאהוב את עצמך - דליה
ברגע שתצליחי הכל ישתחרר
הכח נמצא בתוכך
ותלוי רק בך

5/2/2019    12:35

4: הבחור בן ה-28 שלא עומד לו - עזרא
הכל בראש חבוב
אתה צריך פסיכולוג שיעזור לך להשתחרר מהפחדים והלחץ
או שאיך הרופא בצבא היה אומר: "תרפה"

5/2/2019    11:44

3: למשה המפגר-ם אתה מאונן כל הזמן, לא ישאר לך כח לאשה - פטריק


5/2/2019    10:25

2: משה א'-תביא את זוגתך ואבדוק אותה בשבילך - אולי הבעיה אצלה


5/2/2019    10:24

1: שלמה לריח מגיע לך פיצויים אחי - ירון
אל תדאג

4/2/2019    14:24שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר