שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 309
ינואר 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
אין חוק המחייב להשאיר מקומות חנייה עבור כל בעל עסק
עו"ד ונוטריון יואב צח והפעם 2 סוגיות: מה ניתן לעשות כשכל החניות במקום העבודה נמכרו לבעל אחד הנכסים? והאם מותר לבנו של קשיש לחייב את אביו לרשום על שמו את מחצית דירתו בצוואה?

 


חנייה תפוסה
במקום העבודה בו הנני עובד, נמצאים עשרות משרדים עם עשרות עובדים. מסביב לבניין נמצאים כ-50 מקומות חנייה, אשר נמכרו ע״י הקבלן לבעל אחד הנכסים, כך שלשאר אנשי המשרדים וללקוחותיהם לא נשארו מקומות חנייה. האם זה חוקי? האם החוק אינו מחייב להשאיר מקומות חנייה לכל בעל משרד או עסק באותו בניין? למי ניתן לפנות כדי לשנות את רוע הגזירה? 

מאיר קקון
רח׳ הגליל 12
קרית ביאליק


תשובה:
הצורך בחנייה הינו דבר חיוני עבור אלו המחנים את רכביהם ליד ביתם, כמו גם עבור מי שמגיע למקום העבודה ורוצה להיכנס ישירות למשרד או לבית העסק בו הוא עובד. בפנייתך ציינת, שהקבלן מכר 50 מקומות חנייה לאחד מבעלי הנכסים, ושלשאר אנשי המשרדים והלקוחות, לא נשארו מקומות חנייה. בהחלט ייתכן, שניתן צו של רשם הבתים המשותפים שאישר זאת, כאשר הדבר אושר ונקבע מראש. מומלץ לבדוק איך רשומות החניות בטאבו. אם מדובר בדירות, מקובל להצמיד גם חנייה ומחסן. לסיכומו של דבר, אין מגבלה במכירה או בצירוף של מספר חניות למשרד אחד, אך הדבר צריך להיות רשום בטאבו כמו בכל עיסקת מקרקעין. אם זהו המצב, נראה שלא תוכל לעשות דבר כדי לשנות את רוע הגזירה.צוואה על הצוואר
הנני אב ל-3 ילדים בוגרים, שתי בנות ובן, שהתאלמן לפני מספר שנים מאישתו. בני אינו עובד כרגע, ואילו שתי בנותיי מסודרות מבחינה כלכלית. בשבועות האחרונים החל בני ללחוץ עליי, שאלך איתו לעורך דין, כדי שארשום בצוואה את חצי הדירה שלי על שמו, ושלשתי אחיותיו אתן את החצי השני, שיתחלק ביניהן. לגביי הכסף, הוא מבקש שאוריש לו הכל, כיוון שלטענתו, לבנותיי יש מספיק כסף. אני מעוניין לרשום בצוואתי, שכל אחד מילדיי יקבל את כל רכושי שווה בשווה, ושהבנות יקבלו את התכשיטים של אשתי, כיוון שבני אינו זקוק להם. אלא שהבן לוחץ עליי מאוד, תוך שהינו מאיים לנתק את הקשר איתי, ואיני יודע מה לעשות.

 י.נ (השם המלא שמור במערכת)
 קרית מוצקין


תשובה:
כעורך דין נתקלתי פעמים רבות במצב כמו זה שתיארת, בו מנסים הבן או הבת להכתיב להוריהם כיצד ינהלו את רכושם, כדי שירוויחו כמה שיותר כסף או נכסים לאחר מות ההורים. בעקבות זאת, עלול ההורה להימצא בערוב ימיו במצב של סחיטה רגשית, כאשר מצד אחד, הוא רוצה להיות הגון עם כל ילדיו, ומצד שני, חשוב לו שלא לקלקל את הקשר עם הילד שמנסה לכפות עליו את רצונו. חשוב להדגיש, כי צוואה הנכתבת באמצעות לחץ והשפעה בלתי הוגנת, אמורה להיפסל ע"י בית המשפט. אני מציע לך לפנות לעורך דין, שידאג לערוך לך צוואה באופן אובייקטיבי ומנוטרל מלחצים של בן משפחה כזה או אחר. אם חשוב לך להרגיע את בנך, תסביר לו בינתיים, שלחץ מאסיבי מקשה עליך מאוד, ובקש ממנו בצורה אסרטיבית, שלא יתערב יותר בהחלטתך. אם מצבו הכלכלי קשה, כמובן שאתה יכול בינתיים לתמוך בו כספית. עצוב מאוד, שבנך הגיע למצב, בו הוא מאיים לנתק את הקשר איתך, אך עד כמה שזה לא פשוט, תשתדל שלא להיות מושפע מניסיון זה של סחיטה רגשית.אני מפנטז על נשים אחרות

הרצלה צח
מטפלת זוגית מוסמכת
על הפרק 2 סוגיות: כיצד גבר, המפנטז על נשים אחרות במהלך קיום יחסים עם אישתו, יכול להתמודד עם המצב, ומה ניתן לעשות כאשר שני בני הזוג חשים ירידה בחשק המיני

 


ירידה בחשק המיני
אנו נשואים כעשר שנים, ויש לנו שתי בנות בגילאי 8 ו-5. במהלך השנים דעכה התשוקה שלנו זה לזו, ותדירות יחסי המין פחתה מאוד. יחד עם זאת, נשארנו חברים טובים ואנו מסתדרים מצויין אחד עם השני ברוב התחומים. גם כהורים אנחנו “צוות לעניין״, ושיתוף הפעולה בינינו טוב מאוד. יחד עם זאת, יש לנו חשק מיני נמוך, ולמרות גילנו הצעיר יחסית (37  ו-35) איננו מקיימים יחסי מין בתדירות של יותר מפעם בשבועיים. מה את מציעה לנו לעשות?

 ש׳
 קרית חיים


תשובה:
הזוגיות שלכם טובה מבחינת התקשורת, ההורות ושיתוף הפעולה, כאשר התחום בו אתם מבחינים בדעיכה, הינו המיניות. אם לשניכם ישנו צורך זהה ואתם תמימי דעים בנוגע לתדירות יחסי המין, אין בכך כל בעיה. בני זוג יכולים לקיים יחסים פעם בחצי שנה או אפילו פעם בשנתיים, אם זה מקובל על שניהם. הבעיה מתחילה, כאשר לאחד מבני הזוג יש צורך מיני גבוה, ואילו לשני יש צורך נמוך, ואז עולה השאלה איך ניתן לגשר על הפער מבלי לערער את מסגרת הנישואין באמצעות בגידה. לעיתים קרובות, השיגרה הינה האויב הגדול של המיניות. כאשר מתאהבים, ישנו מסע אל הלא נודע, אבל ככל שבני הזוג מתחככים יותר זה בזו, גוברת תחושת הביטחון, אך בו זמנית מתפוגגת לעיתים תחושת ההרפתקה והסקרנות. קירבה בדיעות ושיתוף פעולה בתחום ההורות, לא תמיד מביאים להדלקת התשוקה, ההתרגשות והסקס. נשאלת השאלה, האם יש בזוגיות שלכם גם מסתורין, עניין ואלמנט משחקי? חסרים לי פרטים רבים על חייכם, שיכולים להסביר חלק מהירידה בתשוקה. ייתכן שאתם עובדים עד שעות מאוחרות, ובערב “נשפכים״ מותשים למיטה או לכורסת הטלוויזיה. ייתכן שהטיפול בשתי בנותיכם גוזל המון משאבים. בנוסף, ייתכן שאינכם מפנים לעצמכם זמן לזוגיות. אני ממליצה לכם להתפנות מדי פעם מגירויים המסיחים את הדעת, כמו טלוויזיה, מחשב או סמארטפון, ולהבדיל אלפי הבדלות - הילדים וענייניהם, ולהתמקד רק בהנאה החושית זה מזו. אם גם זה לא יועיל ותמשיכו לחוש מתוסכלים, אתם מוזמנים לפנות לייעוץ זוגי.


פנטזיות במהלך הסקס
 במהלך קיום יחסי מין עם אישתי, מתעוררות אצלי המון פנטזיות מיניות על נשים אחרות. יש לי רגשות אשם, ואיני יודע איך לדכא את הפנטזיות הללו. אני מתלבט אם לשתף בכך את אישתי. מצד אחד, אני בדרך כלל גלוי איתה, אך מצד שני, היא עלולה להיפגע. כיצד את מייעצת לי לנהוג?

 נ׳
 קרית ביאליק


תשובה:
הפנטזיה מהווה חלק חיוני ומשמעותי מעולמו הפנימי של האדם, כאשר הפנטזיה המינית הינה גשר המתווך בין עולמו של האדם לבין הדחפים המיניים והביטוי הפיזי שלהם. לפנטזיות המיניות יש תפקיד בתהליך העוררות, והן מעשירות ומגבירות את התשוקה. אינך צריך לחוש רגשות אשם, זאת מכיוון שלא פגעת בבת הזוג שלך ולא בגדת בה. מרבית הזוגות אינם משתפים את הצד השני בפנטזיות שלהם ומעדיפים להשאיר אותן בצל. בטרם תשתף את אישתך בסוגיה שמציקה לך, חשוב שתפעיל שיקול דעת ותחשוב היטב, האם הדבר יגביר את החשק או יכבה אותו, יחזק את הקשר או יפגע בו.אם יש לך שאלה בנושא משפטי או בנושא זוגיות והינך רוצה חוות דעת? נא לפנות ל"חדשות הקריות", ת.ד. 5777 קרית ביאליק ועורכי המדור ישיבו על שאלתך. כל המידע במדורים אלו הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות חוות דעת. המערכת אינה נושאת באחריות כלשהי והקוראים נדרשים לקבל עיצה מקצועית.


תגובות:
3: כל כך מבין אותך מאיר קקון - רועי פרץ
חנייה זו בעיה לאומית כבר

3/1/2019    16:30

2: הבן רואה אותך בתור ארנק - עידו
אל תתפלא שאחרי שתרשום לו חלק גדול יותר בצוואה הוא יארגן לך גם פרידה מהעולם הזה ישר לעולם הבא.
בנים גידלת ורוממת והם נהיו דרעק....

2/1/2019    17:31

1: כולנו מפנטזים על נשים אחרות - ישראל
מה מיוחד פה בדיוק?

2/1/2019    15:04שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר