שנה עשרים ושש
גיליון מס' 305
אוגוסט 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
‎ניתן להגיש תביעה נגד מועדון פנויים-פנויות שלא עמד בכל ההתחייבויות
עו"ד ונוטריון יואב צח והפעם: מה לעשות כאשר לקוח אינו מקבל את הדברים עליהם סוכם מראש, במועדון פנויים-פנויות, ואיך אפשר לזהות מטריד אלמוני, המתקשר שוב ושוב מטלפון חסוי


 


הבטחה שלא קוימה
הנני בחורה פנויה, תושבת הקריות. במהלך שנת 2014, נרשמתי כמנויה במועדון פנויים-פנויות (פו״פ) העונה לשם “מיפגשים״. בעת ההרשמה למועדון הפו״פ, שאין לו כל קשר למלון בו התקיימו המפגשים, שילמתי 2,500 ש״ח וקיבלתי זיכרון דברים בו נכתב, כי התשלום הינו עבור סדנא של 6 פגישות, בתוספת לפעילויות, מסיבות ריקודים וכו׳.

בפועל, לא היו פעילויות באיזור חיפה כפי שהובטח לי, כך שלא קיבלתי שום תמורה עבור כספי. כשביקשתי את כספי חזרה, סירבו המארגנים לכך, עד שנאלצתי לקבל את הצעתם להחזר של 900 ש״ח בלבד, ב-6 תשלומים של 150 שקל כ״א.
 גם הבטחה זו לא קוימה ולא קיבלתי את מה שהובטח לי. נראה לי שמשטים בי, מורחים אותי ומשקרים בלי סוף. שאלתי היא: האם יש לי עילה לתביעות קטנות? ואם כן, האם עליי לתבוע על 900 ש״ח, או על כל הסכום ששילמתי, 2,500 ש״ח? (אבקשכם לא לפרסם את שמי המלא בעיתון). 

 י.פ (השם שמור במערכת)
רח׳ העצמאות              
 קרית ים


תשובה:
אמנם כותרת השאלה הינה “הבטחה שלא קוימה״, אך למעשה יש כאן הסכם שלא קוים. כמו במימרא הידועה, ש״צריך שניים לטנגו״, גם כאן, על שני הצדדים למלא אחר ההתחייבות. אין עוררין על כך, שמועדון הפנויים-פנויות לא קיים את הפעילויות עליהן התחייב בכתב. מכיוון שזה המצב, זכותך לדרוש את מלוא התשלום, אשר עליו לא קיבלת תמורה.

‎אני ממליץ לך להתייעץ עם עורך דין בטרם תגישי תביעה עקב הכסף ששילמת ועוגמת הנפש שנגרמה לך.צילצולי טלפון מטרידים
בחודשיים האחרונים רעייתי ואנוכי מקבלים צילצולי טלפון אנונימיים ממספר חסוי, ועוד לפני שאנו מספיקים לענות מהטלפון הנייד שלנו, הקו מנותק. כך גם עם שיחות לקו הטלפון בביתנו. לאחר שקיבלנו עשרות שיחות טלפון מטרידות, ניגשתי להתלונן במשטרה וביקשתי לפתוח בחקירה כדי לזהות את המטריד האלמוני.

כעבור שבועיים, לאחר שצילצולי הטלפון המטרידים נמשכו, ניגשתי שוב למשטרה כדי לבדוק מה עלה בגורל ההטרדות, ולתדהמתי הרב נאמר לי, כי התיק נסגר עקב חיסיון הפרט, מאחר שקו הטלפון ממנו התבצעו השיחות הינו חסוי. לא עזרו לי כל טענותיי על ההטרדות. שאלותיי הן: האם אין דרך לדעת מיהו המטריד האלמוני שהפך את חיי משפחתנו לגיהנום? והאם אין זו חובת המשטרה לפתוח בחקירה?

יוסף שור
רח׳ קרן היסוד 33
 קרית ביאליק


תשובה:
לשאלתך יש תשובה אחת בהיבט המשפטי ותשובה בהיבט הפרקטי. התשובה המשפטית תערער על החלטת המשטרה לסגור את התיק, תוך טענה שהקו הינו חסוי. הרי בדיוק משום כך התלוננת, כדי שלא ינצלו את החיסיון וימשיכו להטריד אותך כאילו אין חוק או משטרה בישראל. כל מה שעליך לעשות במקרה זה, הינו לדרוש, שאותו אדם “חסוי״ לא ימשיך להטרידך, כדי שתוכל לשוב לחיי שגרה ללא צילצולי טלפון מטרידים. העיצה הפרקטית הינה לפנות למשרד חקירות, שיוכל לסייע לך לאתר במהירות את המטריד החסוי. במקרה שאכן כך יהיה וזהות המטריד תתברר, תוכל להגיש נגדו תביעה.


מאז שעברנו לגור יחד, אנו כל הזמן רבים

הרצלה צח
מטפלת זוגית מוסמכת
על הפרק 2 סוגיות: מה ניתן לעשות כאשר בני זוג החלו לריב מאז שעברו למגורים משותפים? והאם אישה צריכה להיפרד מבן הזוג שלה, בעקבות המחלוקות הרבות ביניהם?

 


מתלבטת בהמשך היחסים
אני אישה בת 34, המתגוררת מזה כשנה עם בן זוג, ללא נישואין. יש בינינו לא מעט אי הסכמות על עניינים קטנים כגדולים, כגון מי מוריד את הזבל, מי מוציא את הכלב לטיול ובאיזו תדירות לקיים יחסי מין. אני חשה, שבנקודת זמן זו אני חייבת להחליט אם להמשיך ו"לגרור" את הזוגיות הזו, או שמא "לחתוך" אותה. מצד אחד, אני רוצה כבר להקים בית יציב וללדת ילדים, אך מצד שני, אני חוששת שאם המצב יימשך, הבעיות יילכו ויתעצמו. חברי מאוד רוצה להתחתן ומנסה להרגיע אותי, שנוכל להתגבר על הבעיות, אך אני חוששת. כבת להורים גרושים, אני פוחדת ללכת בדרכי הוריי שנפרדו, אך גם לא רוצה להזדקן לבד, כפי שקרה לאימי. מה עליי לעשות?

 

 ל.ב
 קרית חיים


תשובה:
ההתלבטות שלך מובנת ומורכבת. הפחד להישאר בודדים וללא זוגיות ומשפחה, טבעי ומשותף לכולנו, בעיקר כשמדובר באדם שחווה בעבר פירוק משפחתי בעקבות גירושין. גם החשש שלך להישאר ללא ילדים טבעי, בייחוד בגיל 34, כאשר ה"שעון הביולוגי" מתקתק ולא כדאי להסתכן באובדן ההזדמנות להיריון ספונטני, ללא טיפולי פוריות. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מהמורכבות שבמערכת היחסים הזו. כבת להורים גרושים, חווית על בשרך פירוק משפחתי, וטבעי שאת רוצה להיות שלמה עם עצמך בטרם מיסוד הקשר.
אני ממליצה לך להשקיע זמן רב בהתלבטות אם להמשיך את הקשר או לקטוע אותו, גם אם השעון ממשיך לתקתק והזמן עובר. מדובר בהחלטות הגורליות ביותר שאנו לוקחים בחיינו, וחשוב לעשות זאת בתבונה ולא בפזיזות. אם בן הזוג שלך רציני ומוכן להשקיע בקשר, אני מציעה לכם להתנסות בטיפול זוגי. במרחב הבטוח של הטיפול, תוכלו לבדוק איך לנהל קונפליקטים באופן בונה ולא הרסני, וכיצד ליצור זוגיות בריאה יותר.חוסר איזון בקשר
לפני כחצי שנה עברתי להתגורר עם בן הזוג שלי תחת קורת גג אחת. לפני כן, כאשר לא התגוררנו יחד, האהבה בינינו פרחה במשך שנתיים, עם שיחות ממושכות ומעמיקות, סקס לוהט והמון רומנטיקה. אלא שדווקא כאשר עברנו לחיות יחד, החלו בינינו מריבות שהרחיקו בינינו. בעקבות זאת, אנו שוקלים להיפרד וחשים לא מעט כאב, חרדה ובילבול. האם מדובר בתופעה מוכרת ומה את ממליצה לנו לעשות?

ג.נ
קרית מוצקין


תשובה:
בהחלט ניתן להבין את תחושת הכאב והאכזבה שאתם חשים, בעקבות הידרדרות היחסים ביניכם לאחר המעבר למגורים משותפים. ייתכן מאוד, שהאיזון העדין שהיה ביניכם, ואשר איפשר את השמירה על התשוקה, התפוגג עם המעבר המשותף. כדי להתקרב שוב מחדש, עליכם ליצור איזון חדש ומספיק טוב בין שני החלקים הללו של ה"קירבה" וה"ריחוק". מטבע הדברים, ברגע שעברתם להתגורר יחד, חדרה ל"זוגיות האידיאלית" והפורחת חלק מהאפרוריות של חיי היומיום, כגון מי מנקה את הבית, מי מבשל ואיך לנהל את חשבון הבנק. באופן טבעי, מדובר בעניינים שעלולים להפחית את ההתלהבות והגעגועים, אך אין ספק, שזהו אתגר שניתן להתמודד עימו לפני שמרימים ידיים ונפרדים. ייעוץ או טיפול זוגי עשויים לסייע לכם, כדי למצוא דרכים להפחית את המריבות, לרכוש כלים כדי "לריב נכון" ולהחזיר את התשוקה לזוגיות. את מרבית המשברים ניתן לצלוח עם עזרה מתאימה, וכאשר מצליחים בכך, חיי הזוגיות בדרך כלל עולים דרגה.


אם יש לך שאלה בנושא משפטי או בנושא זוגיות והינך רוצה חוות דעת? נא לפנות ל"חדשות הקריות", ת.ד. 5777 קרית ביאליק ועורכי המדור ישיבו על שאלתך. כל המידע במדורים אלו הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות חוות דעת. המערכת אינה נושאת באחריות כלשהי והקוראים נדרשים לקבל עיצה מקצועית.


תגובות:
6: מסכים עם מספר 5 - אין מחיר לחופש
יש פה מקרה קלאסי של "לפרק את החבילה". הזוג הזה יסבול קשות אם וכאשר יתחתנו

12/8/2018    12:15

5: הרצלה המייעצת - עופר
הזוג ממוצקין לא מתאימים אחד לשני
חבל בכוח. עברו לגור ביחד והבינו שזה לא זה. לא קרה כלום

7/8/2018    16:14

4: מה חשבתם לעצמכם? - איתן
ברגע שעוברים לגור ביחד כל החרא צף ומבינים שזוגיות זה לא כזה ורוד
יאללה נקסט!

7/8/2018    15:57

3: נסו את האפליקציה שמזהה את המתקשר - אוראל
האפליקציה מזהה את רוב הטלפונים. אלא אם זה מטלפון ציבורי (כמה כאלה כבר יש?)

7/8/2018    15:37

2: הלוווו את בת 34 כאילו..? - נופר
למי את מחכה? עוד מעט נסגרת הבסטה וילדים תוכלי רק לאמץ

7/8/2018    15:26

1: פנויים פנויות - דליה
את לא הראשונה שנופלת בפח. זו שיטה. כדאי להיזהר מהם

7/8/2018    12:07שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר