שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 304
יולי 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
ניתן לשחרר רכב שהיה מעורב בעבירה אם הוא משמש את הנהג לפרנסתו
עו"ד ונוטריון יואב צח על הפרק הפעם 2 סוגיות: מה ניתן לעשות כאשר רכב של אדם, המשתמש בו לפרנסתו, נתפס ע״י המשטרה בשל עבירה שביצע בנו עם הרכב? ואיך ניתן לטפל בבעיה, בה המשטרה מסרבת לתת רישיון נשק לחייל משוחרר, מכיוון שבצעירותו נתפס סכין ברכב בו היה עם חברים?

 


אישור לנשק מהמשטרה
הנני חייל משוחרר. את שירותי הצבאי עשיתי ביחידת דובדבן. באחרונה הגעתי לחברת שמירה כדי לקבל עבודה, ועל פי בקשתם הלכתי להוציא אישור מהמשטרה לנשק. לתדהמתי במשטרה סירבו, מאחר שבגיל 17 הייתי ברכב עם צעירים בו נמצא סכין. לא עזרו לי טענותיי, שבצבא היה לי נשק אישי בו השתמשתי במבצע “צוק איתן“. במשטרה התעקשו שלא לתת לי רישיון לנשק. האם זה חוקי? האם אין כאן איוולת?
עמית לוי
רח׳ הפלמ״ח 1              
קרית ביאליק


תשובה:
על פניו, נראה כי מדובר במצב אבסורדי. מצד אחד, הינך כשיר להילחם ביחידה מובחרת, ואף ליטול חלק במבצע “צוק איתן״ כחייל מן המניין. מצד שני, אתה גורר מאחוריך פרשייה לא נעימה, במסגרתה בעת שהיית קטין בן 17, נסעת עם חברים ברכב, בו נמצא סכין ע״י המשטרה. בעקבות המקרה הישן ההוא, כעת במשטרה מונעים ממך לקבל רישיון נשק, זאת למרות שהיית חייל קרבי. יחד עם זאת, אם נודה על האמת, טוב מאוד ששילטונות החוק מגלים עירנות, לגביי מי שקיים חשש לאלימות ולסיכון התושבים מצידו. אמנם בשאלתך לא פירטת מה היו הנסיבות להימצאותו של הסכין ברכב, אך להערכתי, אם תפנה לשילטונות ותסביר להם, שבמהלך השנים הפכת לאדם בוגר ואחראי, וכי היה מדובר במעידה חד-פעמית, יסכימו במשטרה לערוך בדיקה מחודשת. במצב כזה, אני מעריך, שיש סיכוי גבוה שתקבל רישיון לכלי הנשק ותוכל לעבוד בחברת השמירה.עונש משטרתי כפול
בני הבכור, שסיים לפני שבועיים את לימודיו, יצא לבלות עם חברים בטנדר של בעלי. כנראה שבאותו יום נערך מבצע לבדיקת אלכוהול של הנהגים, ובני נתפס לאחר ששתה 3 בקבוקי בירה. כתוצאה מכך נשלל רישיונו ל-30 יום והרכב נתפס ואוחסן ל-30 יום. אין לי טענות כלפיי העונש שקיבל בני. הבעייה שלי היא, הטנדר של בעלי, אשר משמש אותו לעבודה. האם אין כאן עונש כפול? האם יש דרך לשחרר את הרכב המיועד לפרנסת המשפחה?

גאולה כהן
רח׳ יגאל אלון 9
קרית מוצקין


תשובה:
מאחר שבנך היה בטנדר בעת שנעצר במסגרת מבצע בדיקת האלכוהול שערכה המשטרה, הרי שמתייחסים אל הרכב כקשור לעבירה. מכיוון שהרכב של בעלך משמש אותו לפרנסתו, הוא יוכל לבקש מבית המשפט לשחרר את הרכב המאוחסן. במקרה זה, המשיבה לבקשה תהיה המשטרה/מדינת ישראל. סביר להניח שהבקשה תיענה בחיוב והרכב ישוחרר, כדי שבעלך ימשיך לפרנס את המשפחה.


מאז הגירושין, אני סובל מחוסר זיקפה עם חברתי

הרצלה צח
מטפלת זוגית מוסמכת
על הפרק 2 סוגיות: כיצד יוכל גבר גרוש, הסובל מהיעדר זיקפה עם בת זוגו, לשחזר את הסקס המהנה שהיה לו עם גרושתו? ומה יכול גבר אחר לעשות, כאשר גם ויאגרה והזרקות לפין, אינן עוזרות?

 


הוויאגרה לא עוזרת
אני גבר בן 43, נשוי ואב ל-3 ילדים. לפני כשנתיים החלה להופיע אצלי בעיה בזיקפה, בעת קיום יחסי המין עם אישתי. פניתי לרופא כדי שייתן לי הזרקות לפין, אלא שהבעיה לא נפתרה, מכיוון שנרתעתי מהטיפול המפחיד הזה. בעיצת הרופא התחלתי להשתמש בוויאגרה, אלא שגם זה לא עזר. שוב נכשלתי בביצוע, ובעקבות זאת אישתי ליגלגה עליי ואמרה ש"הזדקנתי", ושאני כבר לא אותו גבר שהכירה. הרגשתי מושפל והתרחקתי ממנה. לאחרונה פנינו לטיפול זוגי, אבל אחרי ארבע פגישות עזבנו. במהלך הטיפול הקצר הבנתי, שאישתי חשה כי איני נמשך אליה, והיא משתמשת בריחוק ממני כדי להגן על עצמה. הייתי מאוד רוצה להחיות את האינטימיות בינינו, כי אני חושש להפסיד את הקשר איתה. אני חש ייאוש ומפחד מאוד שניאלץ לפרק את החבילה. מה את מציעה לנו לעשות?
 ג.מ
קרית אתא


תשובה:
אין ספק שאתה ואישתך נכנסתם למעגל שלילי סגור של כישלון, חרדת ביצוע וניסיונות להגיע לפיתרון שלא הועילו, ומכאן הגעת לאמירה מכלילה: "אני תמיד כישלון כגבר ולא מסוגל לספק את אישתי". מכאן נוצרה חרדה מקירבה, שהביאה אתכם להתרחקות. כדאי לקחת בחשבון שמגוון התרופות הנמצאות בשוק לטיפול בבעיית הזיקפה, הינו רחב ביותר. הזרקה לפין, כמה דקות לפני המגע המיני, הינה טכניקה להרחבת כלי הדם בפין. מדובר בטכניקה מהירה יותר בהשפעתה מכדורים, אך לעיתים קרובות היא מעוררת אסוציאציה שלילית. אני כלל לא משוכנעת שהיית זקוק לקבל הזרקות, ממש כפי שלא ברור אם אתה זקוק לתרופות כגון ויאגרה וסיאליס. ייתכן שישנן בעיות רגשיות אחרות שגרמו לבעיית הזיקפה, ואז הטיפול התרופתי אינו יעיל, כגון מתחים ושיעמום בזוגיות, חרדה ודיכאון, לחצים במקום העבודה, קונפליקטים ומחלוקות. 

ההשפלה שחווית מצד אישתך העצימה מאוד את התפיסה האישית שלך כ"לא גבר" ו"חסר ערך". במקרים כאלה, הטיפול התרופתי אינו יעיל ונדרש שיקום עמוק יותר באמצעות פסיכותרפיה זוגית מינית.חוסר זיקפה פתאומית
לאחר 7 שנות נישואין, התגרשתי מאישתי, ובאחרונה הכרתי בת זוג חדשה, אותה אני מאוד מחבב ומעריך. היא הרבה יותר סימפטית מגרושתי, שהיתה אדם שתלטני ותוקפני. יחד עם זאת, למרות שטוב לי איתה מאוד, החל מהרגע שהתחלנו לקיים יחסי מין, גיליתי שיש לי בעיה בתיפקוד המיני, ושאני סובל מהיעדר זיקפה, דבר שלא קרה לי בתקופת הנישואין. זה מאוד מפתיע אותי ואשמח לקבל ממך עיצה מה עליי לעשות?

 ת.ל
 קרית חיים


תשובה:
תופעת חוסר הזיקפה הפתאומית אופיינית כסימפטום ללחץ בעת משבר, כגון גירושין, פיטורין טראומטיים, אובדן של אדם אהוב ואירועי חיים מלחיצים נוספים. גם אם מערכת היחסים שלך עם גרושתך היתה בעייתית ואתה חש הקלה שהיא הסתיימה, עדיין אי אפשר להתעלם מהאובדן של חלקים משמעותיים מהעבר. כבני זוג צברתם זיכרונות וחוויות, חברים ורכוש משותפים. אם יש לכם גם ילדים משותפים (לא ציינת זאת בדבריך), ההשלכות עלולות להיות מורכבות אף יותר. נשאלת השאלה, אם עיבדת את כל החוויות הללו לצורך סגירת המעגל של פרק א'. אם לא עשית זאת, הרי שאתה חי עם "עניינים לא סגורים" ואולי גם לא מודעים. בתהליך הגירושין מופיעים רגשות קשים של חרדות מהמציאות החדשה, עצב וכאב על מה שאבד, אכזבה ורגשי אשם. הרגשות הללו עלולים לפגוע בתיפקוד המיני, וייתכן שזה מה שקרה לך. באמצעות טיפול קצר מועד וממוקד תוכל לעבד את החוויות, ואין לי ספק, שכאדם שתיפקד עד לא מזמן באופן תקין מבחינה מינית, תוכל להתגבר במהירות על בעייתך החדשה.


אם יש לך שאלה בנושא משפטי או בנושא זוגיות והינך רוצה חוות דעת? נא לפנות ל"חדשות הקריות", ת.ד. 5777 קרית ביאליק ועורכי המדור ישיבו על שאלתך. כל המידע במדורים אלו הינו מידע כללי בלבד ואין בו כדי להוות חוות דעת. המערכת אינה נושאת באחריות כלשהי והקוראים נדרשים לקבל עיצה מקצועית.


תגובות:
2: גם הויאגרה לא עוזרת? - חכמון
ניראה לי צריך להחליף אצלך את כל הצנרת

8/7/2018    11:23

1: מדינת חלם - גיורא
הבחור מספיק טוב כדי לקבל נשק בתור חייל ולמות למען ארצו
בעוד שכאשר הוא אזרח ורוצה לעבוד כמאבטח, לא נותנים לו נשק כי פעם היה מקרה..
לא להאמין כמה טימטום יש במדינה הזאת

4/7/2018    12:37שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר