שנה עשרים ושש
גיליון מס' 308
נובמבר 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
ארבעה מקרי רצח בקרית ים תוך חודשיים
במקרה הראשון נורה למוות גבר בן 28 בעת שישב בבית קפה, ולאחר מכן נמצאה גופתו של צעיר בן 19. כמו כן נהרג תושב הקריה במהלך קטטה, ובהמשך נרצח גבר בלב שכונת מגורים. ועוד מבית המשפט: מאסר למטפלת שתקפה 2 תינוקות, עובד במפעל בקרית אתא נהרג, 18 שנות מאסר לאנס, בקבוק על הראש, חלוקת רכוש במיליוני שקלים, ועוד ועוד...
 


שיקגו בקרית ים
תוך פרק זמן של חודשיים, נרשמו לא פחות מ-4 מקרי רצח בקרית ים. המקרה הראשון התרחש לפני כחודשיים וחצי, כאשר מאור בן חיים, בן 28, נורה למוות בעת שישב בבית קפה בחוף הים שבקריה, ע"י שני צעירים שהגיעו לבית הקפה כשהם רכובים על אופנוע. כעבור מספר שבועות נמצאה גופתו של מאיר סולומון, בן 19 מקרית ים, כשהיא מוטלת בחניון משאיות בקרית חיים, יממה לאחר שנחטף ע"י שני חשודים מביתו. סיבת הרצח הינה חוב כספי שסולומון היה חייב לחשודים. אביו סיפר, כי בנו היה ילד חייכן ואחראי, שסיים את לימודיו בבית הספר התיכון והיה אמור להתגייס לצבא. 

במקרה השלישי פרצה קטטה בין שלושה דיירים ברחוב יוספטל בקריה, שככל הנראה היו שיכורים. השלושה פונו לבית חולים, כאשר אחד מהם מת מפצעיו. במקרה זה הוציאה המשטרה צו איסור פירסום על פרטי החקירה.
זמן קצר לאחר מכן נמצאה גופת גבר בשנות ה-50 לחייו, המוכר למשטרה, על הכביש שברחוב ויצמן בקריה, לאחר שרעולי פנים ירו בו בלב שכונת מגורים, במהלך נסיעה על קטנוע, ונמלטו מהמקום. יצויין, כי הנרצח היה בעבר יעד לניסיונות חיסול, ולפני כשנתיים ניצל בנס, לאחר שאלמונים הצמידו מטען חבלה לרכבו. 


שנת מאסר לתוקפת הפעוטות

קנטור: מאסר לתוקפת פעוטות
בית משפט השלום בחיפה גזר עונש של שנת מאסר בפועל, 9 חודשי מאסר על תנאי ומתן פיצויים בסך 10,000 שקלים, על רחל לוי, בת 69 מקרית מוצקין, שהורשעה בתקיפת שני תינוקות (תאומים), בהם טיפלה בביתם בחיפה. הכל החל כאשר הוריהם של שני הפעוטות חשדו במטפלת, כי היא מתעללת בהם, והציבו מצלמות אבטחה בביתם. כאשר צפו בקלטת נדהמו ההורים לגלות, כי המטפלת תקפה את שני האחים, ולאחד מהם אף נתנה אגרוף. במסגרת עיסקת טיעון בין הפרקליטות לעורך הדין של המטפלת, הודתה הנאשמת ב-7 מקרי אלימות. לוי, סבתא ל-6 נכדים, הודתה במעשים המיוחסים לה, הביעה חרטה ואמרה כי סבלה מלחץ נפשי בשל מצב כלכלי קשה.

השופטת אורית קנטור, ששלחה את הנאשמת לשנת מאסר, ציינה בגזר הדין, כי החליטה להקל בעונשה, בשל גילה המתקדם ומצבה הבריאותי. 


הוחמר עונשו של האנס
בית המשפט העליון קיבל את עירעורה של פרקליטות המדינה והחמיר בעונשו של דניס טרטיאקוב, שזכה בכינוי "אנס הקריות", תוך שגזר עליו 18 שנות מאסר, במקום 13 שנה. מכתב האישום שהוגש נגדו עולה, כי טרטיאקוב, אזרח אוקראיני, תקף ואנס באלימות נערה בת 17, ותקף נערה אחרת. לאחר שהורשע בשורה של עבירות מין, גזר עליו בית המשפט המחוזי עונש של 13 שנות מאסר בפועל ומתן פיצויים בסך 90,000 שקל לקטינה. לאחר שפרקליטות המדינה עירערה על קולת העונש, העמיד בית המשפט העליון את עונשו של האנס על 18 שנות מאסר, ובמקביל הוגדל סכום הפיצויים מ-90,000 שקל ל-150,000 שקל. כמו כן, חוייב הנאשם לשלם סכום של 50,000 שקל למתלוננת השנייה.


בקבוק על הראש

פלג-קימלוב: מאסר ופיצויים
תושב קרית ים, בשנות ה-30 לחייו, נעצר בחשד לתקיפה אלימה, לאחר שניפץ בקבוק שתייה על ראשו של בעל קיוסק, שביקש ממנו לא לשתות את תכולת הבקבוק ודרש ממנו לעזוב את המקום. לאחר ביצוע מספר פעולות חקירה, עצרו שוטרי תחנת זבולון את החשוד, ומעצרו הוארך במספר ימים בבית משפט השלום בקריות.


תאונת עבודה במפעל
עובד במפעל באיזור התעשייה בקרית אתא, נהרג לאחר שבמהלך עבודתו נפגע בראשו ממשטח כבד שנפל עליו. העובד, בן 24, תושב השטחים, נפגע באורח אנוש, ולאחר שנעשו בו פעולות החייאה ממושכות, נאלצו גורמי הרפואה לקבוע את מותו. המשטרה פתחה בחקירה, תוך שיתוף פעולה עם משרד העבודה.


הצית את דלת גיסו
באחרונה נעצר תושב קרית ים, בשנות ה-40 לחייו, בחשד שהצית את דלת הבית של גיסו, בעקבות סיכסוך שפרץ ביניהם. אחד הילדים, שנם את שנתו באותה העת, נפגע באורח קל כתוצאה משאיפת עשן. בבית המשפט הכחיש הנאשם את הטענות נגדו, אלא שהשופטת, שצפתה בסרטון של מצלמות האבטחה, קבעה כי הסרטון מבסס את החשד נגד הגבר, והאריכה את מעצרו ב-3 ימים.


3 נשים, 3 תקיפות

שוורץ: חלוקת רכוש במיליונים
במקרה הזה ניתן לומר בקלות, כי "הכתובת היתה על הקיר". לאחר שהיה נשוי פעמיים בעבר ונפרד מנשותיו אחרי שנהג כלפיהן באלימות, התנהג תושב קרית חיים, בן 47, באלימות קשה גם נגד אישתו השלישית, שנאלצה להימלט ממנו למקלט לנשים מוכות. בבית המשפט טען נציג המשטרה, כי קיימת רמת מסוכנות גבוהה לכך שהנאשם יבצע עבירות דומות בעתיד, וביקש להטיל עליו ענישה מרתיעה. השופטת סימי פלג-קימלוב, ציינה את עברו הפלילי העשיר של הגבר, והטילה עליו עונש של 10 חודשי מאסר בפועל, יחד עם מתן פיצויים בסך 2,500 שקל לאישתו השלישית.


סחר בסמים עם התינוקת
עונש קל של מאסר על תנאי וקנס בסך 2,000 שקל נגזר על תושבת הקריות, בת 41, שסחרה בסמים באמצעות אפליקציית ה"טלגראס". השופט קבע, כי החליט שלא להעניש בחומרה את הנאשמת, שסחרה בסמים בעת שהתינוקת שלה היתה ברכבה. בגזר הדין הדגיש השופט, כי האם ביצעה את המעשים המיוחסים לה על רקע בעיות כלכליות קשות מהן סבלה, לאחר שבעלה נפרד ממנה. כמו כן קבע השופט, כי היא החלה בתהליך שיקום ונגמלה מסמים.


הקרב על הוועד
פיתרון מקורי היה לתושב קרית חיים, שלא אהב את התנהלותו של חבר וועד הבית שבבניין המגורים בו הם מתגוררים: הוא נהג להשליך שתן וצואה של כלבים בפתח ביתו של חבר וועד הבית. בדיון שנערך בבית המשפט, ביקש חבר וועד הבית להוציא צו הרחקה נגד השכן, עליו אמר, כי אינו רוצה לשלם את מיסי הוועד. השכן, שהודה במעשיו, טען כי הבניין מלוכלך מאוד, ולכן אינו מוכן לשלם את המיסים. בעניין זה השיב חבר הוועד, כי הדבר כלל אינו נכון, וכי יש מנקה קבועה, השוטפת את חדר המדרגות באופן קבוע.

השופט יוסי טורס קבע, כי אין להשלים עם התנהגותו של השכן, והוציא נגדו צו הרחקה, במסגרתו אסר עליו להתקרב לדלת ביתו של חבר הוועד.


קיבל 2 דירות ועסק
 גבר בן 35, תושב הקריות, הגיש תביעה נגד בת זוגו לשעבר, בדרישה שבית המשפט יכיר בו כמי שהיה ה"ידוע בציבור" שלה. באמצעות עו"ד דורי שוורץ, דרש הגבר לקבל חלק מהרכוש שצברו השניים יחד במהלך שנות הזוגיות שלהם. מנגד טענה האישה, כי בן זוגה לשעבר הונה אותה וגנב ממנה כספים, והגישה נגדו תביעה נגדית בסך מיליון שקל. לבסוף הסכימה האישה לחתום על הסכם חלוקת הרכוש, במסגרתו העבירה לבן זוגה לשעבר עסק, ששוויו מוערך בכ-3 מיליון שקלים ושתי דירות.
תגובות:
6: אנשים עם בעיות כלכליות יעשו הכל - חזיזה
גם לסחור בסמים כשהתינוקת ברכב. אין מה לעשות, אל תשפטו אדם בצערו

6/12/2018    11:06

5: אמאל'ה, מפחיד! - אלי
מה קורה שם בקרית ים? ממש הפכו לשיקגו, אלוהים ישמור!!! כל כך הרבה נרצחים תוך חודשיים?? איפה המשטרה? איפה העירייה?

5/12/2018    16:29

4: איך הוא מספיק דפוק להצית לו את הדלת - נהורי
הרי אם חס וחלילה היה קורה משהוא לילד (האחיין) איך הוא היה חי עם עצמו.
אנשים דפוקים בראש

5/12/2018    12:04

3: בקבוקבוק על הראש - ניר
מה יהיה עם כל האלימות

4/12/2018    13:44

2: תוקפת פעוטות - סיגל
איך אפשר? מאיפה הרוע??

3/12/2018    14:14

1: רוצחים פה אנשים כמו כלום - שוהם
מחסלים חשבונות ברחובות בלי מפריע

3/12/2018    12:58שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר