שנה עשרים ושש
גיליון מס' 307
אוקטובר 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
נהג אופנוע שנפגע בתאונת דרכים יפוצה ב-3.3 מיליון שקל
תאונת הדרכים הקשה בה היה מעורב, הותירה את הצעיר עם 74% נכות רפואיים ו-100% אובדן כושר עבודה. ועוד מבציר בית המשפט: צעיר דקר את 2 אחיו, תושבת הקריות הגישה תלונה על כך שננעלה בביתה ונאנסה, ירידה משמעותית בעבירות רכוש בקרית ביאליק, ועוד ועוד...
 


פיצויים לנהג האופנוע
צעיר בן 26 מקרית חיים, שנפגע באורח קשה בתאונת דרכים, שהותירה אותו עם 74% נכות רפואיים ו-100% אובדן כושר עבודה, יפוצה בסכום כספי של 3.3 מיליון שקלים, בגין הנזקים שנגרמו לו. תאונת הדרכים אירעה בחודש פברואר 2015, בעת שנהג על אופנוע. בתביעתו טען הצעיר, כי הוא כלל אינו זוכר את רגע התאונה, מכיוון שאיבד את הכרתו. הפצוע הובא לבית החולים רמב"ם, כשהוא מורדם ומונשם, ובבדיקות שעבר התברר, כי הוא סובל מפגיעות רב-מערכתיות המסכנות את חייו באופן מיידי, ובהן ניתוק הגולגולת מעמוד השדרה. בהליך מורכב במיוחד הצליחו הרופאים לחבר את הגולגולת בחזרה לגופו והוא נזקק לתקופת שיקום ארוכה, שכללה עשרות ניתוחים אורתופדיים ושיקומיים, כמו גם אישפוז ב"בית לווינשטיין". נוסף על פגיעותיו הגופניות, טופל הצעיר גם בפן הרגשי וערך פגישות עם עובדת סוציאלית ופסיכולוגית. עו"ד סיגל לביא אלבז, שליוותה את הצעיר בהליך המשפטי, יחד עם עו"ד אבי אמר, טענה בכתב התביעה, כי התובע היה אדם בריא, תוסס ומלא חיים, שהשתחרר מהשירות הצבאי כלוחם ב"צנחנים", ואף הקים עסק עצמאי מצליח, אלא שבעקבות התאונה, הפך לשבר כלי, תוך שהינו מתנייד על כיסא גלגלים וקביים, זקוק לסיוע בפעולות היומיום, סובל מכאבים עזים ואינו מסוגל לפרנס את עצמו. 

התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי בת"א נגד "הפול", התאגיד המנהל של המאגר לביטוחי רכב חובה, ובאחרונה נחתם הסכם פיצויים, במסגרתו יפוצה הצעיר על נזקיו.


ירידה בעבירות רכוש
באחרונה דיווחה משטרת ישראל לעיריית קרית ביאליק ולעומד בראשה, אלי דוקורסקי, על ירידה של 36 אחוזים בעבירות רכוש ברחבי העיר, לעומת השנה שקדמה לה. מהנתונים שהציגה המשטרה עולה, כי חלה ירידה של 44 אחוזים בהתפרצויות לכלי רכב, ירידה של 22 אחוז בהתפרצויות לדירות וירידה של 15 אחוז בהתפרצויות לבתי עסק. הנתון המרשים ביותר הינו ירידה של 68 אחוזים בשימוש ברכב ללא רשות. 

הנתונים מצביעים על הצלחתה של הפעלת חוק שמירה עירוני בקריה, הכולל הפעלת מערך שיטור עירוני, שמורכב משוטרי תחנת זבולון ופקחי הרשות, ופריסת מצלמות אבטחה ברחבי העיר, המעבירות מידע שוטף למוקד העירוני. בין השאר מבצע השיטור העירוני פעילות יזומה נגד התפרצויות ושוהים בלתי חוקיים, כמו גם מבצעי אכיפה בצמתים. ראש העיר, אלי דוקורסקי, הודה לשיטור העירוני ולמחלקת הפיקוח, על פעילותם הבלתי פוסקת להגברת הביטחון האישי ולמניעת העבריינות ברחבי העיר.


דקר את 2 אחיו

שיטור קהילתי ק.ביאליק: הגברת הביטחון האישי ומניעת עבריינות
צעיר בן 18 נעצר בחשד שדקר את שני אחיו ואיים לרצוח אותם, במהלך קטטה שפרצה ביניהם בביתם בקרית ביאליק. שוטרי תחנת זבולון, שהגיעו לדירה, עצרו את החשוד. במשטרה מעריכים, כי הצעיר לא אהב ששני אחיו מתערבים לו בחיים ומנסים למנוע ממנו מלהשתמש ולסחור בסמים. בחקירתו טען הצעיר, כי דווקא אחיו הם שתקפו אותו, וכי הוא בסך הכל ניסה להגן על עצמו. 
שופט בית משפט השלום בקריות, יוסי טורס, נעתר חלקית לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו של האח הצעיר ביומיים.


תקיפת פועל הניקיון
כתב אישום הוגש נגד פועל ניקיון מהקריות, העובד במשאית אשפה, לאחר שתקף את חברו לעבודה, אחרי שזה הפיל אותו מהמשאית במהלך קטטה שפרצה ביניהם. נהג המשאית, שהבחין בקטטה, הפריד בין השניים, אלא שהוא לא לקח בחשבון, שפועל הניקיון המותקף ימתין לשעת כושר כדי לנקום בחברו. בסוף היום, כאשר ביקש פועל הניקיון שתקף את חברו במשאית, להגיע לביתו, המתין לו הנאשם במקום מסתור, שם התנפל עליו וחבט בראשו עם מקל מעץ. בעקבות זאת נחבל פועל הניקיון המותקף ופונה לבית חולים. בבית המשפט הגיש נציג המשטרה בקשה לעצור את הנאשם עד תום ההליכים נגדו. סניגורו של הנאשם, עו"ד אלי סבן, טען כי פועל הניקיון המותקף הוא שהחל בתיגרה. השופטת איילת השחר ביטון פרלה, שלחה את הנאשם לקבל תסקיר משירות המבחן.


עובד העירייה חשוד בגניבה
עובד עיריית קרית ים, בשנות ה-40 לחייו, נעצר בחשד שפרץ למחסני העירייה וגנב משם רכוש. בבית המשפט ביקש נציג המשטרה, רס"מ דורון דינר, להאריך את מעצרו ב-5 ימים. סניגורו של החשוד, עו"ד פארס בריק מהסניגוריה הציבורית, טען כי בשל היותו עובד עירייה, לחשוד היתה גישה חופשית למחסן. שופט בית משפט השלום בקריות, זאיד פלאח, נעתר לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו של החשוד ב-4 ימים. השופט קבע, כי שוכנע שקיים חשד סביר, כי העובד ביצע את העבירה המיוחסת לו.


ננעלה ונאנסה בביתה

טורס: הארכת מעצר ביומיים
בתלונה שהגישה בתחנת זבולון, טוענת תושבת קרית ים, כי אחד ממכריה נעל אותה בביתה במשך 4 ימים ואנס אותה. בעקבות הגשת התלונה נעצר החשוד, שהכחיש מכל וכל את הטענות נגדו. בבית המשפט ביקש נציג המשטרה להאריך את מעצרו של החשוד ב-7 ימים. סניגורו, עו"ד עלי סולימאן מהסניגוריה הציבורית, טען כי מדובר בנרקומנית, שהגישה נגד מרשו תלונת שווא. השופטת לובנה שלאעטה חלאילה, קבעה כי המעשים המיוחסים לחשוד הינם חמורים מאוד, והאריכה את מעצרו ביומיים.


תוקף הקשישים
"תחביב" מסוכן היה לתושב הקריות, בן 29, נגדו הוגש כתב אישום, בגין תקיפת קשישים, שישבו על ספסל בקרית ים. מכתב האישום עולה, כי הצעיר ניגש לעבר הספסל, הטריד את הקשישים ללא כל סיבה ואף שלף לנגד עיניהם את איבר מינו. אחד הקשישים, בן 83, קם מהספסל ונעמד על רגליו בעזרת מקל הליכה, תוך שהפציר בחשוד, שיעזוב אותם לנפשם. בתגובה תקף הנאשם את הקשיש, חטף ממנו את מקל ההליכה ותקף באמצעותו את אחד הקשישים האחרים. בית המשפט שיחרר את הנאשם בתנאים מגבילים.


ירי קטלני במסעדה
פרקליטות המחוז - פלילי הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה, כתב אישום נגד מאור כהנא (קפקא), בן 23, ואריאל ורדיניאן, בן 28, תושבי קרית ביאליק, בגין רציחתו של מאור בן חיים בקרית ים. מעובדות כתב האישום שהוגש באמצעות עו"ד שלי זאב-ברזילי, עולה, כי השניים קשרו קשר לרצוח את בן חיים, ולשם כך הצטיידו באקדח. בתחילת אוגוסט השנה, בשעת ערב, הגיעו הנאשמים לכביש הסמוך למסעדת "חוף ימית" בקרית ים, שם ישב הנרצח עם שני חבריו. השניים הגיעו כשהם רכובים על אופנוע, כאשר ורדיניאן נוהג בו וכהנא יושב מאחור, כשהוא מצוייד באקדח שהיה טעון בכדורים. מכתב האישום עולה, כי כהנא ירד מהאופנוע והתקרב לעבר איזור השולחנות במסעדה, אז שלף את האקדח ופתח בריצה לכיוון השולחן אשר לידו עמדו בן חיים וחבריו. במהלך ניסיונו לברוח מהנאשם, מעד בן חיים ונפל ליד אחד השולחנות. בעודו עומד במרחק קצר של כ-2 מטרים ממנו, ירה כהנא לעבר בן חיים, לפחות 7 יריות, בכוונה לגרום למותו. חלק מהכדורים פגעו בראשו ובחלקי גוף נוספים של בן חיים, וגרמו למותו. לאחר הירי החל כהנא לרוץ לכיוון הכביש, שם המתין לו ורדיניאן על האופנוע, והשניים נמלטו בנסיעה מהירה. עוד עולה מכתב האישום, כי השניים נסעו לשמורת נחל נעמן, שם החנו את האופנוע בסמוך לסבך שיחים והסתתרו במקום. בסמוך לשעה 1:30 לפנות בוקר, נעצרו השניים במקום המסתור, לאחר שהעלימו את האקדח ואת החולצה שלבש כהנא במהלך הירי. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרם של הנאשמים עד תום ההליכים המשפטיים.
תגובות:
8: תראו מה הולך ברחובות ובכבישים - יהודה
מחסלים פה כל יום אנשים עם מטעני נפץ ומסכנים את כולנו ולמשטרה לא אכפת ולא עושה כלום (כי חלק עובדים באירגוני הפשע)

7/11/2018    16:01

7: אנשים נהרסים - אסתי
רק לקרוא את המקרים והבין שאנחנו חיים בעולם קשה ומתיש

7/11/2018    11:58

6: עובדים בזבל ונלחמים מלוכלך - ברוך המחסל
איזה חסר ביצים זה לארוב לבנאדם ולתת לו מקל בראש מאחור
ממש גבר

6/11/2018    13:03

5: מאור כהנא ואריאל ורדיניאן - אשפה
תפרסמו תמונות של 2 החלאות האלא

25/10/2018    15:19

4: חולה נפש תוקף קשישים - צחי
לא להאמין איזה שטויות עושים צעירים כדי להעביר את הזמן

25/10/2018    13:36

3: נעל אותה 4 ימים בבית - סביון
לא נשמע לי כל כך אמין
במיוחד אם היא נרקומנית
אז אין בה אמונה בשום מילה

25/10/2018    13:23

2: נחמת עניים - גולן
גם ה-3.3 מיליון שקלים שהוא מקבל פיצויים
לא שווים את הבריאות והפגיעה שנגרם לצעיר
זה אפילו לא מכסה עוגמת נפש

25/10/2018    12:46

1: דקירות בין אחים - שירן
זה עוד סימן בדרך להתפוררות החברה בישראל

24/10/2018    14:28שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר