שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 303
יוני 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
21 חודשי מאסר לרכז מודיעין בגין עבירות שוחד וקבלת דבר במירמה
הנאשם נהג למסור לגורמים שונים מידע משטרתי, שהיה ידוע לו מתוקף תפקידו, בתמורה לקבלת שוחד כספי ומיני. ועוד מבית המשפט: כתב אישום נגד גבר שאנס צעירה, תושבת הקריות שסחרה בסמים, נהגה לקחת איתה את התינוקת שלה, תושב קרית מוצקין נעצר בחשד שכלא את אישתו בביתם במשך 6 שנים, ועוד ועוד...
 


מאסר לקצין המודיעין

ליפשיץ: מסירת מידע משטרתי
עונש של 21 חודשי מאסר בפועל נגזר ע"י בית המשפט המחוזי בחיפה, על רכז המודיעין לשעבר במשטרת זבולון, אהרון קדוש, שהורשע עפ"י הודאתו ובמסגרת הסדר טיעון, בעבירות שוחד, הפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט, קבלת דבר במירמה והפרת סודיות. הנאשם הורשע בכך, שמסר מידע משטרתי, שהיה ידוע לו מתוקף תפקידו, לגורמים אשר איתם היה בקשר, בתמורה לקבלת שוחד כספי ומיני. בין השאר הציג קצין המשטרה בפני מקורביו מצג שווא, לפיו הוא יכול לוודא, שלא תתבצע אכיפה משטרתית אקטיבית בעסקיהם, ובמידת הצורך ידווח להם לקראת פעילות משטרתית מסוג זה. 

במסגרת מעשיו קיבל הנאשם כ-25,000 שקל, בין השנים 2014-2011, מאדם שפעל בתחום בתי הבושת, ובתמורה קיבל שירותי מין מנשים שעבדו בתחום זה, תוך שהוא מציג מצג שווא, לפיו יוכל להעניק להם "שקט תעשייתי" ו"חסינות". דברים דומים הבטיח לאדם נוסף, שעסק בתחום ההימורים, תמורת 9,000 שקלים. 

בגזר הדין קבע השופט יחיאל ליפשיץ, כי מעשיו של הנאשם הינם חמורים ומכוערים, וכי לא מדובר במעידה חד-פעמית או מקרית, אלא כזו שהיתה ממושכת וכללה מעשים רבים, תוך שהיתה מכוונת נגד אנשים רבים.


אנס את הטרמפיסטית
כתב אישום הוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה, נגד צעיר בן 21, תושב אחד הכפרים באיזור, בגין אונס אכזרי של צעירה, אותה העלה לרכבו בקרית אתא. מכתב האישום עולה, כי באחד הלילות בילו המתלוננת וחברתה במסעדה בקריות, וסמוך לשעה 2:00 לפנות בוקר, יצאה המתלוננת אל מחוץ למסעדה והתיישבה על מדרכה. כעבור דקות ספורות הגיע הנאשם למקום ברכבו ושוחח עם הצעירה, אשר ביניהם לא היתה היכרות מוקדמת. מכתב האישום עולה, כי הצעיר הציע לה טרמפ, אלא שהיא סירבה בתחילה והוא עזב את המקום. בהמשך, סמוך לשעה 3:00, חזר הנאשם שוב לאותו המקום, תוך שהציע למתלוננת ולחברתה הסעה לחיפה, כאשר הפעם היא נענתה בחיוב. לאחר שהנאשם הגיע לשכונה בה מתגוררות השתיים, ירדה חברתה של המתלוננת מהרכב, אלא שאז סירב הנאשם שגם היא תרד, והחל בנסיעה מהירה בניגוד לרצונה. כעבור דקות ספורות הגיע הנאשם לאיזור שומם הסמוך למפעל "נשר", שם תקף את המתלוננת, היכה אותה בחוזקה וחנק אותה, במטרה למנוע ממנה להתנגד למעשיו ולברוח. לאחר מכן גרר אותה למקום סמוך, שם אנס אותה וביצע בה מעשה סדום. לאחר מכן לקח בכוח את חפציה, כולל הטלפון הנייד, ונמלט מהמקום, תוך שהשאיר אותה חבולה. הפרקליטות ביקשה מבית המשפט להורות על מעצרו עד תום ההליכים.


מנעולן תחמן

טורס: שיחרור הגבר ממעצר
נוכל יצירתי ומקורי במיוחד נעצר ע"י המשטרה, לאחר שחיבל  עפ"י החשד במנעולי דלתות הכניסה של דירות ברחבי הקריות, ועם סיום ה"עבודה", השאיר כרטיס ביקור מגנטי של מנעולן. הגבר, תושב הקריות, בן 53, מנעולן במקצועו, נעצר בתום חקירה סמויה. עפ"י החשד, המנעולן התחמן נהג לשפוך דבק מהיר אל תוך צילינדר המנעול של דלתות הכניסה של בתים ברחבי הקריות, ולאחר שגרם להן נזק, היה משאיר על הדלתות כרטיס ביקור מגנטי עם מספר הטלפון שלו, בו הוצג כמנעולן מקצועי. החקירה נוהלה ע"י יחידת החקירות בתחנת זבולון, בשילוב יחידת השיטור העירוני בקרית ים והשיטור הקהילתי בעיר, שהביאה בסופו של דבר למעצרו של החשוד. 

"כלא ביתי" לאישה
סיפור קשה ויוצא דופן נחשף בבית משפט השלום בקריות, במסגרתו נעצר תושב קרית מוצקין, בן 64, בחשד שכלא את אישתו בביתם, במשך 6 שנים. בין השאר מנע ממנה הבעל, כך לטענת המשטרה, להתקלח, לאכול ולקבל טיפול רפואי. כמו כן חשוד הגבר, כי תקף את אישתו ואיים עליה. נציג המשטרה, רנ"ג שמעון תורג'מן, טען כי עפ"י החשד מדובר בהתעללות רבת שנים, וכי דירתם של בני הזוג נמצאה כשהיא במצב תברואתי ירוד, והאישה נמצאה כשהיא במצב מוזנח וקשה.
סניגורו של הבעל, עו"ד רועי קרן, הכחיש את החשדות המיוחסים לו, וטען שבשום מקום לא כתוב, שהבעל מחוייב לפרנס את אישתו, לנקות את הבית ולדאוג לה לכל דבר. עו"ד קרן אף הדגיש, כי מדובר באישה עצמאית וצלולה בדעתה ולא באדם חסר ישע, וכי היא זו שבחרה לא להתקלח ולא לצאת מביתה במשך שנים. 
השופט יוסי טורס שיחרר את הגבר ממעצר, תוך שהדגיש, כי התרשם מכך שבני הזוג זקוקים הרבה יותר לעזרה משירותי הרווחה, מאשר לעזרה מהמשטרה. עוד קבע השופט, כי גם אם מדובר בהתעללות נפשית של הגבר כלפיי אישתו, הרי שבחומר החקירה אין ראיות לגביי תקיפה, איומים או כליאת שווא, וגם האישה עצמה הודתה, שבעלה אינו נוהג כלפיה באלימות. הבעל שוחרר בערבות של 10,000 שקלים, תוך שנאסר עליו ליצור קשר עם אישתו במשך שבועיים.


ירידה בעבירות רכוש
מנתונים שהוצגו באחרונה ע"י מפקד תחנת זבולון, נצ"מ קובי קרני, עולה, כי נרשמה ירידה בעבירות שונות בתחומי התחנה, ברבעון הראשון של שנת 2018, בהשוואה לרבעון הקודם. בין השאר נרשמה ירידה של 24% בעבירות רכוש ברחבי הקריות, זאת לאחר שבשנה שעברה סבלו הקריות מתופעה בולטת של פריצות לדירות ולכלי רכב. נצ"מ קרני הדגיש, כי באיזורים המועדים לפורענות, בעיקר בשעות הלילה, כמו חופי ים ופארקים ציבוריים, ישנה פריסה רחבה וממוקדת של שוטרים, ובמיוחד שוטרי סיור, בילוש, תנועה ונוער, שתפקידם להביא למניעת שתיית אלכוהול במקומות ציבוריים, כמו גם מניעת עבירות אלימות וביריונות.


מכר סמים לשוטרת

קרני:  ירידה חדה בעבירות
צעיר בן 20 מקרית חיים, נעצר לאחר שעפ"י החשד, מכר סמים לשוטרת סמויה באחד החופים שבקרית ים. בבית המשפט ביקש נציג המשטרה, רנ"ג שמעון תורג'מן, להאריך את מעצרו ב-5 ימים. סניגורו של החשוד, עו"ד אביעד חיים, ביקש את רחמיו של בית המשפט, וטען כי מדובר בבחור צעיר שניסה את מזלו עם עלמת חן יפת מראה. כמו כן הדגיש עורך הדין המלומד, כי הצעיר הינו ללא עבר פלילי. השופטת סימי פלג-קימלוב, קיבלה את בקשת הסניגור ושיחררה את הצעיר בערבות.


מעשים מגונים בקטינים
תושב קרית ביאליק, בן 35, נעצר בחשד לביצוע מעשים מגונים במספר קטינים בעירו. עפ"י החשד הגיע הגבר למגרש משחקים בקריה, באחת השבתות האחרונות, והחל לגעת לילדים במקומות אינטימיים בגופם. אחת האימהות אף התלוננה במשטרה, כי החשוד ניסה להכניס את בנה אל תא המטען של רכבו. האם הזעיקה את המשטרה, שעצרה את החשוד. בית משפט השלום בקריות האריך את מעצרו במספר ימים.


סחר בסמים עם התינוקת
בתום חקירה סמויה עצרו בלשי תחנת זבולון תושבת הקריות, כבת 40, בחשד שסחרה בסמים באמצעות אפליקציה סלולרית, ובחיפוש שנעשה בביתה, נתפס סם במשקל המוגדר כסחר בסמים. עפ"י החשד, יצרה האישה קשר עם לקוחות באמצעות האפליקציה המיוחדת, דרכה תיאמה מפגשים עם לקוחות למכירת הסם בפתח ביתה, ובמקרים אחרים הגיעה בעצמה אל בית הלקוח. בלשי היחידה התחקו אחר תנועותיה של החשודה לאורך תקופה ארוכה, בעת שביצעה את סחר הסמים, כאשר בתה התינוקת היתה איתה ברכב. מעצרה של החשודה הוארך בבית משפט השלום בקריות והתינוקת הועברה לידי האב.
תגובות:
12: פרסמו את השם והתמונה של הפדופיל - יפעת
כדי שכולנו נדע להיזהר מהחרא הזה

7/6/2018    15:53

11: כלא את אישתו במשך 6 שנים - חדד
איך היא לא הצליחה לברוח
משהו מוזר מאוד

7/6/2018    15:31

10: למה השופטים ממהרים לשחרר ממעצר - יונה
תנהגו ביד קשה, במיוחד עם עבריינים חוזרים. הגיע הזמן להחזיר הרתעה למערכת המשפט

7/6/2018    15:11

9: איך הם אוהבים להטפל לאזרחים תמימים - שלומי
המשטרה הזאת יודעת רק לחפש את האזרחים התמימים שמועדים בלי כוונה בדברים הקטנים וחסרי המשמעות
אבל לטפל בעבריינים ומשפחות פשע? זה לא
למה זה מסוכן ולא משתלם
אבל צריך למלא דו"חות על משהו
אז נטפלים לאזרח הקטן והמסכן

6/6/2018    16:24

8: עדיף לא לצאת מהבית - כנרת
איזה אנשים יש בחוץ
עולם משוגע ואלים

6/6/2018    14:28

7: ירידה בעבירות רכוש - יוני
כותרת יפה
ספרו את זה לאלה שפרצו להם לבית
והמשטרה חוקרת בכאילו

6/6/2018    13:36

6: איכס פדופיל - מור
הורים אל תשאירו את הילדים לבד

6/6/2018    12:22

5: טלגראס - בני
אחלה דרך להעביר סמים
כנראה שהיא לא נזהרה מספיק

6/6/2018    12:10

4: מה זו השטות הזאת??!! - קובי
ניראה שהשוטרת פיתתה את הבחור הצעיר למכור לה סמים, והוא בסה"כ רצה להתחיל איתה ולהרשים אותה.
משטרת ישראל, נו באמת, זאת לא חוכמה. אפשר ככה להפליל חצי מדינה. לכו תתפסו את הפושעים האמיתיים.
חבורת ליצנים

6/6/2018    11:01

3: מנעולן חרא - סאב
כמו שיש את הפנצ'ריות ליד בנייני משרדים, אז הבעלים שולח את העובד לפנצ'ר כמה רכבים שיהיה עבודה, הרי למי ילכו עם הפנצ'ר?

5/6/2018    15:40

2: אנס מגעיל - יניב
אגב, "בן 21 תושב אחד הכפרים באיזור", זה דרך מאוד ארוכה לומר "ערבי".
לא צריך להסתיר, מדובר בערבי, ומה לעשות שרוב המקרים האלה מבוצעים על ידי ערבים

5/6/2018    15:22

1: אהרון קדוש, דפק קופה וקופאית - דבוש
שהזין עומד השכל בתחת
סופו של כל חרמן לתלייה

5/6/2018    15:17שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר