שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 302
מאי 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
שוחרר הגימלאי מקרית מוצקין שנעצר בחשד לרצח אישתו
הבעל, כבן 70, נמצא דקור בסמוך לגופת אישתו. במשטרה העריכו, כי הרג אותה וניסה להתאבד, בשל מחלות מהן סבלו, אלא שבחקירתו טען, כי האישה התאבדה. ועוד מבית המשפט: שנת מאסר למתאמן בחדר כושר, שתקף מתאמן אחר, בקבוק תבערה הושלך לעבר פיצוציה, תושב הקריות נעצר בחשד ששרף את רכב שכנו, בעל שיסף את גרונה של אישתו, ועוד ועוד...
 


מוות טראגי בקריה
מקרה קשה וטראגי התרחש בשכונת יוקרה בקרית מוצקין, לאחר שגופתה של אישה כבת 70, שבמשך שנים רבות עבדה כמורה בבית ספר בקריה, נמצאה בדירתה, ולצידה נמצא בעלה, כשהוא פצוע באורח קשה. שני בני הזוג, שהיו חולים, השאירו אחריהם מכתבים, בהם צויין, כי החליטו לשים קץ לחייהם בהחלטה משותפת ומתואמת. במשטרה העריכו, כי הבעל, גימלאי של חברת "צים", הרג את אישתו בדקירות סכין, כדי לשים קץ למחלתה הקשה, ולאחר מכן ניסה להתאבד. הבעל, שאושפז בבית חולים ויצא מכלל סכנה, טען בחקירתו, כי אישתו היא שדקרה את עצמה למוות באמצעות סכין, ולאחר מכן דקר את עצמו באותה סכין.   
עורכי הדין תמי אולמן, שאדי סרוג'י ויעקב שמולביץ', המייצגים את הבעל, טענו כי מדובר בטרגדיה קשה, וכי בני הזוג בחרו לשים קץ לחייהם בשל מצבם הבריאותי וכדי שלא להיות לנטל על משפחתם. בנם של השניים אמר בדיון בהארכת המעצר, כי מצבו הפיזי והנפשי של אביו קשה מאוד, וכי המשפחה תומכת בו ומנסה לסייע לו נפשית. המשטרה שלחה את גופת האישה לבדיקה פתולוגית, ולאחר שלא הצליחה לסתור את טענת הבעל, כי דקרה את עצמה למוות, הוא שוחרר בערבות ע"י השופט יוסי טורס.


בקבוק תבערה לפיצוציה

לאופר: הארכת מעצר ביומיים
כשעה וחצי לאחר שבעל פיצוציה ברחוב דגניה בקרית חיים, העיר לו על כך, שתפס אותו "על חם", כשהוא מנסה לגנוב מוצרים, חזר תושב הקריות לבית העסק, וזרק לעברו בקבוק תבערה, שגרם לשריפת הפיצוציה. באורח נס, לא היו פגיעות בנפש, אם כי לעסק נגרם נזק כבד. עוד באותו הלילה נעצר החשוד בביתו, ובחקירתו הכחיש את החשדות המיוחסים לו. בבית המשפט טען נציג המשטרה, כי מדובר באירוע חמור ביותר, שצולם באמצעות מצלמות האבטחה. כמו כן הדגיש נציג המשטרה, כי לחשוד עבר פלילי עשיר, עם הרשעות ומאסרים על תנאי. השופט מוחמד עלי, האריך במספר ימים את מעצרו של החשוד, תוך שקבע, כי יש סבירות גבוהה שביצע את המעשה.


גנבו קלנועית מנכה
לא ברור לאיזה שפל המדרגה היתה מסוגלת חבורת צעירים להידרדר, לאחר שגנבה קלנועית מתושב קרית מוצקין, שהינו נכה 100 אחוז, הזקוק לכלי הרכב כאוויר לנשימה, כדי להתנייד. הגבר, בן 47, נשוי ואב ל-4 ילדים, הגיש תלונה במשטרת זבולון, אליה צירף סרטון ממצלמת האבטחה, בה נראים הצעירים, כשהם גונבים את הקלנועית מחדר המדרגות שבבניין. הנכה טען, כי עבר שני אירועים מוחיים, שלאחריהם נשאר משותק ברגלו, וכי הקלנועית, לה לא היה ביטוח, עלתה לו כ-30,000 שקל, סכום שאין לו כעת כדי לקנות חדשה במקומה. מהמשטרה נמסר, כי הם אינם נוהגים למסור מידע מחקירות מתנהלות, ואין בכך כדי לאשר או להכחיש את עצם קיומן.


שידול קטינה לסמים

קנטור: שיחרור החשוד בערבות
תושב קרית ים, כבן 50, נעצר בחשד ששידל קטינה לסמים. הכל החל כאשר המשטרה פשטה על מעבדת הידרו שהוקמה בבית פרטי ברחוב סטרומה שבקריה, בה נתפסו 30 שתילים וציוד ששימש עפ"י החשד לגידולם. בעת הפשיטה שהתה בדירה קטינה בת 17, שעפ"י חשד המשטרה, שודלה ע"י החשוד לשימוש בסמים. השופטת רמה לאופר חסון, האריכה את מעצרו ביומיים.


הצתה בעקבות סיכסוך
סיכסוכים על מקום חנייה גורמים מדי פעם לעימותים חריפים, המסתיימים בפגיעות רכוש וגוף. כך אירע במקרה של תושב קרית אתא, בן 49, שנעצר בחשד להצתת הרכב של שכנו, על רקע סיכסוך ישן על מקום החנייה. החשוד הובא לבית המשפט, ובמהלך הדיון ביקשה נציגת המשטרה, רס"ר אגמית דהן, להאריך את מעצרו ב-7 ימים. סניגורו של החשוד, עו"ד רועי קרן, דרש לשחררו ללא תנאי, תוך שטען, כי במהלך כל הלילה, בו אירעה הצתת הרכב, הוא נם את שנתו במיטתו לצד אישתו, וכי למשטרה אין כלל ראיות נגדו. השופטת אורית קנטור, נענתה לבקשת עורך הדין, תוך שהדגישה, כי לא שוכנעה שהחשוד ביצע את המעשה, והוסיפה, כי על המשטרה היה לבצע פעולות חקירה בטרם המעצר. השופטת הורתה לשחרר בערבות את החשוד, ואסרה עליו ליצור קשר עם השכן למשך 14 יום.


שנת מאסר לתוקף

עו"ד קרן: לחשוד היה אליבי
שנת מאסר בפועל נגזרה על תושב הקריות, שתקף מתאמן בחדר כושר בקרית מוצקין. על בניו של הנאשם, שהשתתפו בתקיפה, נגזרו עבודות שירות. במהלך אימון בחדר הכושר, החל ויכוח בין הנאשם לאדם אחר, על רקע השאלה באיזה ערוץ טלוויזיה לצפות. כעבור כחצי שעה, הגיעו בניו של הנאשם, ויחד עם אביהם ועם אדם נוסף, תקפו את הגבר במכות אגרוף ובבעיטות, תוך שגרמו לו לשברים בפניו.

התביעה ביקשה לגזור על האב 5 שנות מאסר בפועל ועל בניו 3 שנות מאסר כל אחד, תוך דרישה לקבלת פיצוי כספי הולם. שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, דניאל פיש, גזר על האב שנת מאסר בפועל, ועל בניו נגזרו 6 חודשי עבודות שירות. כמו כן קבע השופט, כי האב וילדיו יפצו את הגבר המותקף בסכום של 15,000 שקל כל אחד. בגזר הדין הדגיש השופט, כי לאב עבר עשיר בעבירות אלימות, ואילו בניו אנשים נורמטיביים, שהיו לוחמים בשירותם הצבאי, וללא עבר פלילי, כאשר עונש כבד מדי עלול להוות כתם על עתידם.

לאחר מתן גזר הדין טען הגבר המותקף, כי מדובר בעונש קל מאוד המבזה את שמו של בית המשפט, וכי הנאשמים הורשעו בעבירות של חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ובאיומים, שהעונש המירבי בגינן הינו 14 שנות מאסר. כמו כן טען, כי הנאשמים לא הביעו חרטה על מעשיהם ולא הסכימו לחשוף את זהות הגבר הנוסף.


פיצוי על זכוכית בסלט
בתביעה שהגיש נגד אחת המסעדות בקריות, טען תושב קרית מוצקין, כי בעת שאכל סלט במסעדה, נגס לפתע בחתיכת זכוכית, שהיתה בתוך הסלט. לטענת הסועד, בעקבות זאת נשברה אחת משיניו והוא ננשך בלשונו. כמו כן הדגיש הסועד בכתב התביעה, כי המסעדה התרשלה בכך שלא פיקחה על מוצרי המזון, ובכך סיכנה את שלומם של הסועדים. המסעדה דחתה את הטענות, תוך שהדגישה, כי הסועד ניפח מאוד את המקרה והגזים בהערכת הנזקים. שופט בית משפט השלום בקריות, מוחמד עלי, התרשם מכך שלסועד נגרמו נזקים רבים, והורה למסעדה לפצותו בסכום של 11,500 שקל.


שיסף את גרון אישתו
14 חודשי מאסר בפועל נגזרו על תושב קרית ים, בשנות ה-40 לחייו, שתקף את אישתו ושיסף את גרונה. לטענת האישה, בעלה עשה זאת לאחר שחשד בה, שהיא בוגדת בו. למרות המעשה החמור, בבית המשפט הודיעה האישה, כי היא סולחת לו, ושבכוונתה לחכות לו עד שישתחרר מהכלא.

במקרה אחר נעצרה תושבת הקריות, בת 26, בחשד שתקפה את בעלה וגרמה לו לחבלות. כמו כן חשודה האישה, כי ימים ספורים לפני כן, איימה עליו באמצעות סכין. הבעל פונה באמבולנס לבית החולים רמב"ם, והאישה נעצרה והובאה לבית המשפט. נציג המשטרה ביקשה להאריך את מעצרה ב-6 ימים, ואילו סניגורה, עו"ד רומן קלוגרמן, ביקש לשחררה, בטענה ששני בני הזוג היו שיכורים, וכי גם היא עצמה נפצעה. השופט קיבל את בקשתו של עורך הדין ושיחרר את החשודה למעצר בית של 4 ימים אצל סבה, בערבות של 10,000 שקל. כמו כן, נאסר על האישה ליצור קשר עם בעלה, בימים בהם היה עליה לשהות במעצר בית.
תגובות:
8: הזוי - רמי
עד עכשיו לא ברור לי מה קרה עם זוג המבוגרים
רצח וניסיון התאבדות?
אבל למה?

1/5/2018    16:14

7: גם בחדר כושר הולכים מכות? - נדיה
מסתבר שאי אפשר לצאת מהבית בלי שיהיה סיכוי שאיזה ערס יקפוץ עליך

1/5/2018    15:21

6: 11,500 ש"ח על זכוכית בסלט - חחחח
מהיום אני שובר כוס בכל סלט שאני מזמין במסעדה

1/5/2018    14:14

5: הרס לילדה את החיים - עודד
דירדר אותה לסמים החסר בושה
היא כולה בת 17 לא חראם?

1/5/2018    12:18

4: רועי קרן מספר 1 - אחד שמכיר


1/5/2018    05:51

3: לגנוב קלנועית מנכה - אילן
עד שכבר חשבתי שאי אפשר לרדד יותר נמוך, מגיעה חבורת צעירים מטומטמים וגונבים את הקלנועית של אדם נכה. אשכרה גונבים לא את הרגליים. פשוט אין לתאר

30/4/2018    16:06

2: "שכונת יוקרה בקרית מוצקין" - צוף
חברים, זה לא כזה יוקרה, זה כולה נווה גנים

30/4/2018    15:50

1: כואב הלב - גיא מקרית מוצקין
אני מכיר היטב את האשה שגופתה נמצאה בקרית מוצקין. היא היתה מורה שלי בבית הספר היסודי. אשה מקסימה ואשת חינוך נהדרת, שמעולם לא עשתה רע לאף אחד. סיפור כואב ועצוב

30/4/2018    15:50שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר