שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 300
מרץ 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
המשטרה חשפה 115 דירות ומבנים ששימשו לגידול מריחואנה
מרבית המעבדות שנחשפו היו ממוקמות בדירות שכורות בקריות ובסביבתה. ועוד מבציר בית המשפט: שני תושבי הקריות שרפו את משרדה של עורכת דין, מאסר בפועל לקצין משטרה שקיבל שוחד, תושב קרית אתא, שאנס קטינה בבלגיה, לא יישב בכלא, ועוד ועוד...

 


מריחואנה בלי הפסקה
במהלך השנה האחרונה חשפה המשטרה לא פחות מ-115 דירות ומבנים בקריות ובסביבתן, ששימשו לגידול סם מסוג מריחואנה בשיטת ההידרו. בחלק גדול מהמקרים היתה השקעה כספית של עשרות אלפי שקלים, שכללה רכישת ציוד מיוחד, בניית חדרים מותאמים, איטום הדירות והתמחות בגידול הצמחים. במשטרה העריכו, כי כל גרם מריחואנה שווק בסכום של 120-100 שקלים, והוסיפו כי מרבית המעבדות ממוקמות בדירות שכורות, ללא ידיעתו של בעל הבית, ובאחד המקרים אף התגלתה מעבדת הידרו בתוך דירה, בה התגוררו זוג הורים ו-6 ילדים קטנים.


הוצת משרד עו"ד

נווה: שיחרור החשודים בערבות
שני תושבי הקריות נעצרו בחשד ששרפו את משרדה של עורכת דין מהקריות, האמונה על תיקי הוצאה לפועל של חייבים. המשטרה עצרה בעל חוב מקרית אתא, ששכר את שירותיה של עורכת הדין, ממנה ככל הנראה לא היה מרוצה. במשטרה חושדים, כי בעל החוב שלח אדם אחר, תושב קרית ים, לשרוף את משרדה של עורכת הדין.

סניגורו של בעל החוב, עו"ד תומר נווה, טען בבית המשפט, כי למרשו היה אליבי מוצק, וכי בעת ההצתה הוא שהה במקום אחר. מעצרם של שני החשודים הוארך ב-5 ימים, ובהמשך הם שוחררו בערבות של 10,000 שקל כל אחד ונאסר עליהם ליצור קשר עם עורכת הדין במשך 45 יום.


עונש קל לאנס
בית המשפט המחוזי בחיפה, גזר עונש קל במיוחד של 6 חודשי עבודות שירות, על נאשם שהורשע בעבירות אינוס, מעשה סדום ובעילה אסורה בהסכמה, אותן ביצע בשתי קטינות מתחת לגיל 14, שהכיר באמצעות הפייסבוק. בבית המשפט הודה הנאשם במעשים המיוחסים לו, תוך שהתנצל על הסבל שגרם לשתי הילדות. בדבריו הדגיש הנאשם את השינוי שחל בו בעקבות ההליך הטיפולי שהוא עובר וביקש את רחמיו של בית המשפט. סניגורו, עו"ד רונן חליוה, ביקש מהשופטים לסטות מהענישה המקובלת במקרים מסוג זה, הכוללת מאסר בפועל, מטעמי שיקום וטיפול. השופטים דיאנה סלע, אבי לוי וערן קוטון, הדגישו כי מצבו של הנאשם משווע להמשך הטיפול, וגזרו עליו עונש קל של 6 חודשי עבודות שירות ותשלום פיצוי כספי ל-2 הקטינות.


איים על החברה לשעבר

טנוס: הארכת מעצר ביממה
כתב אישום הוגש נגד תושב הקריות, בן 47, שתקף באורח קשה את חברתו לשעבר, לאחר שהחליטה להיפרד ממנו. מכתב האישום עולה, כי באחד הלילות הגיע הגבר לבית האישה, בסביבות 4:00 לפנות בוקר, תקף אותה, סטר לה, ירק בפניה ואיים עליה שישרוף את ביתה. האישה הצליחה לחמוק מהבית לדירת שכנתה, שם הזמינה את המשטרה. התובעת המשטרתית, פקד שירלי טוביה, טענה כי לנאשם הרשעות קודמות בגין עבירות אלימות כלפי בת הזוג, וכי הוא אף ריצה עונש מאסר בפועל. בית המשפט האריך את מעצרו במספר ימים.
במקרה אחר נעצר תושב קרית חיים, בן 32, בחשד שתקף את בת זוגו לשעבר, תוך שהגיע למקום עבודתה ואיים עליה, שיפיץ תמונות עירום שלה. השופטת ג'ני טנוס, האריכה את מעצרו ביממה, ולאחר מכן הוא שוחרר בערבות בסך 5,000 שקל, תוך שנאסר עליו ליצור קשר עם האישה.


שירותי מין בגיל 50
משטרת ישראל עיכבה לחקירה תושבת האיזור בשנות ה-50 לחייה, בחשד למתן שירותי מין בתוך דירה בבניין מגורים ברח' דרך עכו שבקרית מוצקין. מהמשטרה נמסר, כי הם פשטו על הדירה, בה תפסו ממצאים המחזקים את החשדות לפיהם סיפקה האישה שירותי מין. החשודה הועברה לחקירה בתחנת זבולון.


בוטלה הרשעת המורה
בהחלטה נדירה ביטל בית משפט השלום בקריות, את הרשעתו של תושב הקריות בן 54, שהינו מורה במשרד התחבורה, אשר הקים מעבדת הידרו לגידול סמים בביתו. הנאשם הודה במיוחס לו, אך שירות המבחן המליץ לבית המשפט שלא להרשיע אותו, כדי לא להרוס את חייו. התובע המשטרתי, פקד קובי לוי, ביקש שלא לקבל את המלצות שירות המבחן, תוך שהדגיש, כי לעבירה חייב להיות מחיר כלכלי. בא כוחו של הנאשם, עו"ד יעד נווה, טען כי מרשו פנה לסם בשל כאבי תופת מהם הינו סובל, וכי פעל מתוך מצוקה קשה.

השופטת סימי פלג-קמילוב, ביטלה את הרשעת המורה, תוך שקבעה, כי מדובר במקרה יוצא דופן של אדם, שמעולם לא הסתבך בפלילים וניהל חיים נורמטיביים עד שחלה לפני כשנתיים.


קצין התנועה נשלח למאסר

חלאילה: דחיית התביעה הבלגית
בית המשפט המחוזי בחיפה, גזר על רפ"ק רוני משיח, קצין במשטרת התנועה, תושב האיזור, עונש מאסר של שנתיים בפועל ותשלום קנס בסך 50,000 שקל. מכתב האישום שהוגש נגדו עולה, כי רפ"ק משיח, שירת כמפקד יחידה במשטרת התנועה וקיים מערכת יחסים המבוססת על שוחד, במסגרתה נהג להחזיר את רישיונם של נהגים שביצעו עבירות תנועה, בתמורה לטובות הנאה שהעניקו לו. בין השאר קיבל משיח, מתנות רבות ובהן טובות הנאה בשווי כספי של אלפי שקלים, שכללו תשלום עבור רכישת רהיטים, נעלי ספורט, בגדים וארוחות. בתמורה למתנות ולטובות ההנאה, היה הנאשם מקל בהליכים נגד עברייני תנועה, נמנע מלפסול רישיונות נהיגה, ובמקרים רבים אף זייף מסמכים של שימוע שערך לכאורה לנהגים. כמו כן, הוא פנה לשוטרים ולקצינים ביחידתו ופעל מולם כדי להקל בהליכים כלפי נהגים חשודים. על אחד מנותני השוחד נגזרה שנת מאסר בפועל, ועל נותן שוחד נוסף נגזרו 8 חודשי מאסר.


שוחד תמורת סמים
קצין שב"ס (שירות בתי הסוהר), תושב הקריות, נעצר בחשד לקבלת שוחד מאסירים, תמורת הכנסת סמים לכלא. בא כוחו של החשוד, עו"ד תומר נווה, טען כי מרשו מכחיש את המעשים המיוחסים לו, והוסיף כי מדובר בקצין מצטיין, אשר נמצא בתקופה אפלה בחייו והתמכר להימורים. בית המשפט האריך את מעצרו של הקצין ב-4 ימים, ובהמשך שיחררו בערבות למעצר בית.


האנס לא ישלם פיצויים
תושב קרית אתא, שהורשע באונס נערה בת 16 בבלגיה, ונגזר עליו עונש מאסר בפועל ומתן פיצויים לנאנסת, שלא בפניו, לא יצטרך כלל לשבת בכלא ולשלם את הפיצויים.

הסיפור המוזר הזה החל כאשר הנאשם הורשע ע"י בית משפט בבלגיה, שלא בפניו ולאחר שכבר חזר לישראל, באונס קטינה בעיר אנטוורפן, וגזר עליו עונש מאסר של 37 חודשים בפועל ותשלום פיצויים לנאנסת בסך 19,330 אירו. מכיוון שהנאשם לא שילם את הפיצויים, פנתה משפחתה של הקטינה לחברת הביטוח הבלגית, בה היא מבוטחת בביטוח חדלות פירעון, שנאלצה לשלם לה את הפיצויים שנפסקו. במקביל החלה חברת הביטוח לחפש את הנאשם, במטרה שיחזיר לה את הכסף, והגישה נגדו תביעה לבית משפט השלום בקריות, בבקשה לאכוף את פסק הדין של בית המשפט הבלגי.

סניגוריו של הנאשם באונס טענו, כי פסק הדין בבלגיה מנוגד לדין הישראלי, וכי בישראל לא ניתן לגזור על נאשם עונש מאסר שלא בפניו ולא ניתן לפתוח בהליך פלילי, כאשר הנאשם לא נמצא בדיון. הנאשם עצמו טען, כי הגיע לבלגיה עם שלושה חברים לתקופה קצרה, כדי לעבוד בקניונים, וכאשר הדבר לא יצא אל הפועל, חזר לישראל. כמו כן הוסיף, כי במשך 5 שנים הוא כלל לא ידע, שמתנהל נגדו הליך פלילי בבלגיה ושהוא מבוקש ע"י הרשויות.

השופטת לובנה שלאעטה-חלאילה, דחתה את התביעה שהוגשה נגד הנאשם, תוך שקבעה, כי חברת הביטוח אינה מהווה צד בהליכים הפליליים שהתקיימו בבלגיה.
תגובות:
12: רשע וטוב לו - רון
לפי מגילת אסתר סוף המן לתלייה
אבל בחיים האמיתיים מרדכי אוכל את כל החרא

1/3/2018    15:51

11: חייבים לגליזצייה - ללא שם
המקרה של המורה הוא אחד מיתוך אלפים שלא מתפרסמים

1/3/2018    15:31

10: עם כל הרצון הטוב - דותן
מדובר באדם ששכב עם בנות מתחת לגיל 14
גם אם נראה לכם שהוא טעה והוא השתנה לגמרי, על טעויות צריך לשלם. מה זה 6 חודשי עבודות שירות???

1/3/2018    15:10

9: זונה בת 50???? - יא אללה
צריכה להיות ליגה לאומית בשביל להיות בעסק בגיל הזה

1/3/2018    00:13

8: בא לי לא לצאת מהבית - אבי מלכה
בחיי, אחרי כל מה שקראתי כאן, צריך לבוא המבול

28/2/2018    22:00

7: הורגים אותי הגברים שמאיימים בהפצת תמונות עירום - מוריה
כמה מגעילים ונמוכים אתם יכולים להיות. אתם המיץ של האשפה האנושית.

28/2/2018    21:50

6: הישראלי המכוער - קדוש
אונס בת 16 בבלגיה ובורח לארץ כי יודע שלא יעשו לו כלום
כמה שפל

28/2/2018    16:23

5: עוד שוטר מושחת - מח"ש לעבודה!
עשה קומבינות עם נהגים.
מגיע לו, בטח ניסה לסחוט וקיבל את כל הצינור

28/2/2018    15:55

4: איזה גברים בבונים - רינה
תוקפים את בנות הזוג שלהם (שגם הם כנראה לא חכמות במיוחד), ומערכת המשפט נוהגת בהם בכפפות של משי
עד מתי???

28/2/2018    15:21

3: 6 חודשי עבודות שירות - לירן
לבנאדם שהורשע באונס
זה אמיתי תגידו לי
מי פה הפושעים?
האנסים או השופטים?

28/2/2018    15:04

2: מגדלים סמים - שילת
היום זה הפך עסק שבשיגרה
משכירים דירות במקומות בלי הרבה תנועה
ופותחים מעבדה

28/2/2018    13:48

1: מסכנה עורכת הדין - סטרול
שרפו לה את העסק.
עכשיו היא מבינה עם מי יש לה עסק

28/2/2018    13:43שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר