שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 310
פברואר 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 


פאניקה במעון רה"מ
 מי שמכיר היטב את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יכול להעיד, שמזה זמן רב הוא לא נראה כל כך לחוץ ומבוהל כמו בשבועות האחרונים, אולי מאז יום הבחירות הקודם, לפני כ-3.5 שנים, אז בישר לאומה, שהערבים נוהרים לקלפיות באוטובוסים, הממומנים ע"י עמותות השמאל. לאחר שהשמיץ את המפכ"ל היוצא, את בית המשפט העליון, את האופוזיציה ואת התקשורת ה"שמאלנית", התפנה נתניהו לעסוק ביועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ושלח אליו את פרקליטיו, כדי לשכנע אותו, שידחה את המלצותיו נגדו עד לאחר הבחירות. כנראה שנתניהו בונה על כך, שישיג ניצחון גדול, כזה שישכיח תוך שניות את החשדות הכבדים כלפיו ב-3 תיקים שונים, ויגרום לו להגיד, שהעם אמר את דברו. טוב עשה היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שדחה את בקשת נתניהו, לערוך לו שימוע רק לאחר הבחירות. 

אחרי שסיעות ש"ס וישראל ביתנו, הודיעו שיישבו עם נתניהו בממשלה, גם אם יוגש נגדו כתב אישום, על כל מפלגות המרכז והשמאל, לומר חד-משמעית, כי הן מסרבות לשבת עימו בממשלה, ויפה שעה אחת קודם.


יפה הבלורית והתואר
 ביום שלישי שעבר, בשעה 20:00 בערב, קיבלו אזרחי ישראל, אלו שלא מסוגלים יותר לראות את נתניהו, כמה דקות של תקווה מזוקקת לקראת העתיד. בנאום ממלכתי ומכונן, הצליח הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, לתת את התחושה, שסוף סוף נולד לנו מנהיג ראוי, שיכול להחליף את נתניהו. בנאומו של גנץ, יפה הבלורית והתואר, אפשר היה למצוא כמעט את כל מה שנתניהו לא מסוגל כבר לתת לאזרחי המדינה: דיבורים על שילטון מאחד ולא מפלג, רצון אמיתי לשרת את אזרחי המדינה ולפתור את בעיית יוקר המחיה, חיבוק של העם כולו - יהודים וערבים, חילונים ודתיים - וניסיון אמיתי להגיע להסדר שלום.

כל כך היה צפוי, שעוד בטרם יסיים גנץ את נאומו, תרוץ שרת הרוח והצילצולים, מירי רגב, אל התקשורת, עם דף מסרים אותו שיננה כבר לפני תחילת נאומו, כדי לומר, שגנץ שמאלני. האמת? לליכוד יש סיבה טובה לחשוש, לאחר הסקרים האחרונים, שמנבאים למפלגת "חוסן ישראל", קרוב ל-25 מנדטים.


ויגור לפיד עם גנץ
ועדיין, למרות הסקרים שמחמיאים לגנץ, רחוקה הדרך מלהחליף את נתניהו. כדי שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה, לראשונה מזה 10 שנים, צריך הרבה יותר ממפלגה חדשה של מנהיג חדש וכריזמטי, שהיה רמטכ"ל. זו הסיבה, שבגללה גוש המרכז-שמאל, או חלקו, חייב להתאחד לקראת הבחירות, ובמיוחד גנץ ויאיר לפיד. בימים האחרונים מרבה לפיד לדבר על כך, שהוא לא הקים מפלגה ורץ איתה 7 שנים, כדי לוותר על המקום הראשון, אלא שלפיד, הנותן לאגו האישי להוביל אותו, חייב להבין, שטובת המדינה קודמת לאגו, ואם טובת המדינה היא להביא לאיחודים בגוש המרכז-שמאל, כדי לגבור על נתניהו, לפיד חייב לשקול לוותר על המקום הראשון לטובת גנץ. בכמה מהסקרים האחרונים, "יש עתיד", עם לפיד בראשה, נופלת בפעם הראשונה מזה שנים, למספר חד-ספרתי של מנדטים, כאשר סקר אחר מגלה, כי אם גנץ יעמוד בראש מפלגה מאוחדת עם לפיד, הם יקבלו לפחות 30 מנדטים. נקודה למחשבה. 


עבודה בעיניים
עד כמה יו"ר מפלגת "העבודה", אבי גבאי, אינו רלוונטי לבחירות הקרובות ולא נתפס כמועמד ראוי לראשות הממשלה, תעיד העובדה, שאפילו בקמפיין הבחירות של המפלגה, מנסים להחביא אותו, תוך הבלטת הח"כים המצטיינים של "העבודה", איציק שמולי, סתיו שפיר, שלי יחימוביץ' ומרב מיכאלי. לאחר ההדחה המכוערת של ציפי ליבני, בשידור חי, ע"י גבאי, מפלגת "העבודה", הגיעה לשפל של כל הזמנים, כאשר הסקרים מנבאים לה 6 מנדטים בבחירות, ואם ראשי המפלגה לא יבצעו איחודים עם מפלגות דומות אחרות, נראה ש"העבודה" הולכת לקראת אבדון.


חיבור מושחת
פרשת אפי נוה, החשוד במינוי וקידום שופטים תמורת שוחד מיני, היא הרבה מעבר לפרשה אישית של אדם אחד, שתאוות הכוח הובילה אותו לעשות מעשים איומים. זהו רק פרק נוסף בתהליך הריקבון והשחיתות, ששילטון נתניהו המיט על כולנו. החיבור המושחת בין נוה לבין שרת המשפטים, איילת שקד, נולד לא מתוך חברות אישית, אלא בשל אינטרסים משותפים. הקומבינה הפרטית של שניהם, גרמה לזיהום מערכת המשפט ולמינוי שופטים מטעם. את השרה שקד, לא באמת מעניין התהליך הדמוקרטי, אלא מה שחשוב לה הוא למשוך בחוטים באמצעות מקורבים שהיא ממנה. כפי שאפי נוה התפטר מתפקידו כיו"ר לשכת עורכי הדין, הגיע הזמן שגם שרת המשפטים תשים את המפתחות ותלך הביתה.
תגובות:
8: הון שילטון - סויסה
הם ימשיכו לשלוט בנו כמו נמלים
אנחנו נמשיך לשלם מיסים כדי לממן להם את הגחמות והסיכסוכים
צריך פה מהפכה!!!!

6/2/2019    12:15

7: רק שגנץ לא יתברר כבלוף - עומר
שישמור על לשונו ועל תיבות הפנדורה שלו שנתניהו שלח שליחים לחפש עליו בכל מקום

6/2/2019    11:51

6: הערבים נוהרים לקלפיות באוטובוסים - נטע
אחת האמירות האומללות ביותר שידענו אי פעם
אמירה שפילגה אותנו עוד יותר
שעלתה לאנשים בחייהם
ראש ממשלה חסר אחריות

5/2/2019    14:41

5: אפי נוה ואיילת שקד - הביתה!!!
זה החיבור שאמור להעיף מעלינו את השטות החדשה שנקראת הימין החדש

5/2/2019    12:57

4: ההדחה של ציפי לבני עוד תעלה לגבאי - כרמל
אני לא יתפלה אם מפלגת העבודה תביא 5 מנדטים בקושי.
אתם תראו. על מה שגבאי עשה הוא יאבד מלא מלא קולות

5/2/2019    12:43

3: לפיד לא יוותר על הראשות - רפי
לפיד ככל שעובר הזמן לומד להיות פוליטיקאי ומתרחק מכל מה שהוא היה פעם. הוא מייחס לעצמו יכולות ודברים שלא לו
אז אפשר לשכוח מזה

5/2/2019    12:18

2: גנץ הוא התקווה היחידה - שלום
אם הוא לא יצליח להחליף את נתניהו אז אנחנו תקועים איתו לנצח

5/2/2019    11:52

1: הקיסר ימשיך לשלוט - ראובן
והעם המטומטם ימשיך לשלם במזומן

4/2/2019    13:45שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר