שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 309
ינואר 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 


בחירות או לא להיות
לא היה צריך להיות גאון גדול, כדי לנבא שראש הממשלה, בנימין נתניהו, ימתין לרגע המתאים ביותר עבורו, כדי לפזר את הכנסת וללכת לבחירות, שהרי מה הוא צריך את כל העסק הזה של קואליציה על כרעי תרנגולת, המנסה לנהל את עצמה עם 61 ח"כים. אמנם התירוץ הרשמי שלו היה הקושי להעביר את חוק הגיוס - ואיזה מזל שיש את יאיר לפיד, כדי להפיל עליו את כל האשמה - אבל צריך להיות נאיבי במיוחד, כדי לא להבין, שהחקירות נגדו והחשש להגשת כתב אישום, עברו לנתניהו בראש, ברגע שהחליט ללכת לבחירות. מה שמעניין הוא, שרק שלושה שבועות לפני פיזור הכנסת, הודיע ראש הממשלה בפאתוס, על רקע האולטימטום שהציבו השרים נפתלי בנט ואיילת שקד, כי זה יהיה חוסר אחריות ללכת עכשיו לבחירות, והנה עכשיו הוא עשה זאת בעצמו...אבל מה שמדהים באמת הוא, שללא קשר למצבו של נתניהו, בסקרים "הליכוד" תמיד מככב במקום הראשון, מה שהקל עליו בוודאי את ההחלטה על הליכה לבחירות. השבוע נזכרתי במערכון של התוכנית "ארץ נהדרת", בו "הליכוד" קיבל 47 מנדטים והמיקרופון עבר לנתניהו, שיושב בכלא, משם הודיע שינהל את ענייני המדינה באמצעות טלפון ציבורי. אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק...


מנדלבליט ממשיך לישון
אל תפריעו ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אביחי מנדלבליט, שבימים אלו ממשיך לנום את שנת החורף שלו. בכל מדינה מתוקנת, היועץ המשפטי לממשלה כבר מזמן היה מעביר את המלצותיו לגביי נתניהו, בתיקים 1,000, 2,000 ו-4,000, אלא שלמרות שהבחירות עומדות בפתח, למנדלבליט יש זמן. היועץ המשפטי לממשלה חייב להתעורר ולהחליט בהקדם האפשרי, האם בכוונתו להמליץ על הגשת כתבי אישום נגד נתניהו, מכיוון שלא ייתכן, שמיליוני אזרחים יילכו בחודש אפריל להצביע על עתיד המדינה, מבלי שיידעו מה מצבו המשפטי של נתניהו. ככל שיחלוף הזמן, מנדלבליט עלול להיכנס לפלונטר ולתסבוכת רצינית, מכיוון שגם אם יגיע למסקנה, שיש להגיש כתב אישום נגד ראש הממשלה, לא בטוח שהוא כבר יעשה זאת חודש-חודשיים לפני הבחירות.


בני, בני, ילד טוב
עד כמה הפוליטיקה יכולה לפעמים להיות מוזרה ולא ברורה, יעיד סיפורו של הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, שעוד בטרם הקים מפלגה ואפילו לפני שפתח את פיו ואמר מילה או שתיים, קיבל בסקרים השונים לפחות 15 מנדטים. גם לאחר הקמת מפלגתו, אף אחד עדיין לא יודע אם הוא איש ימין או שמאל, מה דעתו בסוגייה הפלסטינית ומהן עמדותיו בסוגיות חברתיות, אבל מאות אלפי תושבים כבר החליטו, שהוא המושיע הפרטי שלהם...התופעה הזו, של הקמת מפלגה חדשה ע"י כל אחד החושב שהוא טאלנט פוליטי, כפי שעושים גנץ, אורלי לוי-אבקסיס, בוגי יעלון ופוליטיקאים נוספים, עלולה להביא להרס הדמוקרטיה הישראלית. במקום 3-2 מפלגות גדולות ועוד כמה מפלגות לוויין, עלולה הכנסת הבאה לכלול שברי מפלגות, שרק ינסו לסחוט עוד ועוד ג'ובים ממפלגת השילטון, במקרה שכמובן יצליחו לעבור את אחוז החסימה... טוב היה עושה גנץ, אם במקום להקים את מפלגתו החדשה, היה מצטרף לאחת המפלגות הגדולות, במטרה להיות גורם פוליטי מכריע ולא חבר במפלגה קיקיונית וחסרת חשיבות.


מפלגת האבודה
לפעמים נדמה, שעם אופוזיציה כזו, נתניהו יכול להמשיך ולהיות ראש ממשלה עוד שנים רבות. אמנם יו"ר "המחנה הציוני", אבי גבאי, היה שר מצויין להגנת הסביבה, ועוד לפני כן היה מנכ"ל "בזק", אבל הוא רחוק מלהיות דמות כריזמטית, שחייליו יילכו אחריו באש ובמים, וחוסר ניסיונו הפוליטי, גורם לו לעשות טעות אחר טעות. האמירה שלו, לפיה "הבחירות הללו הן בין נתניהו לביני", היא מגוחכת, במיוחד לאור הסקרים, בהם "המחנה הציוני" בקושי מגרד 10 מנדטים. ולמרות שגבאי רחוק מלהיות טלית שכולה תכלת, עדיין לא מגיע לו, ש-5 מחברי הכנסת של הסיעה יקראו עליו תיגר, ייפגשו בסתר ויבדקו אפשרות פילוג מהסיעה. אם לא יקרה נס, "המחנה הציוני" ומפלגת "העבודה", נמצאות בפני התרסקות טוטאלית.


לא להרגיז את הדב הרוסי
 למרות שנתניהו, שהינו גם שר חוץ, מנסה למכור לציבור לוקשים, כאילו מצבנו בעולם מעולם לא היה טוב יותר, נראה שההיפך הוא הנכון. אפילו נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, שמחבב מאוד את נתניהו, מתכוון להוציא את חייליו מסוריה ולהותיר אותנו לבד בבוץ הסורי. אם זה לא מספיק, נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, תפס עלינו עצבים מאז שישראל גרמה להפלת מטוס נוסעים רוסי, ולאחר ההפצצה האחרונה של ישראל בסוריה, הוא בכלל "חם" עלינו וטוען, שישראל גרמה לסיכון שני מטוסים שעמדו בפני נחיתה... במצב הנוכחי, כשפוטין הפך לאיש החזק ביותר בעולם, אפילו יותר מאשר נשיא ארה"ב, עדיף לנו שלא נרגיז את הדב הרוסי.תגובות:
11: יש לנו יועץ משפטי ששתול - חנן
זה ברור לכל בר דעת שהוא שומר על נתניהו בכפפות של משי

6/1/2019    11:55

10: בני גנץ מתנהג מוזר - יעל
אני לא מבינה את ההתנהלות של בני גנץ. למה הוא שותק כל כך הרבה זמן? מתי תדבר, אחרי הבחירות??

6/1/2019    10:55

9: גבאי לא ראוי - צופית
כמות הכסף שהוא משך מבזק (ואולי עוד כמה מקומות), על גבו של הציבור רק מלמדת עם מי יש לנו עסק

3/1/2019    15:48

8: רק לא לעצבן לי את פוטין - משה
הרוסי המדרוב הזה עלול להבעיר לנו את כל המזרח תיכון בדקה

3/1/2019    13:22

7: מה יהיה עם הימין החדש? - לינור
עוד כמה שנים הוא ישאר חדש או שהוא יהיה הימין המשומש

3/1/2019    13:02

6: אני מוכן לתת צ'אנס לבני גנץ - חנניה
הרי גרוע מנתניהו לא יכול להיות
אני חושב שרוב הציבור מבין שצריך שינוי ומהר

3/1/2019    12:51

5: מנדלבליט הוא שומר הסף של נתניהו - גבריאל
אם חושבים על זה, הוא כנראה גרוע מנתיהו כי הוא משת"פ ברמה הכי נמוכה ומגעילה שיש
הכיפה לראשו נועדה אולי לתשטש את הבושה

3/1/2019    12:27

4: אם פוטין יתעצבן הלך עלינו - ליאור
הוא לא רואה בעיניים כלום
יביא לנו את כל סוריה עם חיזוק רוסי לתוך ישראל

2/1/2019    17:33

3: בני גנץ - שבתאי
יקים מפלגת אווירה ויקח 15 מנדטים מגוש המרכז שמאל

2/1/2019    16:28

2: אחרי התרגיל שעשה גבאי לליבני - אוהד
מפלגת העבודה יורדת ל-5 מנדטים

2/1/2019    15:56

1: בחירות במיליונים - סיסו
את החשבון לבחירות יגישו לנו עם חשבון החשמל

2/1/2019    14:38שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר