שנה עשרים ושש
גיליון מס' 307
אוקטובר 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 גבאי, גנץ, נתניהו, ליברמן, בז"ן ועפיפוני התבערה: זה היה השבוע שהיה
תוהו ובוהו ברצועה
 כבר 7 חודשים, שתושבי עוטף עזה חיים בסיוט מתמשך, והפכו בני ערובה למחבלים פלסטינים, שעושים לצה"ל בית ספר, תוך יידוי עפיפוני תבערה, בלוני תבערה ובלוני נפץ. ככל שחולפים הימים, זה הולך ונהיה גרוע יותר ויותר, כאשר עפיפוני התבערה הופכים לבלוני נפץ, והמהומות ליד הגדר, שהתרחשו בעבר בעיקר בסופי שבוע, הפכו לדבר שבשיגרה, תוך זריקת מטעני חבלה ורימונים לעבר כוחות צה"ל. הפורעים הפלסטינים קונים, בגיבוי "חמאס", עפיפונים ב-4 שקלים, קובעים את חוקי המשחק ומחליטים מתי להתחיל במהומות ומתי להפסיק. למרות שטרור העפיפונים גרם עד כה למאות שריפות, הרס של אלפי דונמים ונזקים בסך עשרות מיליוני שקלים, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, ממשיך להיות אובד עיצות ומביט בכיליון עיניים לעבר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, המקווה שצה"ל יעשה משהו ויציל את כיסאו המתנדנד. אם נתניהו וליברמן, היו עכשיו באופוזיציה, הם היו מכנסים מסיבת עיתונאים ודורשים מראש הממשלה להתפטר, בשל מדיניותו הרופסת ואובדן ביטחון התושבים. אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק...

גנץ, תחליט כבר
פעם, לפני שנים, היו לנו שתי מפלגות עיקריות, "העבודה" (או "המערך") ו"הליכוד", אלא שבשנים האחרונות החלה תופעה חדשה, במסגרתה מוקמות מפלגות קטנות, ע"י אישי ציבור הסבורים שישנו את המפה הפוליטית. לאחר שמשה כחלון, הקים את מפלגת "כולנו", שקיבלה 10 מנדטים בבחירות הקודמות, כעת גם משה (בוגי) יעלון, שוקל להקים מפלגה, וכך גם ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, שעזבה את "ישראל ביתנו". אבל הדמות המסקרנת ביותר היא זו של הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, שממשיך לשבת על הגדר, במקום להחליט כבר מה הוא רוצה לעשות "כשיהיה גדול". ייתכן שגנץ מרגיש מוחמא מכך, שמפלגה בראשותו קיבלה 12 מנדטים באחד הסקרים, אך לא בטוח שלכך התכוון המשורר. הגיע הזמן שגנץ יסיר את הכפפות, יחשוף את עמדותיו הפוליטיות וינסה לבצע איחודים עם מפלגות קטנות אחרות, או אולי אפילו יתמודד על ראשות גוש מרכז-שמאל או ב"מחנה הציוני". כפי שהדברים נראים כרגע, רק אדם כמוהו יכול לתת "פייט" לנתניהו, במירוץ לראשות הממשלה.


חקירות ללא הפסקה
בכל מדינה מתוקנת, נתניהו כבר מזמן היה מחזיר את המפתחות. במקרה הטוב, הוא חייב ללכת הביתה, ובמקרה הפחות טוב, היה נרקב מאחורי סורג ובריח. כבר 12 פעמים עד כה נחקר נתניהו ע"י המשטרה, במסגרת התיקים 1000, 2000, 3000 ו-4000, ובמקביל, כשהוא טרוד בבעיותיו האישיות, ממשיך לנהל את ענייני המדינה כאילו לא קרה כלום. האמת, אפשר להבין את נתניהו. ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד אביחי מנדלבליט, לא בוער כלום ובשביל מה להפריע למנוחתו... בקצב הזה, אף אחד לא יופתע אם נתניהו יכריז בימים הקרובים על פיזור הכנסת והליכה לבחירות, כי הרי מה שחשוב לו באמת הוא לשמור על הכיסא, ואם ירגיש, שכתב האישום בדרך, הוא יעשה הכל כדי להימלט ממנו וישלוף מהשרוול עוד אחד מהתכסיסים שלו.


עבודה בעיניים
סקר שפורסם באחרונה, גילה שכוחו של "המחנה הציוני" (לשעבר "העבודה"), שזכה ב-24 מנדטים בבחירות הקודמות, מצטמק עד כדי 12 מנדטים. כנראה שהיו"ר אבי גבאי, הוא קוסם, אם הצליח במחי יד, להעלים כמעט לגמרי את אחת משתי המפלגות הגדולות שהיו במדינה (לצד ה"ליכוד"). גבאי הוא אדם ראוי ובעל יכולות ניהול מוכחות, בעיקר כמנכ"ל "בזק", אך רחוק מאוד מלהיות מנהיג כריזמטי, ובוודאי שאינו שועל פוליטי, שיכול להתמודד מול נתניהו. תחת הנהגתו, "המחנה הציוני" היא מפלגה שסועה ומפולגת, עם מעט מדי טאלנטים, ובוודאי שרחוקה מלהיות אופוזיציה לוחמנית. כפי שהדברים נראים כרגע, רק מהלך יוצא דופן מצד המפלגה, כמו הדחת היו"ר או הצטרפות לגוש מרכז-שמאל בהובלת מועמד בעל סיכויים גבוהים יותר לזכות בבחירות, יוכל להציל אותה ממפלה כואבת בבחירות הקרובות.


פצצה מתקתקת
מדי כמה חודשים מפורסמים באמצעי התקשורת נתוני תחלואת הסרטן, ושוב מתברר עד כמה מפרץ חיפה הוא פצצה מתקתקת, עם עשרות מפעלים מזהמים, שגורמים לתושבים לנזקים בריאותיים בלתי הפיכים. מהנתונים שפורסמו באחרונה עולה, כי תושבי חיפה והקריות חולים בסרטן הרבה יותר מהממוצע הארצי, אלא שבמשרד הבריאות מסרבים למצוא קשר בין התחלואה הגבוהה לבין רמת זיהום האוויר והמפעלים המזהמים. אולי הם חושבים, שהילדים החולים בסרטן, שממלאים את בתי החולים בחיפה, סובלים מהמחלה בשל עישון יתר... כבר שנים מדברים על כך, שיש לסגור את המפעלים המזהמים, הנמצאים בלב מטרופולין ענק של קרוב למיליון תושבים, אלא שדבר לא נעשה. שבועיים לפני הבחירות המקומיות, ראש עיריית חיפה, יונה יהב, שבעבר התעלם מאותם מפעלים וסירב לצאת נגדם, התעורר פתאום ויצא אעלק נגד המפעלים המזהמים, בניסיון פופוליסטי אחרון לקושש קולות. ומעכשיו כולם יחזרו לעצום עיניים, עד הדו"ח המטריד הבא...
תגובות:
9: נתניהו ושרה ישארו כאן עוד שנים - זוהר
על אפכם וחמתכם של כל השמאלנים
תחיו ותסבלו

6/11/2018    13:17

8: בלונים בלונים - עושים לנו בית ספר
כמו שאומר יובל המבולבל בשיר הבלונים
https://www.youtube.com/watch?v=t7eqkxiQ2LU

6/11/2018    11:32

7: המחנה הביזיוני - הרצל הזועם!!
אני מאשים אתכם!! כן אתכם!!
כל מה שביבי מייסר אותנו זה בגללכם!!
כי אתם לא אלטרנטיבה!! כי במדינה אחרת מזמן היו מעיפים אותו לאלף עזאזל!! אבל מה לעשות שאתם אימפוטנטים חסרי כריזמה שאין להם מושג ודואגים לעצמם!
לכו גם אתם הביתה!!!!!!!!!

25/10/2018    13:41

6: לא מספיק זיהום האוויר - שי
גם תוקעים לנו אנטנות סלולריות ועוד כהנה וכנה מכשירים ומשדרים פולטי קרינה מסוכנת בלי פיקוח


25/10/2018    12:26

5: כולנו ניצבים בסרט של משפחת נתניהו - עודד
אין לנו שום משמעות מלבד סטטיסטית
ושנשלם את המיסים בזמן

25/10/2018    11:03

4: גנץ מפחד להכנס לפוליטיקה - קובי
ובצדק, אדם כמוהו שלא חסר לו כלום ומאוד מקובל בציבור, לא רוצה להתלכלך בכל המשחק הפוליטי שבו הוא יכול רק להפסיד.
מבין אותו ואפילו מצדיק

25/10/2018    10:38

3: מסכנים בעוטף עזה - דדון
יש להם ממשלה בלי ביצים שמחזיקה אותם בני ערובה

24/10/2018    16:17

2: המחנה הציוני כבר לא קיים - גרוס
אם הם מתכוונים להישאר באותו הפורמט הם יצטמקו ל-9 מנדטים

24/10/2018    15:53

1: מפרץ הסרטן - אדם
אם הציבור המנומנם לא יתעורר לא ישאר פה אחד שלא יסבול מסרטן בעצמו או מקרוב משפחה
זו הסכנה האמיתית לפני הכל

24/10/2018    14:29שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר