שנה עשרים ושש
גיליון מס' 305
אוגוסט 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 מחאת הלהט"בים, טריף, בהלול, נתניהו, גבאי, רוחאני וברושי: זה היה השבוע שהיה
אזרחים סוג ב'
את כל התחלואים של ממשלת נתניהו, אפשר לראות שחור על גבי לבן בחוק הלאום. השינאה כלפי האחר, חוסר השיוויון בין המיגזרים השונים, העליונות והשחצנות של עם אחד כלפי השני - הכל נמצא שם. עבור נתניהו וחברי הקואליציה, היהודים הם אזרחים סוג א', הערבים והדרוזים הם סוג ב', הלהט"בים והאתיופים סוג ג', והפליטים שמציפים את דרום תל אביב, הם סוג ד', שלא לומר סוג ז'. מי שאינו מוכן לקבל מיעוט אחד, לא יקבל גם את המיעוט השני והשלישי, ובסופו של דבר, הכל יתפוצץ לו יום אחד בפרצוף, בדיוק כפי שקורה עכשיו. כאשר נתניהו מרגיש, שהוא מותקף מכל עבר ורוצה להרגיע את הרוחות, הוא עושה שני דברים עיקריים. הדבר הראשון הוא להתקיף את השמאל, שהרי אין כמו ראש הממשלה כשמדובר בהסתות, ומי שלא חושב כמוהו, חייב להיות מתוייג אוטומטית כ"בוגד" ו"שמאלני". הדבר השני שנתניהו עשה, הוא להיפגש עם מנהיגי הדרוזים, כי אין כמו כמה פירורים שאפשר לזרוק להם, כדי להנמיך את גובה האש כלפיו... על חברי הכנסת של ה"ליכוד", שמיישרים קו עם נתניהו והצביעו בעד חוק הלאום, אין מה להתפלא, וכך גם לגביי "הבית היהודי" והחרדים. חבל רק, שגם שר האוצר, משה כחלון, מיהר לצדד בנתניהו ולתמוך, יחד עם מפלגתו, בחוק המפוקפק.


חוזרים לרחובות
כמו בהפגנות המחאה החברתית בקיץ 2011, שפשטו כאש בשדה קוצים, כך גם בקיץ 2018 החלו להציף את הרחובות מאות אלפי תושבים, כאות מחאה על חוסר השיוויון הזועק מתוך חוק הלאום והאפליה נגד קהילת ההומואים והלסביות, שהודרו מחוק הפונדקאות. לשיאן הגיעו המחאות בהפגנה אחת גדולה של קהילת הלהט"בים בכיכר רבין, בה השתתפו כ-80,000 תושבים, שאמרו לנתניהו: "לא עוד. אתה לא יכול להתעלם מאיתנו יותר". ההחלטה שלא לאפשר לאזרחי המדינה להפוך להורים, רק בגלל שהם הומואים או לסביות, היא אחת ההחלטות המבישות בתולדות ישראל, וחברי הכנסת חייבים לעשות הכל כדי לשנות אותה.
ממש כמו קהילת הלהט"בים, גם אחינו הדרוזים התעוררו יום אחד וגילו, שהם טובים כדי לשרת בצה"ל ולהיהרג למען המדינה, אך לא מספיק טובים כדי להיות אזרחים שווי זכויות. במקום לערוך חקיקה נפרדת, כדי לעגן את מעמדם של הדרוזים, כפי שנתניהו מנסה לעשות במטרה להשתיק אותם, החובה המוסרית של כולנו כלפי הדרוזים, היא לתקן את חוק הלאום המעוות, ולהדגיש כי מדובר באזרחים שווי זכויות, ויפה שעה אחת קודם.


המחנה הביזיוני
 בעוד המדינה סוערת בעקבות חוק הלאום, במפלגת "המחנה הציוני", עסוקים בלריב האחד נגד השני וליצור שערוריות, שרק מחלישות אותה יותר ויותר בקרב הציבור. ח"כ זוהיר בהלול, החליט שנמאס לו והתפטר מהכנסת בשידור חי, בעקבות אישורו של חוק הלאום. במקרה אחר, שזכה להרבה פחות תהודה תקשורתית, הגישה ח"כ לאה פדידה, תלונה לוועדת האתיקה של הכנסת, בטענה שח"כ מיקי רוזנטל, התפרץ כלפיה בצרחות במהלך ישיבת סיעה של "המחנה הציוני", וכמעט תקף אותה פיזית. ממש גן ילדים.
אבל המקרה הבולט ביותר התרחש, כאשר ח"כ איתן ברושי, נגע בישבנה של חברת מפלגתו, ח"כ איילת נחמיאס-ורבין. עד שהעניינים החלו להירגע וברושי התנצל, התקבלה תלונה של אישה אנונימית, שברושי כביכול הטריד מינית לפני 15 שנה. בעקבות זאת החליט יו"ר המפלגה, אבי גבאי, להשעות את ברושי, ואף כינה אותו בצמד המילים הבוטה והמיותר "עבריין מין". בעקבות זאת הגיש נגדו ברושי, תביעת לשון הרע, בסך 300,000 ש"ח...  
לא ברור איזה כדור לקחו חברי "המחנה הציוני", אבל דבר אחד בטוח: מי שהכי מבסוט מהעניין הוא נתניהו, שרואה איך המפלגה שאמורה להיות הכי משמעותית באופוזיציה ולאיים עליו בבחירות הקרובות, לא מפספסת שום טעות אפשרית. בקצב הזה, נראה שהם יישארו באופוזיציה עוד שנים רבות.


מחיר השינאה
כאשר צפיתי בהפגנות הסוערות של תושבי איראן, לא יכולתי שלא להיזכר במימרא העתיקה, המיוחסת לנשיא ה-16 של ארה"ב, אברהם לינקולן: "אפשר לעבוד על חלק מהאנשים כל הזמן, ואפשר לעבוד על כל האנשים חלק מהזמן, אבל אי אפשר לעבוד על כל האנשים כל הזמן". בעקבות ההחמרה במצב הכלכלי וירידה של יותר מ-50% מערכו של המטבע האיראני, החליטו התושבים, שהם לא מוכנים שיעבדו עליהם יותר, והחלו לצאת בהמוניהם לרחובות, כדי להפגין נגד המישטר שבראשות נשיא איראן, חסן רוחאני. האיראנים משקיעים עשרות מיליארדי דולרים עבור הפצת השינאה שלהם, אותם הם מעבירים לחמאס ולחיזבאללה, כדי להשקיע בטילים בליסטיים, להגן על סוריה ולתקוף את ישראל. כל זאת הם עושים במקום להשקיע את הכסף בעם שלהם, שרעב ללחם, ובמקום לבנות בתי חולים ובתי ספר מודרניים.
בימים הקרובים המצב הכלכלי שלהם יהיה קשה עוד יותר, לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, יממש את איומו להטיל על איראן, סנקציות כלכליות נוספות, שיכללו בין השאר איסור לרכוש דולרים ומטבע איראני. זהו מחיר השינאה שיהיה עליהם לשלם, עד שיתחילו להשקיע בשלום ולא במלחמה, בתושבים ולא בטילים.
תגובות:
10: ביזיוני, ביזיוני, ביזיוני!!! - אופיר
גבאי וכל הקולקציה של האפסים
לכו הביתה אתם לא שווים כלום!!!!!!!!!!!

12/8/2018    12:36

9: אזרחים סוג ב' - אבי ארז
תרשו לי לתקן. עבור נתניהו השמאלנים הם תופסים את המשבצת של אזרחים סוג ב'.
או שבכלל אני טועה והחרדים שהוא משלם להם תקציבי עתק הם סוג א, הבוחרים שלו סוג ב', השמאלנים ג' וכן הלאה....

12/8/2018    12:10

8: הציקה לי ההפגנה האחרונה - עובדיה
דיגלי פלסטין בת"א
לאן הגענו עם הטימטום?

12/8/2018    11:54

7: זוהיר בהלול היה מתרד - זריהן
טוב שהלך וחבל שזה לקח לו הרבה זמן

7/8/2018    16:12

6: למה הכניסו את הדרוזים לכל הנושא - אהרון
אזרחי ישראל מערכים ואוהבים את הדרוזים. הקשר איתם מצויין. למה היה צריך את זה?

7/8/2018    15:52

5: איתן ברושי והישבנים - מרציאנו
כאילו שלא היו חסרות צרות למחנה הציוני

7/8/2018    14:22

4: האיראנים רוצים הפיכה - קושניר
אבל המשטר שם חזק מזה של סוריה, ולכן שום הפיכה לא תתרחש

7/8/2018    13:21

3: "המחנה הציוני" איבד את זה - רונן
הם כבר מזמן לא אלטרנטיבה. והם מחזיקים אותנו, העם, כבני ערובה בכישלון שלהם. כולם צריכים לפנות את הכיסאות לכח חדש וצעיר שיחליף את ראש הממשלה

7/8/2018    12:27

2: 80,000 אלף איש בהפגנה - גיא
אם אני מחבר את כל המשתתפים בהפגנות אני מגיע ליותר ממליון. אז איך זה שהוא נשאר ראש ממשלה? אולי גונבים אותנו בקלפי?
צריך לחקור!!!

7/8/2018    12:12

1: חוק הטימטום - ממשלה של מפגרים
למה היה צריך את החוק הזה?
מה הוא כבר שינה?
חוץ מכותרות והון פוליטי בזויי אין בו כלום!!

7/8/2018    11:54שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר