שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 304
יולי 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 רונאלדו, מסי, שרה וביבי, מנדלבליט, ליברמן ועפיפוני התבערה: זה היה השבוע שהיה
אין ארוחות חינם
עם בוא הקיץ נראה, שהיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התעורר מתרדמת החורף הארוכה שלו, לאחר שהודיע על הגשת כתב אישום נגד שרה נתניהו, שפעלה לכאורה להשיג במירמה מהמדינה, מימון לארוחות בסכום בלתי נתפס של 359,000 שקלים. עד כמה הקמצנות והאטימות שלה גדולה, תעיד העובדה, שהיא דחתה את הצעתו המפתה של היועץ המשפטי להחזיר חלק מהסכום, בתמורה לכך שלא יוגש נגדה כתב אישום, וכל זאת לאחר שכבר הוחלט, שלא להגיש נגדה כתבי אישום בפרשיות אחרות, ובהן ריהוט הגן בבית הפרטי בקיסריה והטיפול באביה. האמת היא, שאפשר להבין את שרהל'ה, שכל שקל שיוצא מכיסה קריטי עבורה, מכיוון שעפ"י פירסומים שונים, הונו של בעלה מוערך בסכום זניח של 42 מיליון ש"ח בלבד, וחבל לבזבז עוד כמה שקלים מהכיס הפרטי, אם אפשר לקבלם מהמדינה... לא נורא, בסוף היא תבין בדרך הקשה, שאין ארוחות חינם... ובינתיים לא נותר אלא לקוות, שלא מדובר במעין מיצג שווא של מנדלבליט, במסגרתו החליט להקריב את רעיית ראש הממשלה, כדי שהציבור יהיה מבסוט, אך בהמשך יקל עם נתניהו עצמו, שנחקר בתיקים 1000, 2000 ו-4000, ומי יודע מתי יוגשו נגדו כתבי אישום, אם בכלל. 


עפיפונים ב-4 שקלים
לישראל יש את אחד הצבאות הטובים בעולם בדמות צה"ל, ומערכת טכנולוגית מהמתקדמות ביותר, בדמות "כיפת ברזל". ולמרות הכל, הממשלה והצבא עדיין לא מצאו מענה לכמה עפיפונים ובלוני תבערה ב-4 שקלים, אותם משגר חמאס לעבר יישובי עוטף עזה, תוך שהוא גורם לשריפת אלפי דונמים של שטחים חקלאיים. בדיוק ארבע שנים לאחר מבצע "צוק איתן", בו לא הצליחה ישראל למוטט את שילטון החמאס, ממשיך צבא של כמה אלפי לוחמים, לעשות לנו בית ספר ולקבוע את חוקי המשחק, תוך שהוא הופך את תושבי הדרום לבני ערובה. אפילו הפצצה של צה"ל על רכב ריק, השייך לאחד ממפעילי עפיפוני התבערה, זכתה לתגובה בדמות 13 פצמ"רים שנחתו בישראל. נתניהו, שפעם ניסה למתג את עצמו כ"מר ביטחון", שוב מוכיח, שהוא חזק בעיקר במילים ולא במעשים, שלא לדבר על שר הביטחון שלו, איווט ליברמן, ההוא שהבטיח לחסל את איסמעיל הנייה, תוך 48 שעות. אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק... 


אסד מתקרב לגולן הסורי
הרחק מאור הזרקורים ומבלי שחלק גדול מהציבור מודע לכך, עלולה להיות לישראל קטסטרופה בגבול עם סוריה, לאחר שכ-160,000 פליטים סורים נמלטו מבתיהם שבמחוז דרעא, אחרי שכוחות אסד החלו במתקפה, בגיבוי פוטין, כדי לשחרר מידי המורדים את המחוז, שנושק למשולש הגבולות סוריה-ירדן-ישראל. עפ"י הדיווחים, צבא אסד ממשיך לבצע פשעים נגד התושבים, כאשר הפעם מדובר במקרי טבח של עשרות תושבים בדרום סוריה, ובהם ילדים ותינוקות, אלא שהעולם ממשיך לשתוק. כפי שהדברים נראים כרגע, גל הפליטים הנוכחי הוא רק קצה הקרחון, ואסד עלול להגיע עד לגולן הסורי. ההערכות מדברות על כך, שהפליטים יגיעו בסופו של דבר לירדן, שכבר קלטה עד כה כ-800,000 פליטים מסוריה, אבל אף אחד לא יתפלא אם הם יתדפקו על גדרות הגבול עם ישראל ויבקשו להיכנס. דבר אחד בטוח: הסיפור המטריד הזה רק נמצא בתחילתו.


קדחת המגרש
פעם בארבע שנים רוכשים חובבי הכדורגל טונות של גרעינים ועשרות בקבוקי בירה, עוצרים את נשימתם לחודש שלם, פותחים את הטלוויזיה ורואים מסביב לשעון 22 שחקנים שרצים אחרי כדור, כמעט יום אחרי יום. לקראת המונדיאל הנוכחי, שנערך ברוסיה, התחנן השליט הכל יכול, ולדימיר פוטין, בפני כל אירגוני הטרור, שישביתו את פעילותם לפחות לחודש אחד ולא יבצעו פיגועי ראווה באדמתו, כדי שלא לחבל בחגיגה הגדולה, ולפחות עד עכשיו, טפו-טפו-טפו, הכל הולך כמו שכתוב בספר. מה שקצת מפריע לחגיגה להיות מושלמת הוא כדורגל בינוני מאוד שהציגו רוב הנבחרות בשלב הבתים, כולל האימפריות הגדולות ביותר, ובהן אלופת העולם גרמניה, שעפה באופן מפתיע בשלב הבתים, ספרד, ארגנטינה ואפילו ברזיל, שעדיין לא נכנסה לקצב הסמבה.

במקרה של ארגנטינה, נראה שהיא עדיין לא הצליחה להשתחרר מהקללה שהטילה עליה השרה מירי רגב. הנבחרת הדרום אמריקאית, שביטלה ברגע האחרון את ביקורה בישראל, הציגה כדורגל נוראי בשלב הבתים והודחה כבר בשמינית הגמר, אחרי הפסד מול צרפת. אפילו הכוכב הגדול שלה, ליאו מסי, נראה במהלך הטורניר כבוי וחסר אונים, תוך שהוא אינו מצליח להשתחרר מצילו הגדול של כוכב העבר דייגו מראדונה, שעושה שטויות ביציע הכבוד ונראה כמו סוג של נס רפואי (רק אני חושב, שהחומר שמראדונה מקבל יכול להרוג פילים וסוסים?). תוך שעות ספורות עפו מהטורניר שני הכדורגלנים הטובים בעולם, כאשר למסי הצטרף כריסטיאנו רונאלדו מפורטוגל, שהפסיד עם נבחרתו לאורוגוואי בשמינית הגמר. הדבר הכמעט יחיד שמכניס עד כה דרמה אמיתית למשחקים, הוא טכנולוגיית ה"VAR" החדשה, במסגרתה יכול השופט להיעזר בטלוויזיה במקרים של חילוקי דיעות, טכנולוגיה שעד כה הוכחה כצודקת במרבית המקרים.

ואיזה מסכנים האוהדים של נבחרת ישראל, שכבר 48 שנה ברציפות לא משתתפת בחגיגה, וכפי שהדברים נראים כרגע, גם עוד שנים רבות ניזכר בערגה בשאר ההוא של מוטל'ה שפיגלר במכסיקו 70', שהיה היחיד שכבשה הנבחרת בטורניר הגדול בעולם. 
תגובות:
7: HIIdtCneIdjDbI - Judix
gCqE2C http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com

7/8/2018    22:46

6: מדברים כבר על סוף המלחמה בסוריה - ראובן
אחרי שדרעא נפלה לא נישאר למורדים יותר מידי ועושה רושם שאסד ישלוט בכל סוריה בקרוב

8/7/2018    11:09

5: לא רק עפיפונים - ירון פרץ
החברה הוסיפו לתפריט גם בלונים
ובהמשך ניראה לי גם יונות דואר ממולכדות

7/7/2018    20:37

4: תודה לאל על ה-var - לני
אחרת כל המונדיאל הזה היינו מדברים על טעויות שיפוט, ונבחרות קטנות שנשדדות

7/7/2018    19:44

3: עפיפונים עלינו - דורית
העיקר שביבי וליברמן חיים להם טוב במזגן שבלשכה
בעוד שתושבי עותף עזה צריכים להתמודד כל פעם עם המצאה מזוויעה של החמאס

4/7/2018    13:23

2: לירות בכל פליט שינסה לעבור את הגבול - חיים
אסור לנו להרשות לרגל סורית לדרוך על אדמתנו
יהרג ובל יעבור

4/7/2018    12:25

1: חמגשיות עאלק - עזרא
מקריבים את שרה על חמגשיות כדי לנפנף מתחת לשטיח דברים גדולים יותר כמו צוללות וכו'...


4/7/2018    12:04שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר