שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 302
מאי 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 זה היה החודש שהיה. הטוב, הרע והמכוער: פורטמן, רגב, נתניהו, אדלשטיין, גרוסמן ופרץ
המדינה זה אני
שיחקת אותה בגדול, ביבי. באמת כל הכבוד לך. הוכחת למי יש ביצים יותר גדולות. לאחר שלא התאפשר לך לנאום בטקס הדלקת המשואות בערב יום העצמאות, הגעת להסכם פשרה עם יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, במסגרתו תדליק משואה, ולאחר מכן סוכם שתנאם במשך 5 דקות, בעוד יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, היה אמור לנאום 7 דקות. אלא שממש כמו מי שכבר לא מתבייש להשתין בבריכה, אלא עושה זאת מהמקפצה, לעיניי כולם, החליט הקיסר נהנתניהו, ליהנות מכל העולמות, כלומר גם להדליק משואה וגם לנאום במשך 14 דקות תמימות, תוך שהוא עושה תעמולת בחירות בצורה נכלולית וחסרת בושה. דווקא יו"ר הכנסת, שהיה אמור לנאום זמן רב יותר ועמד בהסכמים המוקדמים, הרגיש מושפל, כאשר נשא נאום של 8 דקות, כמחצית מהזמן בו דיבר נתניהו... לרגע היה נדמה, שראש הממשלה התחפש ללואי ה-14, מלך צרפת, שנהג לומר, כי "המדינה זה אני".
מה שמדהים הוא, שנתניהו כלל לא היה אמור להגיע לטקס הדלקת המשואות, מכיוון שמדובר בטקס שאינו אמור להיות פוליטי ומנוהל ע"י הכנסת, אבל כמו תמיד, הוא הצליח להידחף איכשהו למרכז הפריים ולעשות לעצמו יחסי ציבור. ולתפארת מדינת ישראל...


כשהפוליטיקה מתחילה לדבר
כמו בכל מקרה אחר, בו הפוליטיקה מתחילה לדבר, גם טקס הדלקת המשואות, שהיה אמור להיות אירוע ממלכתי, המאחד בין כל חלקי העם, הפך לאירוע בעייתי והזוי, ברגע שהפוליטיקה נכנסה לעניינים. וכך, במקום אירוע מאחד, הפך הטקס לאירוע מפלג, של "ימין" מול "שמאל", "טובים" מול "רעים". 

הכל החל ונגמר בשרת התרבוש והספורט, מירי רגב, שבלי בושה הפכה את האירוע לפוליטי לחלוטין, כאשר ניסתה לדחוף בכל מחיר את נתניהו, לקידמת הבמה, תוך כדי קרב מכוער עם יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין. במקביל הוחלט להעניק לחואן אורלנדו הרננדס, נשיא הונדורס, הנחשבת ל"רפובליקת בננות" ואחת המדינות המושחתות בעולם, להדליק משואה, החלטה שבוטלה בעקבות הודעתו של הרננדס שלא יגיע, בעקבות הלחץ הציבורי. פרט להיותה שרת התרבות, משמשת רגב גם כיו"ר וועדת סמלים וטקסים, מה שאומר, שהיא גם הגוף המחליט וגם הגוף המבצע. כמעט כמו שחקן כדורגל, שבועט כדור קרן ומיד רץ לנגוח לרשת.

לרגעים היה נדמה, שהטקס משמש כולו להאדרת שמו של ראש הממשלה, ובסירטון שהוקדש ל-70 שנות המדינה, הוזכר שמו אפילו יותר פעמים מזה של מייסד המדינה וראש הממשלה הראשון, דוד בן גוריון. מי שהתעקש לצפות בטקס עד הסוף, היה יכול לראות בטלוויזיה לא פחות מ-20 פעמים את השרה רגב, שדאגה מבעוד מועד להסתיר את שרי הממשלה בספסלים האחוריים, כדי שחס ושלום לא ניתן יהיה לראותם בטלוויזיה. אפילו ההחלטה שתופיע כמות גדולה של זמרים מזרחיים בחלק האמנותי, כמו שרית חדד וישי לוי, מדיפה ניחוח של "אפליה מתקנת", מבית מדרשה של רגב. פלא שלאביב גפן, האשכנזי השמאלני, שקיבל תשובה שלילית, לא היה מקום בטקס כזה?


אוייבת המדינה
בוקר אחד התעוררה הכוכבת היהודיה נטלי פורטמן, וגילתה שהפכה לאוייבת המדינה. פורטמן גילתה את מה שאנשים רבים כבר יודעים על נתניהו וה"ליכוד": שאם אתה לא איתנו, אתה נגדנו. אם אתה לא ימני, אתה "סמולני" עוכר ישראל. וכל זאת למה? מכיוון שפורטמן, שהיתה אמורה לקבל את פרס "בראשית", ביקרה את המנהיגות בישראל ואת נתניהו, את הגיזענות, השחיתות וחוסר הצדק, ומיד קוטלגה כתומכת בחרם נגד ישראל ואוהדת תנועת ה"B.D.S". כי ב"ליכוד" אין צבע ביניים, אלא רק "שחור" ו"לבן", ומי שאינו מתייצב לימינו של ראש הממשלה, הופך ליריב. ממש כמו שמי שלא תמך באלאור אזריה, "חייב" להיות שמאלני, כי עפ"י המשוואה של נתניהו, רק אדם מהצד הימני של המפה יכול להיות ציוני, ומי שאינו כזה, הוא פשוט שמאלני או סתם עוכר ישראל. 


תמונת השבוע
הרגע הזה, בו שני ההורים השכולים זוכי פרס ישראל, דויד גרוסמן ומרים פרץ, התחבקו לאחר נאומה של פרץ, היה רגע חשוב ומכונן, שהוכיח, כי עדיין לא איבדנו את השפיות, ושבין רגב ונתניהו, בנט וליברמן, יש עדיין דברים מרגשים במדינה, שמחממים את הלב. דווקא שני אנשים, שדיעותיהם הפוליטיות רחוקות כמרחק מזרח ומערב, הוכיחו לכולנו, שלפני הכל, עם ישראל בנוי מאנשים בשר ודם, עם ערבות הדדית, ושכל ישראל אחים, גם אם לפעמים נדמה שזה ממש לא כך. ואת זה אפילו הקיסר ביביהו ושרת התרבוש, כבר לא יוכלו לקחת מאיתנו.


לכו לעזה
אם בכדורגל חיים "משבת לשבת", הרי שבעזה חיים "משישי לשישי", יום בו נוהגים הפרובוקטורים של חמאס, ובראשם איסמעיל הנייה ויחיא סנוואר, לצאת מהחורים, תוך שהם שולחים את ילדי עזה כבשר תותחים לרצועת הגבול, במטרה להבעיר צמיגים ולחולל מהומות, לצד מחבלים. העיקר שכל יפי הנפש באו"ם, הזדעקו לנוכח 16 ההרוגים, חלקם מחבלים, ו-1,400 הפצועים. הגיע הזמן שבאו"ם יקלטו, שצה"ל הוא אחד הצבאות המוסריים בעולם. במקום להשקיע בבנייתה של עזה, משקיעים הנייה וחבריו, בבניית מנהרות, ובמקום להטיף לשלום, הם מסיתים נגד ישראל.
תגובות:
9: רציתם לצעוד לגבול חולירות? - תבור
תקבלו כדור בין העיניים
חיים בסרט שאתם יכולים על ישראל
עוד לא נולד המנייאק שיכול עלינו

2/5/2018    11:54

8: הכי כואב בטכס המשואת - הרצל
שכל פעם שבוחרים מישהו פיתאום צפים עליו סיפורים מהעבר שכביכול באים לערער על הבחירה.
אף אחד לא מושלם
לכולם יש שלדים בארון
אז תפסיקו לחפור מתחת לאדמה

1/5/2018    16:09

7: נטלי פורטמן אל תטיפי לנו - אריאל
מה אתם יודעים שם ממרומי מושבכם בארה"ב
את לא נימצאת כאן ולא מכירה את ה"חומר"
זה שאת יהודיה לא אומר כלום
אני בספק לגבי כמה את שומרת על המסורת

1/5/2018    16:01

6: איך היא דחפה את עצמה לשיר הללויה - בעעעע
לקחה נכס צאן ברזל והפכה אותו לג'ינגל בחירות
איכססססססס

1/5/2018    15:47

5: שמישהו יוריד כבר את איסמעיל הנייה - בוגנים
תאמינו לי שנחיה בעולם מעט טוב יותר אחרי שהוא ימות

1/5/2018    11:28

4: לא יכולה לסבול את המירי רגב הזאת - רינת
כזאת וולגרית ושלוכית
שזה צורם לעין

30/4/2018    15:59

3: בושה וחרפה - מלכה לוי
נתניהו זה פשוט בושה וחרפה. אני לא מבינה איך יש לו את עזות המצח והחוצפה לנאום במשך 14 דקות, לאחר כל הסיכומים שהיו איתו. הוא צריך להתבייש

30/4/2018    15:48

2: דויד גרוסמן ומרים פרץ - אין שמאל ואין ימין
אחת התמונות המרגשות של השנה

30/4/2018    15:36

1: שיגעון גדלות - טובה
ראש ממשלה מכהן מדליק משואה
איזה שיא עוד נישאר לו לשבור?

30/4/2018    15:34שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר