שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 301
אפריל 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 חפץ, נתניהו, זנדברג, צוקרברג, דרעי, ליברמן ואולמרט: זה היה השבוע שהיה
סחטנים, נמאסתם
כמו תמיד, גם הפעם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התכופף בפני הח"כים החרדים והסחטנים, ובראשם סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן. במקום לזרוק אותם לכל הרוחות, הגיע לפיתרון וכהרגלו בקודש, מיהר לבמת הכנסת, כדי להציג את הסכם הפשרה על "חוק הגיוס" וסיכול ההליכה לבחירות, כאילו שמדובר בהישג אישי שלו. 

המשבר הקואליציוני בנושא "חוק הגיוס", שוב הוכיח עד כמה הפוליטיקאים עסוקים רק בעצמם. השרים אביגדור ליברמן מ"ישראל ביתנו" ואריה דרעי מ"ש"ס" ידעו, שאם הבחירות יוקדמו לחודש יוני, שתי המפלגות שלהם יקרסו וספק אם יעברו את אחוז החסימה, וזו אחת הסיבות שבגללן עשו הכל כדי להגיע להסכם הפשרה. תסמכו על חברי הכנסת של הקואליציה, שעד שמתווה "חוק הגיוס" יחזור לשולחן הדיונים, במושב הקיץ, הוא יעבור כל כך הרבה טלטלות, שבסיומן החרדים ימשיכו להשתין על כולנו בקשת. בינתיים סיכמו ביניהן סיעות הקואליציה, שלא יעלו הצעות חוק בענייני דת ומדינה, כי למה צריך עוד פעם לעצבן את החרדים, ששוב יאיימו בפירוק הממשלה... אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק. 


מלחמת הקרדיטים
גם כאשר מפרסמים כלי התקשורת, באיחור של 11 שנה, דיווח על הפצצת הכור הגרעיני בסוריה, תסמכו על הגנרלים והפוליטיקאים דה-לה שמאטע שלנו, שהם כבר ימצאו דרך לגזור קופון אישי, תוך הלבנת פניו של הצד השני. ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, המרוויח הגדול מהפרשה, שפירסם את פרטי אישור המבצע הסודי בספרו החדש, ליכלך על שר הביטחון דאז, אהוד ברק, שלא היה מעוניין בתקיפה וניסה לדחות אותה מטעמים פוליטיים, ואילו ברק ליכלך עליו בחזרה. במקביל, החלו ראשי המוסד ואמ"ן דאז, לקחת כל אחד לעצמו את התהילה, תוך הכפשת שמו של הצד השני, והרי כבר נכתב בעבר, שלהצלחה אבות רבים... מאיר דגן ז"ל, שהיה אז ראש המוסד, ושגם שמו שורבב לפרשה, ודאי מתהפך בקברו...

כל כך חבל, שמי שנשכחו מאחור הם דווקא אותם גיבורים בשר ודם, בעיקר טייסי חיל האוויר, שיצאו בחשכת ליל אל המבצע המורכב והמסוכן, וחזרו הביתה לאחר שהשלימו את המשימה, עם הקריאה המרגשת "אריזונה", שהעידה על הניצחון הפרטי שלהם, אשר הפך לניצחון של עם ישראל כולו.
ומי שהכי הרוויח מכל העניין של פירסום אירועי הלילה ההוא, היה נתניהו, שסוף סוף האש הוסטה ממנו ליום-יומיים, ובמקום לדבר על סיגרים, שמפניות ועדי מדינה, כולם דיברו על המבצע הנועז ומלחמת הקרדיטים.


האח הגדול צופה בכם
אפילו ברשת החברתית "פייסבוק", כבר אי אפשר להיות בשקט, מבלי לחשוש, שהאח הגדול צופה בנו. תוך ימים ספורים נחתך שוויה של הרשת החברתית הגדולה בעולם, בכ-50 מיליארד דולר, לאחר שהודלף מידע על 50 מיליון משתמשי "פייסבוק" ללא ידיעתם. גם 1,000 התנצלויות של מייסד הרשת, מארק צוקרברג, לא יסתירו את העובדה המטרידה, שמשהו מסריח בממלכת "פייסבוק", ואם "צוקי" לא דואג לפקח על המידע הפרטי של המשתמשים, עדיף כבר לסגור את הרשת החברתית, ויפה שעה אחת קודם.


המנצחת הצפויה
כמעט מבלי להרגיש נערכו ביום חמישי שעבר הבחירות לראשות מפלגת "מרצ", בהן ניצחה כצפוי ח"כ תמר זנדברג, על רקע פרישתם מהמירוץ של היו"ר הקודמת, זהבה גלאון, ושל ח"כ אילן גילאון ואבי דבוש. עם בחירתה, תצטרך זנדברג לסייע בהובלת גוש השמאל המקרטע, ולמנף את ההישג הפרטי של "מרצ", אליו חתרה גלאון, במסגרתו שונתה שיטת הבחירות והתפקדו למפלגה למעלה מ-30,000 מצביעים חדשים. על רקע דעיכת "המחנה הציוני", תהיה חייבת "מרצ", לשאוף להגיע למספר דו-ספרתי של מנדטים בבחירות הקרובות, כדי להיות רלוונטית ולסייע בהקמת גוש חוסם ל"ליכוד".


תעשיית עדי המדינה
לאחר שאיש העסקים מיקי גנור, ראש הסגל במשרד ראש הממשלה, ארי הרו, ומנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, הפכו לעדי מדינה, הגיע ה"שוס" האמיתי, כאשר גם ניר חפץ, שהיה דובר ויועץ התקשורת של משפחת נתניהו, חתם על הסכם עד מדינה נגד נתניהו, ימים ספורים לאחר שהגן עליו ועל שרהל'ה בחירוף נפש. מעניין מאוד איך פתאום, במחי יד, הפך אותו אדם, שבמשך 24 שעות ביממה היה מוכן לשכב על הגדר למען הנתניהו'ס, לגדול שונאיהם, שזוכר כל פרט ופרט איום ונורא שהם עשו... ואולי כדאי להזכיר, שלפני הכל, עדי מדינה הם אנשים שמסתירים קופת שרצים מאחוריהם, היו מעורבים במעשים חמורים, ולכן יעשו הכל כדי למלט עצמם ממאסר.

ונתניהו? כרגיל, הוא ממשיך להסית ולעוות את המציאות, כאשר העלה סירטון ברשתות החברתיות, בו טען שמופעלים לחצים על נחקרים, תוך איומים, כדי שישקרו ויעידו נגדו. נתניהו אפילו כינה את התופעה במילים "תעשיית עדי המדינה", אלא שהתעשיה היחידה שיש פה, היא של שחיתות שילטונית. זה לא ייאמן עד כמה ראש הממשלה מהלך אימים על מפכ"ל המשטרה והיועץ המשפטי לממשלה. הוא עושה זאת בצורה מתוחכמת, ברמזים קלים, אך די בכך כדי להעביר את המסר. 
האמת? אפשר להבין את נתניהו, שהפאניקה שלו מוצדקת לגמרי. בקצב הזה, לא ירחק היום, שגם שרהל'ה תהפוך לעדת מדינה...
תגובות:
11: כל הסחטנים האלה - יפתח
הרסו את הממשלה ואת המדינהֿ
לא נותנים לנתניהו לעבוד
הוא לא אשם מה רוצים ממנו

29/3/2018    17:11

10: גם אני עד מדינה - אהרון
שאלו אותי מה שאתם רוצים וגם אני יזמר לכם מה שאתם רוצים בתמורה למחיקת החטאים שלי.
שיטה מכוערת

29/3/2018    16:52

9: אין אופק מדיני - דוברת
בשום תחום. נגזר עלינו לחיות בדוחק ובבעסה. גם אם יתחלף ראש הממשלה, המערכת כולה נמצאת במצב שהיא כל כך רקובה שלא יעזור כבר כלום.
הכל אינטרסים
הכל לקרובים לצלחת
הציבור ימשיך לשלם את המחיר

29/3/2018    16:40

8: פייסבוק מזייפת - נדב
הבעיה שכל פלטפורמה חדשה שממציאים, הם ממהרים לקנות אותה לפני שהיא הופכת לוירלית לגמרי.

29/3/2018    16:15

7: חוק הגיוס - הרמן
עוד אות קלון על ממשלה ששוברת את כל השיאים

29/3/2018    15:42

6: רצח פוליטי באופק - שובל
אם איך שנתניהו מתנהל זה רק עניין של זמן עד שמישהו מאנשיו או מעריציו יעשה מעשה נפשע

28/3/2018    14:49

5: קרדיטים קרדיטים - בושה של כנסת
רק אחרי התהילה של עצמם הם רודפים

28/3/2018    11:00

4: תמר זנדברג - נורית
היא האדם המתאים כרגע למרץ. רוח חדשה וצעירה שיכולה למשוך את המפלגה למעלה (על חשבון העבודה כמובן)

27/3/2018    15:44

3: ליצמן הזה בלתי נסבל - בארי
פשוט הורג לנו את המדינה

27/3/2018    14:37

2: עדי מדינה - גיא
עושה רושם שהמשטרה קצת מתעלמת מהעובדות ותפסה פה טרנד

27/3/2018    14:26

1: שונא את הפייסבוק - רז
אבל אל תדאגו להם, אמנם רוב הצעירים עברו לאינסטגרם, אבל נחשו למי היא שייכת...? נכון מאוד, לפייסבוק!!!

27/3/2018    12:34שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר