שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 300
מרץ 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 זה היה החודש שהיה: מצעד האיוולת. נתניהו, בנט, אמסלם, זוהר, חפץ, פילבר, גרסטל 
סיציליה זה כאן
לו היה נוחת במדינת ישראל, אדם זר מכוכב מאדים, היה משוכנע, שהגיע לסיציליה, מולדתו של ה"סנדק" דון קורליאונה. כמעט מדי יום מתפוצצת פה פרשת שחיתות אחרת, בה מעורבים לכאורה ראש הממשלה ומקורביו, עם כותרות כמו "שילטון תמורת עיתון" ו"מתנות תמורת הטבות". פעם מדובר בקבלת מתנות בשווי מאות אלפי שקלים בתמורה להטבות, פעם דרישה לסיקור אוהד באתר "וואלה" בתמורה למתן הטבות ל"בזק", פעם ניסיון לקבל סיקור אוהד בעיתון של המדינה, בתמורה ל"השתקת" העיתון השני... ועוד לא דובר על פרשת הצוללות וכלי השיט, בה נתניהו עדיין לא חשוד, בדגש על המילה "עדיין"...

זה פשוט לא יכול להיות, שכל הסביבה הקרובה ביותר של ראש הממשלה נמצאת בחקירות, ורק הוא מתנהג כמו שלושת הקופים, "לא ראיתי", "לא שמעתי", "לא ידעתי", ובעיקר - "לא יהיה כלום, כי אין כלום". איך זה יכול להיות, ששני עורכי הדין המקורבים אליו כל כך, דוד שמרון, שהינו גם קרוב משפחה שלו, ויצחק מולכו, שלא לדבר על מנהל לשכתו לשעבר, הארי הרו, מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, ואפילו יועץ התקשורת המשפחתי, ניר חפץ - נעצרו ונמצאים בחקירות, ואילו הוא מגלגל עיניים וממהר לתפוס את המטוס הראשון לגרמניה, כי שם הייאוש הרבה יותר נוח?

גם אם מבחינה משפטית, נתניהו זכאי עד שלא הוכחה אשמתו, הוא כבר מזמן איבד את המנדט שקיבל מבוחריו, וכפי שאמר על אהוד אולמרט, שהיה נתון בחקירות בהיותו ראש ממשלה, נתניהו איבד את התוקף המוסרי והציבורי, ועליו לפרוש לביתו כדי לנקות את שמו. זה עד כדי כך פשוט. שום אדם בעולם, גם אם היה בנוי מפלדה, אינו מסוגל, לפחות ברמה הנפשית, להמשיך ולנהל עניינים הרי-גורל של מדינה, כשהוא מבלה השכם וערב בחקירות משטרתיות, ונתון תחת לחצים בלתי אפשריים, כמעט ללא שעות שינה. אם נתניהו לא ישים את המפתחות, העם יצטרך להכריח אותו לעשות זאת, ויפה שעה אחת קודם. אוונטי פופולו, קדימה העם.


בראון-חברון-גרסטל
המוח מתקשה להבין עד כמה זה חמור וצריך לקרוא זאת מספר פעמים, כדי להפנים עד כמה נתניהו וכנופיית המושחתים דירדרו את המדינה לתהומות של רפובליקת בננות. עפ"י החשד, יועץ התקשורת של משפחת נתניהו, ניר חפץ, ניסה לשחד את השופטת הילה גרסטל, ואם יתברר שהדברים נכונים, ייתכן שמדובר בשחיתות השילטונית החמורה ביותר בתולדות המדינה. "תסגרי את תיק המעונות של שרהל'ה ותקבלי את משרת היועץ המשפטי לממשלה", אמר לה לכאורה עפ"י החשד אלי קמיר, שנשלח ע"י חפץ כדי לסגור עניינים מאחורי הקלעים. משהו כמו פרשת "בראון-חברון", רק יותר חמור. מי נחקר בפרשה ההיא משנת 96' ויצא ממנה בעור שיניו? נכון, נתניהו... רבותיי, ההיסטוריה חוזרת.


שתיקת הכבשים
מי שהיה צדיק בסדום הוא שר החינוך, נפתלי בנט, שהינו השר והח"כ היחיד מהקואליציה, שאמר בקול רם וללא חשש, כי ראש הממשלה אינו יכול לקבל מתנות מחבריו המיליארדרים, ממש כפי שאינו יכול עוד לשמש דוגמא לציבור הישראלי בכלל ולבני הנוער בפרט. ולמרות זאת, גם בנט עצמו, יחד עם מפלגתו, "הבית היהודי", ממשיך להישאר בקואליציה, וממתין לראות אם יוגש כתב אישום נגד נתניהו, כדי לבחון את צעדיו. אבל אם השר בנט, לפחות ניסה להתעמת עם החשדות נגד נתניהו, הרי שאת ההתנהלות של שאר השרים וחברי הקואליציה, ניתן להגדיר בשתי מילים: "שתיקת הכבשים". השר ישראל כץ חושש לומר משהו שממנו יתפרש, כאילו הוא חותר תחת נתניהו, השרים אריה דרעי וחיים כץ, בעצמם נתונים בחקירות משטרתיות, ושרה נוספת, מירי רגב, עסוקה בליקוקים והתחנפויות לראש הממשלה ולשרהל'ה. אבל מי שהכי מאכזב הוא דווקא שר האוצר, משה כחלון, שנתפס כאדם ישר והגון, אשר טובת הציבור עומדת לפניו, אלא שגם הוא מעדיף למלא פיו מים, מכיוון שכפוליטיקאי משופשף, הוא לא מעוניין להפיל את הממשלה, בטרם אושר תקציב המדינה לשנת 2019. אם זה לא היה עצוב, זה היה מצחיק...


אין שכל, אין דאגות
השבוע נזכרתי במימרא העממית "אין שכל, אין דאגות", כאשר חשבתי על יו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם. לא ייתכן, שבראשות הקואליציה עומד אדם המדבר כמו אחרון העבריינים, משתלח ביועץ המשפטי לממשלה ובמפכ"ל המשטרה מעל דוכן הכנסת, מקלל עדי מדינה ומכנה את ח"כ יאיר לפיד, במילה "שטינקר", רק בגלל שלא שיקר בעדותו במשטרה. איך יכול להיות, שכולם רואים את מחזה האימים הזה ושותקים?

ולא שח"כ מיקי זוהר, שהשווה בין מצבו של נתניהו ורצח רבין, יותר טוב ממנו... קשה לי להאמין, שאמסלם וזוהר, באמת מאמינים בשטויות שהם מדברים, אבל הם עושים זאת מסיבה אחת, וזה מה שבאמת נורא... עבור שניהם, כל האמצעים כשרים כדי להגן על נתניהו, ובדרך לגזור קופון לקראת הפריימריס של "הליכוד", שהרי מי שיותר צועק, מתלהם ומדבר בשפה עבריינית נמוכה, זוכה במקומות הכי גבוהים בקרקס שזכה בכינוי "ליכודיאדה".

אם ראש הממשלה המנוח, מנחם בגין, היה יודע לאיזה ביב שופכין נוראי הגיע ה"ליכוד", עם אספסוף נוראי מאיוב קרא ועד נאווה בוקר, מדוד ביטן ועד דודי אמסלם, מאורן חזן ועד מיקי זוהר, הוא היה מתהפך בקברו. בעצם, למה צריך להגיע עד לראש הממשלה המנוח? איך זה שבנו, ח"כ בני בגין, אינו פוצה פה ומצפצף, כשהמפלגה שלו הולכת מדחי אל דחי?
תגובות:
10: רפובליקת בננות - יסמין
ומעניין שהכל קורה במשמרת של ביבי
תראו למה הפכנו
איזה דוחים אנחנו כחברה

1/3/2018    15:49

9: ימים של שקט - אוףףף
יהיה פעם שנכנס לאתר חדשות ולא נקבל שחור בעיניים?

1/3/2018    15:40

8: אמסלם הזה צריך לאסור אותו - מנשה
הא פשוט בושה וחרפה לכנסת ישראל
ורק הליכוד יכול להכניס כאלה טיפוסים לפוליטיקה

1/3/2018    15:08

7: ואז הגיע השופטת השופטת פוזננסקי-כץ והרסה הכל - ללא שם
לא להאמין איך על שטות קטנה כולנו נשלם ונחייה עם ביבי ושרה עוד קדנציה

1/3/2018    00:34

6: להסתכל על נבחרי הציבור - רביד ניזרי
ופשוט להתבייש
איזו רמה נמוכה, איזו שחיתות, איזה ציניות
בקיצור, אין עתיד באופק...

28/2/2018    21:59

5: דודי אמסלם זו תופעה - א. אדרי
ותופעה מדאיגה מאוד. מה יהיה על הבאים בתור שיקחו ממנו דוגמא ויהיו בלתי נסבלים?

28/2/2018    21:49

4: אורן חזן - רזי
צדיק בסדום
אני לא מאמין שאני אומר את זה, אבל הוא היחיד שיש לו ביצים שם

28/2/2018    16:21

3: מה לא ברור שניסו לשחד אותה? - כהן
יש לכם ספק בכלל בין הקשר של ביבי להצעה לשופטת הילה גרסטל?

28/2/2018    15:32

2: שמעתם שהכלבה קיה מתה? - #חיי_כלב
פחות בונזו על חשבון משלם המיסים

28/2/2018    14:43

1: באמת סיציליה - חיים
ראש הממשלה נוהג בנו כאילו היה הסנדק ואנחנו כלי המשחק

28/2/2018    13:42שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר