שנה עשרים וחמש
גיליון מס' 303
יוני 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
"בבחירות הקרובות נגיע ל-40 מנדטים"
כך מודיע שר המדע והטכנולוגיה, אופיר אקוניס, שכבר חושב על הבחירות ואינו חושש מהחקירות המשטרתיות נגד נתניהו.

אקוניס: נחשב לאחד הדוברים הרהוטים, הבקיאים והאינטליגנטים ביותר בתחום ההסברה ומגן על ישראל בחירוף נפש. משוכנע, שמעמדה הבינלאומי של המדינה נמצא בשיא של כל הזמנים, וההוכחה לכך היא כנס שיזם בתחום מדע וטכנולוגיה, במסגרתו הגיעו בחודש מאי לירושלים, יותר מ-20 שרים מכל העולם (צילום יח"צ)מאת: גל זייד

השר אקוניס (45), נשוי ואב ל-2, עבד בתחילת דרכו באגף ההסברה ב"מצודת זאב", ולאחר מכן שימש דובר "הליכוד" ויועץ תקשורת בלשכת נתניהו. הוא נבחר לראשונה לכנסת בפברואר 2009, ולאחר ששימש סגן שר במשרד ראש הממשלה, עשה את קפיצת המדרגה כאשר מונה לשר המדע והטכנולוגיה.
בריאיון ל"חדשות הקריות", מגלה השר אקוניס, כי בתקופת כהונתו, עומד תקציב משרדו על שיא כל הזמנים של 530 מיליון שקלים, יוצא בחריפות נגד אבו מאזן, משבח את ראשי הרשויות בקריות ומשוכנע, שדונלד טראמפ הוא הנשיא הידידותי ביותר שהיה אי פעם למדינת ישראל. ומה לגביי העתיד? "כל אדם רוצה לעלות בסולם הדרגות, ואשאף לקבל את משרד החינוך או הפנים", הוא אומרכבר מגיל צעיר מאוד סומן השר אופיר אקוניס, ככוכב עולה בתנועת "הליכוד", ובהיותו בן 22 בלבד עסק בתחום ההסברה במפלגה, כאשר עד מהרה הפך לאחד ממקורביו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואף שימש יועץ התקשורת שלו. זה היה רק עניין של זמן עד שיגשים חלום ישן וימונה לשר, דבר שיצא אל הפועל לאחר הבחירות האחרונות, בשנת 2015, כאשר מונה לשר המדע, הטכנולוגיה והחלל. בריאיון ל"חדשות הקריות" מדבר השר אקוניס, על הישגי משרדו, טוען שמעמדה הבינלאומי של מדינת ישראל נמצא בשיא של כל הזמנים ומשוכנע, שבחירתו של דונלד טראמפ, לנשיאות ארה"ב, מהווה נס עבור העם היהודי.

השר אקוניס (45), נשוי ואב ל-2 ילדים, הצטרף לתנועת "הליכוד" בשנת 92', ובינואר 96' החל לעבוד באגף ההסברה ב"מצודת זאב". ביוני 96', לאחר ניצחונו של בנימין נתניהו, בבחירות לראשות הממשלה, החל לכהן כסגן יועץ התקשורת שלו, ובמרס 99' התמנה לדובר "הליכוד". בשנת 2004 מונה אקוניס, ליועץ התקשורת בלשכת נתניהו, שהיה אז שר אוצר, והמשיך לשמש יועצו של נתניהו, עד שנת 2008, אז מונה לסמנכ"ל התקשורת וההסברה של "הליכוד".

אקוניס נבחר לכנסת ה-18 בפברואר 2009, ועם היכנסו לתפקיד, עמד בראשות וועדת הכלכלה, במסגרתה קידם את פתיחת שוק התקשורת הסלולרית לתחרות באמצעות הפחתת דמי הקישוריות, הכנסת מפעילים וירטואליים וחברות חדשות לשוק וביטול קנסות היציאה, שהיה נהוג להטיל עד אז על לקוחות שביקשו לעבור לחברה סלולרית אחרת. באותה תקופה יזם אקוניס, את הקמת צוות התגובות של "הליכוד", בראשו עמד עד שנת 2013. אקוניס, הנחשב לאחד מחברי הכנסת הרהוטים והאינטילגנטיים ביותר במשכן, פועל רבות מול כלי תקשורת בארץ ובעולם, כדי להציג את האמת ולהדוף את השקרים נגד מדינת ישראל. בעבר הוא הצהיר, כי הינו רואה בפלסטינים מכשול לשלום במזרח התיכון, וכי הוא תומך בהתיישבות בכל חלקי הארץ, ללא הבדל בין רמת הגולן, הגליל, הנגב או יהודה ושומרון. בנאום שנשא באחרונה מעל במת הכנסת, אמר לח"כים הערבים: "מדינת טרור פלסטינית לא תוקם לעולם בשטחי יהודה ושומרון".

בשנת 2013, לאחר שנבחר לכהונה שנייה בכנסת, מונה אקוניס, לסגן שר במשרד ראש הממשלה, והתמנה ליו"ר הוועדה הציבורית של פרוייקט "מחשב לכל ילד". בתקופת כהונתו, במשך פחות משנתיים חולקו 17,000 מחשבים אישיים ומחשבי לוח לילדים ממשפחות מעוטות יכולות. "לבגין היה את פרוייקט 'שיקום שכונות' ולנו יש את 'מחשב לכל ילד'. אנו עושים פעולה אמיתית של צדק חברתי, במעשים ולא בדיבורים", נהג לומר.

לאחר מכן הוא כיהן כסגן השר המקשר בין הממשלה והכנסת, ובהמשך מונה למ"מ סגן השר להגנת הסביבה. לאחר הבחירות לכנסת ה-20, בספטמבר 2015, מונה אקוניס לשר המדע, הטכנולוגיה והחלל (בהמשך שונה השם למשרד המדע והטכנולוגיה). עם כניסתו לתפקיד אמר, כי מדיניות המשרד בראשותו תתבסס על שתי רגליים עיקריות, האחת הנגשת המדע והטכנולוגיה לכל אזרחי ישראל, והשנייה ביסוס מעמדה הבינלאומי של ישראל, באמצעות הפצת בשורת החדשנות, המחקרים פורצי הדרך והידע הישראלי בעולם כולו. "אני פועל להשגת יעד זה באמצעות קידום מחקרים משותפים וחתימה על הסכמים בינלאומיים רבים עם מדינות שונות, ובהן סין ומדינת קליפורניה שבארה"ב", הוא מדגיש.


אקוניס: פעל להנגשת תחום המדע והטכנולוגיה לכלל האזרחים (צילום: פייסבוק)
אלו דברים נוספים מתווים את דרכך במשרד המדע והטכנולוגיה?
במסגרת הרפורמות שאני מקדם, חשוב לי להנגיש את תחום המדע והטכנולוגיה לכלל האזרחים, תוך מתן דגש על פעילויות בהן יכול הציבור הרחב להשתתף, כמו יום המדע, קייטנות קיץ, מימון משלחות נוער לתחרויות מדע בחו"ל והשקת מלגות למדענים חוזרים. המשרד מממן אינספור פעילויות חשובות למען הציבור, אם זה בתחומי רובוטיקה, סייבר ומדעים מדוייקים. אני גאה לומר, שבמהלך שנות כהונתי הגיע תקציב המשרד לשיא מאז הקמתו בראשית שנות ה-80, ובשנת 2018 הוא עומד על תקציב של 530 מיליון שקלים. עד כמה ישראל נחשבת למעצמה בתחום המדע, הטכנולוגיה והחדשנות, תעיד העובדה, שבימים האחרונים, בסוף חודש מאי, התקיים בירושלים כנס מדע וטכנולוגיה בינלאומי, בהשתתפות יותר מ-20 שרי מדע וטכנולוגיה מכל רחבי תבל, ובהם מגרמניה, בריטניה, פולין, סינגפור, תאילנד, הודו, אוגנדה, טנזניה, קמרון, אוקראינה, לטביה ויוון. חשוב לי להדגיש, שמעמדה הבינלאומי של מדינת ישראל, נמצא בשיא של כל הזמנים, ואני חש זאת היטב כשר המדע והטכנולוגיה, בעיקר באמצעות הפגישות הרבות שאני מקיים בארץ ובעולם, עשרות ההסכמים עליהם חתמתי, וכאמור הוועידה שנערכה בימים האחרונים בירושלים.

עושה רושם, שיש לך קשר מיוחד עם ראשי הרשויות בקריות?
בשלוש השנים בהן אני משמש שר המדע והטכנולוגיה, ביקרתי לא מעט בקריות והתרשמתי מאוד מהפיתוח המאסיבי ומההתנהלות הנכונה והחכמה של כל ראשי הערים, חיים צורי בקרית מוצקין, אלי דוקורסקי בקרית ביאליק, דוד אבן צור בקרית ים ויעקב פרץ בקרית אתא. ארבעת ראשי הערים הללו מובילים את הקריות שלהם לשיגשוג שלא היה כדוגמתו באיזור הזה, הן בתחום הבנייה, הן בתחום החינוך והן בתחום המדע והטכנולוגיה.

אתה שותף לדיעה הרווחת בקרב הימין ובעיקר "הליכוד", שדונלד טראמפ, הוא אחד מנשיאי ארה"ב הידידותיים ביותר שהיו לישראל?
הוא לא אחד הנשיאים הידידותיים, אלא הנשיא הידידותי ביותר שהיה לנו אי פעם, ואני בפירוש רואה בבחירתו נס לעם היהודי. הכרזתו של הנשיא טראמפ, על העברת השגרירות לירושלים, 70 שנה לאחר שמדינת ישראל זכתה בעצמאות, היא החלטה חשובה ואמיצה מאין כמוה. דונלד טראמפ הוא מנהיג מפוכח המכיר במציאות המורכבת והמסוכנת של המזרח התיכון, ומתקן את כל הנזקים העצומים שהשאיר קודמו ברק אובמה.

מה דעתך על נאומו של אבו מאזן, בו טען שהתעסקותם של יהודי אירופה בנושאים כספיים, היא שהובילה לשואה?
הנאום הזה לא הפתיע אותי. הרשות הפלסטינית, בראשות אבו מאזן, מסיתה מדי יום נגד ישראל, משלמת משכורות למשפחות מחבלים וחונכת כיכרות על שמות מחבלים ומחבלות. אפשר לקרוא להם "הרשעות הפלסטינית". מעוות ההיסטוריה השקרן אבו מאזן, שוב חשף את פרצופו האמיתי בפני העולם.

כפי שזה נראה כרגע, לא יהיה שלום עם הפלסטינים גם בעוד 100 שנה?
נכון לעכשיו, המציאות אומרת שאין לנו פרטנר לשלום. אני מקווה מאוד, שביום מן הימים נחזור לשולחן המשא ומתן. אם שכנינו יחפצו בכך, אני מעריך שלא תהיה בעיה לחזור לדיונים המשותפים, אך העניין הוא שהם לא חפצים בשלום.

איך אתה רואה את מותם של כ-60 הפלסטינים, שנהרגו באחרונה במהומות בעזה?
אפילו "חמאס" כבר הודיע, שההרוגים בגבול הרצועה היו אנשיו, כלומר מחבלים וטרוריסטים. אני מחזק את חיילי צה"ל, כוחות הביטחון וראש הממשלה, על כל מה שהם עושים כדי לשמור על ביטחון ישראל.


בחברת ראש הממשלה: אינו חושש מחקירותיו של נתניהו ומשוכנע, ש"הליכוד" יגדיל באופן משמעותי את כוחו בבחירות הקרובות. לא מתרגש ממותם של 60 הפלסטינים בעזה ומהרעש שהדבר עורר בעולם. שואף לקבל את משרד החינוך או הפנים (צילום: פייסבוק)

כאחד מבכירי "הליכוד", אינך חושש מכך, שהחקירות המשטרתיות נגד נתניהו, יובילו לסיום דרכו כראש הממשלה?
כל מה שידוע לי ולציבור כולו, הוא שראש הממשלה נחקר במספר פרשיות, ועד כה לא הוגש נגדו כתב אישום באף אחת מהפרשיות הללו. החוק במדינת ישראל, מחייב התפטרות של ראש ממשלה רק לאחר פסק דין חלוט בבית משפט. אנו מדינת חוק, והחוק הזה מחייב את כולנו, מנשיא המדינה וראש הממשלה ועד אחרון האזרחים.

בבחירות הקודמות קיבל "הליכוד" 30 מנדטים. מה ייחשב להצלחה עבורו בבחירות הקרובות?
אני שואף להגיע ל-40 מנדטים בבחירות הקרובות.

אתה לא מגזים?
ממש לא. כדי שהשילטון יהיה יציב, חשוב שמפלגת השילטון תהיה גדולה ועוצמתית ככל האפשר.

ברמה האישית, אינך חושב שמשרד המדע והטכנולוגיה קטן עליך?
בפירוש לא. מדובר במשרד גדול עם תקציבי ענק, במסגרתו אני חותם על הסכמים רבים וחשובים עם שרים מכל העולם. יחד עם זאת, זהו אך טבעי, שכל אדם רוצה לעלות במהלך חייו בסולם הדרגות. בעתיד אשאף לקבל תפקיד כמו שר חינוך או שר הפנים, שהם תפקידים עם השפעה חשובה ורחבה על כלל אזרחי המדינה


תגובות:
6: מאוד מזכיר לי את אורן חזן - לביא
בחיצוני בעיקר
בהתנהגות יש לו עוד קצת לשחרר רסן ואולי הוא יהיה כמוהו
למרות שאורן יש רק אחד

7/6/2018    15:36

5: מחשב לכל ילד צריך להתחלף ב... - שי
אייפון לכל ילד.
היום הכל על המסכים
המחשב הולך ונפלט החוצה

6/6/2018    16:22

4: לא מרגיש את פועלו - זוהר
זה נשמע לי יותר טייטל מג'וב אמיתי

6/6/2018    12:53

3: אבו מאזן השתגע - אודי
להגיד שהתעסקותם של יהודי אירופה בנושאים כספיים, היא שהובילה לשואה זו פשוט טיפשות לשמה וסגירת הגולל על תהליך השלום שגם ככה לא קיים

6/6/2018    12:29

2: אני מאמין לו עם ה-40 מנדטים - הרדי
אנחנו עם מטומטם ומגיע לנו שביבי יהיה עם 50 גם

6/6/2018    11:33

1: חייבים לתת קרדיט לבחור - גיל
הצליח לו יפה מאוד בחיים

5/6/2018    14:43שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר