שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 309
ינואר 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
"חשתי אחריות כבדה לנהל את ישיבת המועצה הראשונה"
"איני פוסל אפשרות להיכנס לקואליציה"
עיריית קרית ביאליק תשפץ את בית "יד לבנים"
אתם מטקבקים ואנחנו מפרסמים
יעקב פרץ "דפק ברז" לציון אסולין
"אשמח להיות חבר מועצה גם בגיל 90"
ד"ר קליש-רותם והתעויוט
"זו הקדנציה האחרונה שלי במועצת העיר"
תקציב עיריית ק.ביאליק ל-2019 יעמוד על 323 מיליון שקל
העובד לקה בסוכרת לאחר שהמעסיק איים בפיטורין
האישה נפטרה לאחר שהרופאים לא איבחנו את הסרטן בזמן
"שילמתי מחיר כבד על כך שעשיתי קמפיין נקי וללא ליכלוכים"
הגיש תביעה נגד בנו וכלתו בסך 800,000 שקל
האב הלווה סכום כספי בסך 800,000 שקל לבנו ולכלתו, בעת שנישאו ובנו את ביתם. כשבני הזוג התגרשו, דרש מהם את הכסף בחזרה, תוך שסירב לקבל אותו רק מבנו ובתשלום חודשי קבוע. בית המשפט הורה להם להחזיר לו את הכסף

הר ציון: תביעה נגד הבןמאת: אבי אדר

בהחלטה תקדימית קבע בית המשפט לענייני משפחה, כי אב, שהלווה סכום של 800,000 שקל לבנו ולכלתו, יקבל מהם את הסכום במלואו. כאשר בני הזוג החליטו להינשא ולבנות את ביתם, הלווה להם אביו של הגבר סכום כספי בסך 800,000 שקל, כאשר בתחילה נתן להם 600,000 שקל ואת היתרה בתשלומים. במהלך השנים עלו יחסיהם של בני הזוג על שירטון והם החליטו להתגרש. השניים ערכו הסכם גירושין, במסגרתו ציינו את ההלוואות שקיבלו מאביו של הבעל והסכימו ביניהם, כי הבעל הוא שיחזיר לבדו לאביו את הכספים, בתשלום חודשי קבוע. דבר ההסכם התגלה לאב ע"י נכדתו, ובעקבות זאת דרש לקבל לידיו את ההסכם, אז גילה את ההתחייבות הנוגעת אליו. באמצעות עו"ד מאיה הר ציון, הגיש האב תביעה נגד בנו וכלתו, בה דרש לקבל בחזרה ובאופן מיידי את כל הסכום שהלווה לשני הצדדים, שעמד כאמור על 800,000 שקל. 

בתביעתו טען האב, כי הסכם הגירושין אינו תקף לגבי צדדים שלישיים, ולכן התחייבות הצדדים בהסכם לא חלה עליו. בית המשפט הורה לבנו ולגרושתו להחזיר לו לאלתר את הכספים.

עו"ד הר ציון: "בית המשפט קבע, כי הסכם הגירושין אינו מחייב צדדים שלישיים, ולפיכך תביעתו של האב התקבלה. במקרים בהם מעורב צד שלישי בהסכם גירושין, ישנן דרכים אחרות ונכונות יותר, לפעול על פיהן. אם מדובר בחובות לבנק, שאחד הצדדים מתחייב להחזיר לבדו, לא מספיקה התחייבות של אותו צד ומוטב להעביר את החיוב לחשבונו של המתחייב בהסכם. כמו כן, ניתן להכניס סעיף שיפוי לטובת בן הזוג, במקרה בו ייתבע ע"י הבנק. אפשרות נוספת, הנכונה למקרים בהם מבקשים להעניק הטבה לטובת צד שלישי, היא להכניס סעיף אכיפה, שיאפשר לצד השלישי לאכוף את ההסכם במקרה שהצדדים לא יקיימו את התחייבותם כלפיו, או לחתום על הסכם נפרד להסכם הגירושין, אם הצד השלישי הינו בגיר".


תגובות:
4: תבע להם את הצורה - קארין
עכשיו הם (או האישה בעיקר) יצטרכו לשלם

3/1/2019    16:02

3: נישואים זה דרעק - ניתאי
חוץ מילדים אין סיבה טובה להתחתן
בסוף הכל זה כסף

3/1/2019    13:23

2: האבא צודק - סעדה
הרי מהבן הוא לא יקח כסף, אז לפחות מנסה להוציא את המקסימום מהכלה. בקיצור, חשבה על מזונות (או שאין ילדים בכלל), קיבלה תשלומים על הראש

2/1/2019    16:38

1: חכמים יצאו - דוביצקי
ככה האישה תשלם

2/1/2019    15:21שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר