שנה עשרים ושש
גיליון מס' 305
אוגוסט 2018
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
"סיעת 'ביאליק נטו' תקבל לפחות 4 מנדטים"
"לא ארוץ עם בומה ברח"ד בבחירות הקרובות"
"כראש העיר, אוותר על מחצית ממשכורתי ועל סגן בשכר"
"וועד קרית חיים נמצא בתקופת פריחה כמותה לא חווינו שנים"
"אביא לסיעתו של חיים צורי לפחות 3-2 מנדטים"
אתם מטקבקים ואנחנו מפרסמים
"השאיפה שלי להגיע ל-8 מנדטים"
"אני אהיה ראש העיר הבא של חיפה"
"אני אהיה ראש העיר הבא של קרית מוצקין"
בחירות 2018: מסתמן סיבוב שני בחיפה, יהב לא בורח למתחרים. צורי, דוקורסקי ופרץ בטוחים בכיסאם, אבן צור פותח פער
"לא ייתכן שישיבות המועצה בקרית אתא יינעלו אחרי 15 דקות"
קרית מוצקין במקום הראשון בקריות באחוז הזכאות לבגרות
"אנו מכוונים ל-5 מנדטים בבחירות הקרובות"
בתי החולים איחרו באיבחון הרפואי והנער נשאר נכה
בתביעה נטען, כי הרופאים סברו בתחילה בטעות, כי נער בן 17, שנפגע באימון "קיק-בוקסינג", סבל מהפרעה נפשית, ורק כעבור זמן רב, כשכבר היה מאוחר מדי, הם הבינו שנגרם לו נזק מוחי

פייל: איחור בפיענוח התוצאות
צילום: רן כליףמאת: אבי אדר

נער בן 17, לו נגרם נזק מוחי לאחר שהתאמן בענף הספורט "קיק-בוקסינג", נשאר נכה, לאחר שרופאי בית החולים סברו בתחילה, כי הוא לוקה בהפרעה נפשית, ואיחרו מאוד באיבחון המדוייק. כך טוענים עורכי הדין דוד פייל ואיילה מאור, בכתב תביעה שהגישו נגד שני בתי חולים, שאחד מהם איחר באיבחון והשני לא פיענח היטב את תוצאות בדיקת ה-MRI.

הכל החל כשהנער נחבל בראשו באימון "קיק-בוקסינג". בעקבות זאת, הוא סבל מהפרעות בדיבור ואיבד את הכרתו בטרם הגיע לחדר המיון. בדיקת CT ראש שנערכה לנער, לא העלתה ממצאים מחשידים והוא שוחרר לאחר שעבר בדיקה ע"י רופאה מתמחה, ומבלי שעבר בדיקת נוירולוג. כעבור ימים ספורים הגיע לקופת חולים, כשהוא סובל מהתכווצויות בפיו ובידו, כאבי ראש, רעד בידיו ודיבור לא עקבי. הנער הופנה בחזרה לחדר המיון בבית החולים הסמוך למקום מגוריו, שם הפנו אותו הרופאים לבדיקת MRI בבית חולים אחר, שנועדה להיערך כעבור כשבוע, ושיחררו אותו לביתו. עם תום ביצוע הבדיקה, שלח אביו של הנער את תוצאות הבדיקה לבית החולים הראשון, כדי לחסוך זמן. כשראה הרופא את התוצאות, הוא התקשר בדחיפות לאב והורה לו להבהיל את בנו לבית החולים, מכיוון שמהבדיקה עלה, כי הוא סובל מנזקים מוחיים. 

מכתב התביעה עולה, כי מאז המקרה סובל הנער מהפרעות בדיבור, קושי בריכוז ועצבנות, כאשר מומחה לנוירולוגיה העריך את שיעור נכותו בכ-36%. לכתב התביעה צורפה חוות דעת מקצועית של פרופ' אבינועם שופר, מומחה בנוירולוגיה והתפתחות הילד, בה טען, כי הבדיקות שנערכו לנער עם הגעתו לבית החולים, לא כללו בדיקות הדמיה, שהיו עשויות לסייע באיבחון הפגיעה, תוך שהדגיש, כי בדיקת CT רגילה אינה יכולה לאתר את ההפרעה ממנה סבל. כמו כן טען המומחה, כי למרות התסמינים הבולטים והמחמירים, החליטו הרופאים לשלוח את הנער לבדיקה אמבולטורית (בדיקה שאינה מצריכה אישפוז), וכך גרמו לעיכוב משמעותי. בנוסף, לאחר בדיקת ה-MRI, היה על הטכנאי שביצע את הבדיקה, לאבחן את מצבו של הנער באופן מיידי ולהביא את הבדיקה לפיענוח מיידי של רדיולוג, אלא שלא כך נעשה, מה שגרם לעיכוב נוסף. בימים אלו נדונה התביעה בבית משפט השלום.


תגובות:
3: שלא נדע מצרות - יגאל
אין לי מושג איך הייתי מגיב למקרה כזה. בטוח שזה היה לא נעים בלשון המעטה

12/8/2018    11:56

2: למה הוא היה מלכתחילה בקיק-בוקסינג? - דרור
תקראו מחקרים ותבינו שכל ענפי הספורט שחוטפים בהם מכות בראש גורמים לזה שהספורטאים חיים בגיהנום אחרי הפרישה. ראו דוגמא מהפוטבול האמריקאי

7/8/2018    15:36

1: עוד מקרה של רשלנות - נדב
כבר העיתונים מלאים בסיפורים נוראיים על אנשים ומשפחות שחייהם נחרבו על שטויות

7/8/2018    12:22שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר