שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 317
אוגוסט 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
"לא ייתכן שבקרית מוצקין ייבנו אלפי דירות והממשלה לא תבנה מוסדות ציבור"
"רק בגלל האגו המטופש של פיטרמן לא אושר תקציב הוועד"
"תושבי ק.ביאליק לא צריכים לשלם עבור חנייה בכחול-לבן"
אתם מטקבקים ואנחנו מפרסמים
"הממשלה חייבת לשנות את החלטתה בנוגע למיזם אגדות ים"
"תוכנית אב חדשה לחינוך תאגד את כל בתי הספר בק.מוצקין"
הכל נשאר במשפחה: בגדה בבעלה עם בן הזוג של בתם
"פרץ יכול ללמוד מדוקורסקי איך מנהלים עיר"
"נגביר את פעילות הספורט בקרב התלמידים"
"חובה להציב מצלמות בגנים, אבל זה לא מספיק כדי להגן על ילדינו"
תביעה בסך 2.5 מיליון ש"ח נגד גננת לאחר שפעוט מת בגן
"רפא"ל יצטרכו לרדת מהעץ ולשלם מס אמת לקרית ים"
"עיריית חיפה חייבת לעשות יותר למען הקהילה האתיופית בקרית חיים"
"אין מספיק השקעות במיזמים שימשכו תיירות לחיפה"
כך טוען יו"ר סיעת הירוקים במועצת העיר חיפה, אביהו האן, על רקע המחלוקות בין העירייה ובין משרד התיירות בנושא קידום פרוייקט "נמל האורות", מעליו מרחפת סכנת סגירה

האן: טענות קשות נגד קליש על חוסר פיתוח התיירותמאת: בן מרדכי

כל ראש רשות שמעוניין לקדם את התיירות בעירו, יודע היטב, כי מיזמים אטרקטיביים מביאים תיירות. אלא שלמרבה הפלא, בעיריית חיפה עדיין ככל הנראה לא הפנימו לעומק את המשוואה הזו, הקושרת באופן הדוק בין מיזמים אטרקטיביים וכמות התיירים.

מנכ"ל משרד התיירות, אמיר הלוי, שלח לאחרונה מכתב חריף לעירייה, בו האשים את ראש העיר, עינת קליש-רותם, בעיכוב הקידום של מיזם "נמל האורות". הלוי התריע, כי אם העירייה לא תודיע מהי עמדתה בנוגע להמשך הפרוייקט, המשרד יסיק מכך, כי היא פועלת לטירפודו, וינהג תוך שמירה על מלוא זכויותיו, לרבות עניין הכספים שכבר הושקעו בפרוייקט.

"נמל האורות" הוא מיזם חזיון אור קולי בנמל חיפה, בדומה לפרוייקט "סימפוניה של אורות" בהונג קונג. על פי ההסכם בין העירייה ומשרד התיירות, אמורים שני הגופים להתחלק באופן שווה במימון הקמתו, שעומד על 20 מיליון שקלים. על הקמת המיזם הופקדה החברה הכלכלית בחיפה, ואף הוצא מכרז להפעלתו, בו זכתה חברת "גיל טייכמן". אלא שמאז כניסתה של קליש-רותם ללשכת ראש העיר, היא פעלה לעצירת פרוייקטים שהחלו בימיו של קודמה בתפקיד, יונה יהב, ובהם גם "נמל האורות". 

במכתב למנכ"ל משרד התיירות, ציינה ראש העיר, כי מיזם "נמל האורות" לא תוקצב בשנת 2019. "הסיבה לעיכובים בהתחייבות הכספית היתה, בראש ובראשונה, היעדר תקציב בשנת 2019. למרות שהיו הסכמים עם משרד התיירות, פרוייקט זה לא הופיע בספרי התקציב של עיריית חיפה. בימים אלו התחילו העבודות על תקציב 2020, ונשמח לדון בפרוייקט מחדש, לקראת תקציב זה", ציינה קליש-רותם. 

יו"ר סיעת הירוקים במועצת העיר חיפה, אביהו האן, ציין כי העירייה אינה משקיעה מספיק בתחום התיירות. "מבלי להתייחס ספציפית למיזם 'נמל האורות', אותו לא בדקתי לעומק, אני יכול לומר חד-משמעית, שעל העירייה להשקיע בתיירות הרבה יותר, וכדי לייצר תיירות, חייבים השקעות ומיזמים שיהוו אטרקציות לתושבים מהמדינה ומחוצה לה. לדעתי, לא נעשה מספיק בתחום הזה עד היום, וזה אחד התחומים אותם חייבת העירייה לטפח, תוך השקעת משאבים הולמים. לצערי, כפי שאני רואה את העניינים כרגע, אין מספיק השקעות במיזמים שימשכו תיירות פנים וחוץ לחיפה", מדגיש האן.


תגובות:
2: יש כל כך הרבה בעיות בחיפה - גונן
התושבים כבר מתגעגעים ליונה יהב

8/8/2019    13:08

1: קליש ממשיכה בשלה - סביון
היא לא רואה אף אחד ממכם ממטר
ולא מעניין אותה כלום

7/8/2019    11:36שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר