שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 314
מאי 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
הכוח השקט
"העונה הבאה נמצאת בסימן שאלה גדול"
סגר מעגל

"בית לא עוזבים"

הפועל חיפה הגיעה רק פעם אחת לפלייאוף העליון בעשור האחרון

"מאמין שנעבור את גליל עליון ונעלה לגמר"

"יש לי בראש הירהורי פרישה"

מסביב לעולם
הוא נולד באוסטריה לאב טורקי ולאם מרוקאית, שיחק בצעירותו בשווייץ, מייצג את נבחרת טורקיה, חלם לכבוש את הליגה האנגלית ומסתפק בליגת העל הישראלית. למרות כל הפאזל המורכב הזה, קרים פריי מרגיש שלם עם ההגעה למכבי חיפה, מגלה מה החוזקות שלו ומקווה לעזור לירוקים לסיים במקום השני ועם כרטיס לאירופה

פריי: לאחר שלא הפך לכוכב בפרמייר ליג באנגליה, הסתפק בליגה הטורקית ולבסוף נחת במכבי חיפה. בצעירותו שיחק בנבחרת שווייץ, אך לאחר מכן קיבל החלטה לייצג את נבחרת טורקיה. מעיד על עצמו, שהוא שחקן שלוקח סיכונים ונלחם עד הסוף (צילום: האתר הרשמי)מאת: אורי ירון

הסיפור המשפחתי של הכדורגלן קרים פריי, בשילוב עם הקבוצות אותן עבר בילדותו, כולל כל כך הרבה מדינות, עד שלעיתים קשה להאמין שזה אמיתי. הוא נולד באוסטריה, יש לו אב טורקי ואם מרוקאית, ובגילאים הצעירים שיחק בכלל בשווייץ, לשם היגרה משפחתו. לאחר שקיווה להיות כוכב באנגליה, בסופו של דבר, הוא מצא את עצמו במכבי חיפה. "זה נכון שנסיבות חיי ומשפחתי גרמו לי להגיע למקומות רבים בגיל צעיר, אבל בסופו של דבר, המטרה שלי היתה לשחק כדורגל, ואם זה קורה במכבי חיפה, זה גם מצוין", אומר פריי, שחתום במכבי חיפה עד תום העונה, אז יוכל המועדון לרכוש אותו תמורת 1.7 מיליון אירו.

פריי בן ה-25 היגר בצעירותו עם משפחתו מאוסטריה לשווייץ, ואת הקריירה המקצוענית שלו החל במחלקת הנוער של גראסהופרס ציריך. לאחר מכן הצטרף למחלקת הנוער של פולהאם האנגלית, כאשר את הופעת הבכורה שלו בפרמייר ליג ערך בדצמבר2011, נגד סוונסי. כעבור חודשים ספורים חתם פריי על חוזה של 3.5 שנים בקבוצה הבריטית, אלא שעד מהרה עזב את אנגליה ובספטמבר 2013 חתם בבשיקטש הטורקית, לאחר שהתקשה לבוא לידי ביטוי בליגה האנגלית הפיזית והקשוחה. במדי בשיקטש רשם 68 הופעות, בהן כבש 7 שערים. בינואר 2017 חזר הקשר לאנגליה, כאשר חתם במדי ברמינגהם סיטי, בה כבש שער בודד ב-13 הופעות. ביולי 2017 חתם פריי בקבוצת איסטנבול באשקשהיר, שהשאילה אותו בתחילת פברואר 2019 למכבי חיפה, בחלון ההעברות הנוכחי.  

שלושה ימים לאחר שחתם במדים הירוקים, ערך פריי את הופעת הבכורה שלו, בניצחון 2:3 על הפועל ת"א. את שער הבכורה שלו במדי הקבוצה, הוא הבקיע בניצחון 1:3 על הפועל חדרה.

בצעירותו שיחק פריי בנבחרות הצעירות של שווייץ, אלא שבגיל 20 עבר לייצג את טורקיה, ואף שיחק עם הנבחרת עד גיל 20 במשחקי גביע העולם. עד כה הוא רשם 5 הופעות במדי נבחרת טורקיה הבוגרת, כאשר את הופעת הבכורה שלו רשם בנובמבר 2012, בתיקו 1:1 נגד דנמרק.

איך התאקלמת במכבי חיפה?
אני מרגיש כאן טוב מאוד והתחברתי היטב לשחקנים. אמנם אני לא מדבר עדיין עברית, אבל לשמחתי, רוב חבריי לקבוצה מדברים אנגלית, כך שזה בסדר גמור ויש בינינו קשר טוב. אני מרגיש חלק מהמשפחה של מכבי חיפה וזה מה שחשוב.

מה ידעת על הכדורגל הישראלי לפני שהגעת לכאן?
שיחקתי בפולהאם עם עומרי אלטמן, כך שהוא סיפר לי על הליגה הישראלית. בנוסף, ראיתי בעבר משחקים מליגת העל בישראל, כך שהכרתי את הליגה ואפילו את מכבי חיפה.

איך היתה התחושה לעלות על כר הדשא במשחקך הראשון באיצטדיון "סמי עופר"?
זו היתה הרגשה נפלאה. הכל כאן ברמה מאוד גבוהה, גם האיצטדיון, גם מגרשי האימונים וגם שאר התנאים, זה ממש אירופה. הקהל של מכבי חיפה מדהים והוא הנשק הסודי שלנו. לצערי, עדיין לא יצא לי לשחק לעיני קהל ביתי של  30,000 אוהדים, ואני מקווה שאחווה את התחושה הזו בעתיד.

איזה סוג של שחקן מכבי חיפה קיבלה?
אני שחקן שתמיד לוקח סיכונים ומנסה לנצח את המשחק. יש לי יכולת טכנית גבוהה ואני תמיד נלחם על המגרש עד טיפת הדם האחרונה.

באיזה תפקיד אתה הכי אוהב לשחק?
אני אוהב לשחק גם כקיצוני וגם כקשר, אבל זה לא ממש משנה לי. היכן שהמאמן יציב אותי, שם אשחק ואעשה את המקסימום.

מכבי חיפה תוכל להשיג את הכרטיס לאירופה?
בהתחלה הצבנו לעצמנו מטרה להגיע לפלייאוף העליון, ואני שמח שעזרתי לקבוצה להגשים את המטרה הזו. ברור שעכשיו יש לנו מטרה נוספת, שהיא לסיים כמה שיותר גבוה, רצוי במקום השני, וכפועל יוצא מכך, גם להגיע לאירופה.תגובות:
5: תביאו עוד 2 כמוהו - איתמר
ותראו איזה קבוצה יש לכם
הכל זה לפגוע בזרים
כי אנחנו יודעים איזה סחורה יש בישראל

8/5/2019    11:17

4: שיחק עם עומרי אלטמן בפולהם - נדב
עד עכשיו אני לא מבין איך אלטמן הגיע לשם. יש לו סוכן אלוף כנראה

8/5/2019    10:09

3: יש לו צד מרוקאי - דוידי
הוא יסתדר כאן מצויין
שיחתום ל-3 שנים

7/5/2019    16:53

2: הוא משחק מצויין בצד שמאל - בנימין
מה שהוא עושה באגף הזה במשחקים האחרונים זה בית ספר לקיצונים

7/5/2019    15:18

1: שחקן מצויין - ברק
סוף סוף פגעו בזר במכבי חיפה
וגם הבנתי שממשים עליו את האופציה (חסר שלא)

7/5/2019    12:57שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר