שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 314
מאי 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
הכוח השקט
"העונה הבאה נמצאת בסימן שאלה גדול"
"בית לא עוזבים"

מסביב לעולם
הפועל חיפה הגיעה רק פעם אחת לפלייאוף העליון בעשור האחרון

"מאמין שנעבור את גליל עליון ונעלה לגמר"

"יש לי בראש הירהורי פרישה"

סגר מעגל
בגיל 21, אחרי שהוכיח את עצמו במדי הפתעת העונה, הפועל חדרה, חזר הקשר מוחמד אבו פאני, למכבי חיפה, בה החל את הקריירה. עם שובו לקבוצה, הוא מפנטז על כרטיס לאירופה, מקווה לתקוע יתד בהרכב ולא פוסל את האפשרות להישאר עוד שנים רבות

אבו פאני: החל את דרכו במכבי חיפה בגיל תשע, ובגיל 21 חזר למועדון מהדלת הקדמית, לאחר שהוכיח את עצמו בהפועל ר"ג ובחדרה. מודע לכך, שחובת ההוכחה עליו ומקווה להישאר עוד שנים רבות (צילום: האתר הרשמי)מאת: אורי ירון

 לאחר שהושאל להפועל רמת גן ולהפועל חדרה, חזר הקשר הצעיר מוחמד אבו פאני, למכבי חיפה, מהדלת הקדמית, בעקבות היכולת הגבוהה שהציג בתחילת העונה במדי חדרה, הנחשבת להפתעת העונה. "אני שמח לחזור למועדון בו גדלתי. זו היתה השאיפה שלי ואני מודה לחדרה על התמיכה ועל כך שהיו אחראים לתקופה היפה שלי שם", אומר אבו פאני.

מוחמד אבו פאני, שב-27 באפריל חגג את יום הולדתו ה-21, החל את דרכו בגיל 9 במכבי חיפה, וכבר בקבוצת טרום א' התבלט מאוד, כאשר הבקיע 25 שערים בעונה. יחד עם קבוצת ילדים ג' זכה באליפות מחוז השרון, ועם קבוצת ילדים ב' זכה בגביע המדינה. את קבוצת נערים ב' הצעיד לזכייה באליפות הליגה הארצית של מחוז צפון, תוך שהוא כובש 12 שערים באותה עונה. לאחר מכן זכה עם קבוצת הנוער ב-2 אליפויות רצופות.

בד בבד עם השתתפותו בליגת הנוער, רשם אבו פאני, שתי הופעות בקבוצת הבוגרים של מכבי חיפה, בעונת 2017/2016, אך לאחר שמיעט לקבל דקות משחק, הושאל בעונה שעברה להפועל רמת גן מהליגה הלאומית, אותה אימן אז אריק בנאדו, שגדל בשורות הירוקים ומרבה לטפח שחקנים צעירים. לאחר שקיבל לא מעט דקות משחק ברמת גן והוכיח את עצמו, הושאל בקיץ החולף אבו פאני, לעולה החדשה לליגת העל, הפועל חדרה. עד מהרה התבלט אבו פאני הצעיר במדי העולה החדשה, והפך לאחד הגורמים החשובים במדי מי שנחשבת להפתעת העונה, שהעפילה לפלייאוף העליון של ליגת העל, כנגד כל הסיכויים. כבר במחזור הראשון, במשחק נגד הפועל ת"א, כבש אבו פאני את שער הבכורה שלו בליגה אי פעם, בניצחון 1:2. 

בחלון ההעברות בחודש ינואר, חזר הקשר למכבי חיפה, לאחר שהמאמן מרקו בלבול, התרשם ממנו מאוד לטובה. באופן אירוני, את שער הליגה השני שלו העונה כבש אבו פאני, נגד קבוצתו הקודמת מחדרה, בניצחון 1:3 של הירוקים, ב-17 בפברואר 2019.

איך היתה התחושה לחזור למכבי חיפה?
קשה להגדיר את זה במילים. עבורי, לחזור למכבי חיפה מהדלת הקדמית, היתה כמו הגשמת חלום. הם רצו אותי בגלל שהייתי טוב. זכיתי בזה בזכות ולא בחסד.

בדיעבד, אתה לא חושב שהיית צריך לפתוח את העונה הנוכחית במדים הירוקים?
כל דבר צריך לקרות בזמנו. כנראה שמישהו למעלה סידר את הדברים בדיוק כמו שצריך. הייתי צריך את פרק הזמן הזה בהפועל חדרה, בו קיבלתי דקות משחק והוכחתי את עצמי. בזכות התקופה הזו בחדרה, הבינו במכבי חיפה שאני ראוי לחזור לסגל הקבוצה, ואין מאושר ממני על כך.

איך הקהל קיבל אותך ב"סמי עופר"?
הקהל של מכבי חיפה קיבל אותי בצורה מדהימה ומעודד אותי בלי הפסקה. אני מרגיש שהוא מתייחס אליי כמו אל הבן האובד שחזר הביתה. אני מקווה שאצליח לגמול לו טובה תחת טובה.

מה הביא מרקו בלבול למכבי חיפה, שלא היה לפני כן?
מרקו הביא שיטה אחרת, הכניס ביטחון בשחקנים ומוכיח שהוא מאמין בשחקן הישראלי. בנוסף, הוא הביא שחקני רכש מצויינים, ואני לא מדבר בהכרח עליי, אלא על ירדן שועה, מקסים פלקשוצ'נקו וקרים פריי, כולם שחקנים צעירים שאפשר לבנות עליהם לאורך זמן.

מה המטרות שנשארו לקבוצה עד תום העונה?
המטרה שלנו לסיים במקום השני ולזכות בכרטיס למוקדמות הליגה האירופית. 

וברמה האישית?
אני מקווה לקבל כמה שיותר דקות משחק ולהוכיח את עצמי. מכבי חיפה זה הבית שלי ואני מקווה לצמוח עם המועדון יחד ולהותיר את חותמי על הקבוצה, גם אם זה לא יהיה כבר בעונה הנוכחית.


תגובות:
3: הבן האובד שחזר הביתה? - מנצור
הבן של מי בדיוק?
השאילו אותך לחדרה וחזרת
היו כאלה עוד לפניך

8/5/2019    10:36

2: שחקן נחמד לא מעבר - סיסו
לא רואה אותו מגיע לנבחרת למשל

7/5/2019    14:45

1: יאללה תביאו לפחות מקום שני - נאור
אחרי מה שעשיתם לבאר שבע זה בהחלט אפשרי

7/5/2019    11:30שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר