שנה עשרים ושבע
גיליון מס' 311
מרץ 2019
ראשי חדשות צרכנות נבונה פופוליטיקה בית המשפט מאזני צדק
יחסים וזוגיות
אסטרולוגיה סודוקו
צרכנות אורהל'ה המרכלת נדל"ן ספורט קוראים כותבים לוח הקריות דבר העורך תשבץ

 
סיפתח חלומי

"זה לגיטימי שיהיו לנו מחשבות על עליית ליגה"
"הפועל חיפה הצילה לי את הקריירה"

האדום היום ירוק מאוד
הכוכב הבא
"אנחנו יכולים לנצח כל קבוצה בליגה"

"המטרה הראשונית שלנו היא להישאר בליגה"

הפועל חיפה לא הפסידה ב-5 משחקי הדרבי האחרונים
התיקו 0:0 בדרבי האחרון, הוא משחק הליגה הרביעי ברציפות בין הקבוצות, בו הירוקים לא כובשים. מיהו מלך שערי הדרבי, ומי השחקן הצעיר ביותר שרשם הופעה בדרבי החיפאי

אנגלנדר: צעיר שחקני הדרבימאת: אורי ירון

לאחר לא מעט שנים, בהן מכבי חיפה שלטה במשחקי הדרבי, בתקופה האחרונה יכולים אוהדי הפועל חיפה, להסתובב ברחובות העיר בראש מורם ובחיוך רחב, לאחר משחקים בין שתי הקבוצות. דרבי הליגה האחרון, שהסתיים בתיקו 0:0, היה משחק הליגה החמישי ברציפות בו האדומים לא ירדו מנוצחים מכר הדשא, והמשחק הרביעי ברציפות בו מכבי לא מצליחה לכבוש ולו שער אחד. מה שמעניין לא פחות הוא, שהתיקו האחרון קטע רצף של ארבעה ניצחונות רצופים לאדומים במשחקי הדרבי בליגת העל (1:3, 0:1 ופעמיים 0:3). יחס השערים ב-5 משחקי הדרבי האחרונים עומד על 1:10 לאדומים.

אלא שמצב זה היה נדיר מאוד בעבר. הדרבי האחרון, היה משחק הליגה ה-100 בין שתי הקבוצות, כאשר עד כה ניצחה מכבי ב-45 משחקים, הפועל ניצחה ב-29 משחקים ו-26 משחקים נוספים הסתיימו בתיקו. הניצחון הגבוה ביותר של מכבי במסגרת הליגה היה 1:6 בשנת 1994, משערים של איל ברקוביץ', אלון חרזי, אלון חזן, אלון מזרחי, ראובן עטר ושער עצמי. הניצחון הגבוה ביותר של הפועל היה 1:7 בשנת 1952, משערים של אורבך (3 שערים), הנדלר (2 שערים), נוימן ונסטנהובר. 

מלך השערים של הדרבי החיפאי הוא שלמה לוי, עם 12 כיבושים (9 שערים במדי הפועל ו-3 שערים במדי מכבי). השחקן שמחזיק במספר ההופעות הגבוה ביותר במשחקי הדרבי, הוא יצחק אנגלנדר מהפועל, עם 20 הופעות. אנגלנדר הוא גם השחקן הצעיר ביותר שנטל חלק באחד ממשחקי הדרבי. האירוע התרחש בשנת 63', אז היה בן 17.

במסגרת גביע המדינה נפגשו הקבוצות 15 פעמים, כאשר מכבי ניצחה ב-11 משחקים והפועל ב-4 משחקים. שניים מהמפגשים הסתיימו בדו-קרב פנדלים, כאשר בשנת 2000 ניצחה מכבי בשלב שמינית הגמר, לאחר 2:2 בתום 120 דקות, ואילו בשנת 2005 גמלה לה הפועל בניצחון משלה, לאחר 3:3 בתום 120 דקות, באותו השלב. בשנת 1962 נפגשו השתיים בגמר הגביע, במשחק בו ניצחו האדומים 0:1 משער של שמחה אורן. בשנת 95' נפגשו השתיים שוב בגמר הגביע, כאשר הפעם מכבי ניצחה 0:2, משערים של עופר שטרית ומשה גלאם.


תגובות:
1: הדרבי של חיפה מזמן כבר לא ירוק - חיפה אדומה
הפועל מוכיכה בשנים האחרונות שיש על מי לסמוך

7/3/2019    12:32שלח תגובה:
שם:

כותרת:

תוכן:
 
כל הזכויות שמורות © חדשות הקריות עיתונות ותקשורת בע"מ
יצירת קשר עם: העורך הראשי  |  מנהלי האתר